Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak se trvale zbavit Windows Update a Windows Defender

Dobrý den. Prosím poraďte mi, jak se trvale zbavit Windows Update a Windows Defender. Mám těhle dvou prográmků plné zuby. Aktualizace se instalují snad půl hodiny, taky se stane, že ''operace selhala'' a následuje půlhodinové vracení změn. Updaty jsem zakazoval ve správci počítače, ale vždy se jejich stav ze ''Zakázáno'' změní na ''Ručně'' a už updaty dávají o sobě vědět zatížením disku a sítě. Už nevím, jak se jich mám zbavit. I přes zákaz se spouštějí, stahují a instalují. Windows Defender a jejich Antimalware Service Executable zase zvyšuje zatížení disku a procesoru na 100%. Widle se sekají, při zadání kombinace CTRL+ALT+DEL se snahou vyvolat Správce úloh se zmíněného Správce úloh dočkám po 6 minutách a v něm musím opakovaně tento proces vyvolaný Defenderem ukončovat. Povím Vám zlatá Windows XP.

Prosím Vás co mám dělat? Trvalý zákaz ve Správci počítače nefunguje, odinstalovat je taky nejde, ... ještě mě napadlo jim znepřístupnit přístup k internetu, nebo stáhnout nějaký sw na automatické ukončování nebo blokaci spouštění, ale o takových programech si asi mohu nechat jen snít. Proč mi musí Microsoft dělat jenom samé potíže...

Tak se vrať k zlatým XPčkům. Nebo používej třeba Linux, ten neobsahuje ani Windows update ani Defender.

Zajímavé, že já i všichni ostatní v mém okolí Windows update i Defendera používáme a žádné takové problémy jako popisuješ ty nemáme. Tak jestli chyba nebude v něčem jiném....

Poznáme. Zlatí komunisti, zlatý W95, zlatý MS DOS, boľ ľacný chľebík, mľiečko v ľacných obchodoch, byty rozdávaľi svojim eštébákom boľševici zadarmo.

Je toho plný net, ba aj viac.

https://www.tenforums.com/windows-updates-activation/104945-stop-windows-10-updates-properly-completely.html

Defender stop:
https://www.neowin.net/news/permanently-disable-windows-defender-in-windows-10---defender-control-13

Skript na absolútne odstránenie Defender z nainštalovaného W10 ti zámerne nedám, i ked ho mám, je na svete. Lamentácie JulduFuldu nechcem počúvať o rozhasenom systéme apod. "nikdy viac" zo strany bfu keď čítam "o zlatom WXP-NT".

...co mám dělat?

Naučit se správně administrovat Windows 10.
- Windows Defender používám, ani o něm nevím, nic nezpomaluje.
- Windows Update mám také zapnutý, cca 1x za měsíc mi nesměle připomene, že je třeba kvůli aktualizacím restartovat a že to udělá v době, kdy se PC nebude používat. Po restartu vše OK.

ZdenekJ [185.216.35.xxx] @Mlocik97, 07.07.2018 14:31

Nechceš si spíš pokračovat hrát v tvém dětském pokojíčku na IT inženýra a přestat už spamovat a odpovídat na každý příspěvek s těma tvojema google výplachama ? Kdo to tu má číst ty tvoje chlivy a svinstva. K sprostým slovům co tu používáš jako KOKOT nechápu ze nemáš už dávno na dnešní den BAN.

PS : Jo a klidně mi to mínus dej, od lidí jako ty je toto znamkovaní stejně zcela bezcené.

Windows 7 nebo 8.1 můžeš dát jen na takový HW, u kterýho výrobce má ovladače pro tyto systémy => na nový HW už prakticky nic jinýho než Win10 nedáš.

A mimochodem - u nás ve firmě (cca 1000 lidí s notebooky, někteří i se dvěma) máme Win10 všude - a naši admini to v pohodě zvládají.

Normální člověk nepoužívá antivir žádnej, ani Defendera.

Jenomže to by musel standardně používat omezený (ne-administrátorský) účet, bohužel toho není běžný domácí samoadmin schopen. Jak říkával PAN učitel Mareček blahé paměti:"Poloviční pravda bývá často veliká lež."

Defender zakážeš powershell scriptom od disassemblera https://github.com/Disassembler0/Win10-Initial-Setup-Script.
Alebo ho odstráň priamo z ISO inštalačky windowsu a až tak inštaluj systém. (dá sa odstrániť aj telemetria, smartscreen a pod.)MSMG ToolKit v8.6 https://pastebin.com/raw/TkC55BDP

Odstraňovať windows update je blbosť. Stačí ho zakázať. Je na to spústa utilít ktoré to urobia bez námahy.
https://www.sordum.org/9470/windows-update-blocker-v1-1/
https://hostsfileseditor.weebly.com/
A podobne.

Ovšem naučiť sa s tými programami musíš už sám.;-)