Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno VB.NET xls do csv

Dobrý den.
Potřebuji ve VisualBasic.NET vyexportovat xlsx soubor do csv. Jenže s funkcí SaveAs jsem narazil. Hlásí mi to "missing member exception was unhandled" pro SaveAs.

Imports Microsoft.Office.Interop
Module Module1
    Sub Main()
        Dim tabulka As Excel.Application = CType(CreateObject("excel.application"), Excel.Application)
        tabulka.Workbooks.Open(Filename:="C:\vibas\zdroj.xlsx")
        tabulka.SaveAs("C:\vibas\cil.csv", "xlCSVWindows")
        tabulka.Workbooks.Close()
        tabulka.Quit()
    End Sub
End Module

Je nějaká možnost, jak pomocí VB.NET převést excelovskou tabulku do csv (nebo nějakého podobného textového formátu) ?
Windows 7 64bit CZ, MS VisualBasic 2010 express, nainstalovaný MS Office 2010

Řešení:

Určite to tam nemá ísť ako reťazec, ale ako XlFileFormat.xlCSVWindows.

Osobne by som sa vyhol nie len Interop knižniciam k pristupovaniu k Excelu, ale celkovo použitiu COM, a namiesto toho by som použil nejakú knižnicu, napríklad EPPLus.

Trápím se, trápím, ... Dopracoval jsem se k tomuhle

Imports Microsoft.Office.Interop
Module Module1
    Sub Main()
        Dim objExcel, objWorkbook, objWorkSheet
        objExcel = CreateObject("Excel.Application")
        objExcel.Application.Visible = True
        objWorkbook = objExcel.Workbooks.Open("C:\vibas\zdroj.xlsx")
        objWorkbook.Worksheets("list1").activate()
        objWorkSheet = objWorkbook.Worksheets("list1")
        objWorkSheet.SaveAs("c:\scripts\test.csv", "xlCSVWindows")
        objExcel.Workbooks.Close()
        objExcel.Quit()
    End Sub
End Module

Teď mi to na tom SaveAs křičí "COMexception was unhandled", Výjimka na základě hodnoty HRESULT: 0x800A03EC.

Když odstraním ty uvozovky, tak ji bere jako proměnnou a křičí, že není definovaná. Já mám dojem, že celá konstrukce toho SaveAs je špatně, ale vrátím se k tomu až po neděli. Jsou dny, kdy to prostě nejde.
Kdybych našel nějaký free konvertor, co by šel zavolat z commandlajny, tak bych se v tom nevrtal. Jenže ani na ten jsem nenarazil. Zatím díky za ochotu.