Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Problemy s Operou 9.51

Ahoj,

nevite nekdo co muze delat nize popsane problemy s Operou na XP? Zacalo to delat vcera. Po vypnuti a naslednem startu pc, se Opera sama prepne do defaultniho skinu, zmeni rozmisteni tlacitek na default, vymaze(nebo nekam ztrati) veskere osobni udaje, vypne podporu jednoklavesovych zkratek a zmeni domovskou stranku na Opera.com. Po startu Opery take zobrazi stranku, ze dekuji za upgrade na verzi 9.51, kterou uz tam mam cca tyden nebo jak dlouho je venku. Nikdy to nedelalo, na pc neni nic nove nainstalovane a nastaveni Opery jsem taky nemenil. mimo jine je jeste par problemu napriklad se zalozkama. Mam jich v zalozkach rekneme 40 a po zadani exportu se ulozi soubor opera6.adr a kdyz ho znovu naimportuju, tak je v nem zalozek asi 6. Pak je jeste par rozdilu mezi 9.27 a 9.5.x, ale nevim jestli to tady pricist rozdilu mezi verzemi a nebo je to taky chyba- pri odeslani emailu uz to nekazuje oknko, ze byla zprava odeslana a pri stahovani uz se nezobrazi list se stahnutyma souborama, pouze vidim, ze se otevrel na pozadi. Tohle ale neni tak zasadni problem, jako to mazani a nebo meneni skinu, osobnich udaju atd. Nebavi me to po kazdym startu predelavat.

Jeste jsem zapomnel na jednu vec, pri vypinani Opery se Opera vypina cca minutu a zatezuje pritom CPU 85-98%CPU.

Dik.

loading...

chci se jen zeptati, používám taky operu 9.5, nedávno jsem formátoval disk, takže operu mam čerstvě nainst., před formátováním mi normálně fungovalo, že jsem např. zde na stránce zaškrtnul přihlašovat automaticky, a vždycky když sem přišel byl jsem přihlášen, ale už mi to tak nefunguje, musim se vždycky znova přihlásit, stejně to mam např. i na gmailu, čim to je? díky

Tak když teď není doma, změň mu u nich adresy stránek v oblíbených. Klikne třeba na w w w porno.com a otevře se mu www.pravidla.cz :-)
Další mu uděláš na chemii, matematiku, zeměpis... To bude prča.
Jednou jsem tak změnil cestu od zástupce synkovi kámoše od hry Heretic na nějakou jím nenáviděnou mluvnici na počítači a on se vychloubal svému kamarádovi:
"Teď ti ukážu mou nejoblíbenější bombovou hru!"
Kliknul na ikonu a otevřela se mu ta čeština. Ten musel mít chudák v tu chvíli tlak 900/700 a my si s jeho taťkou mohli urvat huby. :-)

Me opera v gentoo taky prehrivala procak, nekdy spadla ale stejne tam zustal v procesech nejaky takovy, ktery dokonale zatizil CPU. Navic problemy byly se srollingem a rozjebem grafiky obyecejnych www stranek.. netusim, zda uz to opravili, prozatim opera musela z domu.:-*

menší drobný problém ale nwm jak na něj, už asi 3dny mi nejde přihlášení na lide.cz a spoluzaci.cz, nejde to jak přímo z emailu po kliknutí na "chat" ani když vlezu rovnou na lide.cz a dám přihlásit, čím to je? čím to je? dík (nwm jestli je to problém na ser. lide a spoluzaci nebo u mě) dík

Mne to taky nejde, funguje to pouze na poprve a pak uz po dalsim refreshi stranky je prihlaseni pryc. Nepomohlo mne ani zapnuti povoleni vsech cookies. Zkus treba zapnout vsechny cookies a pak f12 odesilat info o navstivene.... a zapnout to. Ja to mam vypnute a zapinat to nebudu. Treba to pomuze, ja to zkouset nebudu. Tyto sluzby nepouzivam a kdyz nahodu neco podobneho potrebuju, pouziju FF. Je to asi dalsi "skvela" vlastnost Opery.

Ahoj.

Nová Opera se bohužel nepovedla tak, jak bývalo dosud zvykem. Takže jestli ti chodila dobře verze 9.27, vrať se k ní. Jinak to co píšeš jsou z větší části známé bugy způsobené přeinstalací. Verzi 9.51 je třeba instalovat, nepřeinstalovávat ji přes starší verzi. A pak ručně upravit konfiguraci a mělo by to být - já jsem uspěl, mám 9.51 a celkem to ujde. Značná část nepříjemností jsou prostě nové vlastnosti nové Opery a zbavíš se jich pečlivou kontrolou všech položek konfigurace.

Stahování si nastavíš takto: otevři z hlavního menu položku Nástroje, tam přenosy. V menu okna přenosy klikni na Zobrazit a vyber si. (Dost blbý co? V menu nastavení to vůbec není.)

Jiný vzhled menu - pokud chceš zpátky starší vzhled opery (jako já), klikni pravým myšítkem na libovolnou nástrojovou lištu a zvol přizpůsobit.

Pomalé vypínání mě udivilo, možná po nové instalaci samo zmizí. Pokud ne, zkus v nastavení omezit velikost cache a zejména zakázat "pamatování obsahu načtených stránek".

Bohuzel se opravdu nepovedla a tech nefunkcnich a polofunkcnich veci je opravdu hodne. Mam s ni problemy a porad vic uvazuju o FF, jenze ten je vyrizenej pri stejnym pouzivani, ktery mam u Opery. Chudak se zhrouti a tak je to jeste horsi, ale aspon nedela ty chyby. Jestli jsi reagoval na me, tak problemu spis pribyva, nez naopak. Vsimam si porad vic veci,ktere jsou jine, nez u 9.27. Navic poprve zazivam to, na co si frikulini stezuji uz dyl a to je, ze Opera pada. Driv jsem to nezazil. Vypina se nekdy i 3 minuty, ze spravce stahvani nejde rovnou vymazat stazeny soubor i z disku, smaze se jen ze seznamu, v drivejsi to slo. Okno spravce stahovani se otvira na pozadi a ne jako aktivni(popis co jsi napsal funguje, ale je zbytecny, kdyz se v predchozi verzi rovnou otevrelo), jak to mu bylo driv. Necekane hlasky a chyby a s tim spojena zatuhnuti, pri dalsim startu opery nenacteni sessions. Dost mne take vadi to, ze nevidis, ze jsi odeslal email. Ano jsou to mozna nove vlastnosti, ale rozhodne jsou horsi, nez u 9.27. Tam jsi videl co delas, tady ne. Cache mam na 40mb, stejne jako u 9.27, tam problemy nebyly. Video z Youtube jednou prehraje a podruhe ne. Nemuzu mit zapnuty flash, protoze pokud ho zapnu, tak pri poctu stranek ktere mam otevrene, Opera zere CPU jako smyslu zbavena. Jsou to blbiny, ale je jich porad vic a vic. Prejit na 9.27 nemuzu, protoze mne prepsala vsechny emaily do tech novych formatu a zpet se to neda preinstalaci prepsat, mozna rucne, ale u nekolika tisc emailu to nepripada v uvahu a ani nevim jestli to vubec jde,ale i kdyby slo, delat to nebudu. Protoze za chvilku bude zase Opera 9.52 a dalsi a ja nepojedu na stare verzi, to ji radsi prestanu pouzivat. Navic mne to ztratilo mozna az 2000 emailu. Proste je smazala, nebo nekam zasantrocila. Ztratily se a nedaji se najit. No na vic si zatim nevzpomenu a radsi ani nechci, protoze me zacina opet chytat rapl a nejradsi bych ji odinstaloval;-). Pridava se k tomu totiz jeste nefunkcnost emailu ve spolupraci s Outpostem. Je to sice chyba Agnitumu, ale je to spojeny zase jen s Operou a tak je to dalsi hrebicek, protoze uz zacinam byt zaujaty.

Jo, jo, já bych to tak černě neviděl,uvědomne si jak je vývoj rychlý nejen u Opery, Mozilly, ale upgraduje často a záplatuje více aplikací s často nepřehledným chováním v počítači. Firefox také uživatelé podobné problémy řeší (.pdf)
Jsou ty nové verze mnohem háklivější na stabilitu a nepromyšlené ataky uživatelů při používání. Ale vývoj se nezastaví, tak buďte trpěliví a vydržte u nových verzí, tomu co říkáte bugy, třeba hlašte.
Normálně jsem upgradoval na 9.51 a zkusil, všechno jde, žádné pády a stesky. Před upgrade
si počítač trochu připravit(viz mif)projít nastavení, vymazat cache a nepotřebná cookies.
Google aplikace jsou stabilnější u FF (podpora Google), ale v práci na netu je Opera mnohem rychlejší, vyžaduje ovšem trochu té promyšlené péče. Využívám kvalit, a toho co umí oba dobré prohlížeče (Opera i FF)

Radku, zkus Portable USB 9.5 - používám ji současně a neměla by dělat problémy je jednouživatelská, nabídne aktualisaci na 9.51 můžeš si ji upravit podle svého. Je individuální, operácky upravená ke stažení je tady.
Jestli bude chodit, udělej revizi v počítači, případně odstraň něco jako Spybot Search& Destroy.
Mozilla Firefox 2.0.16 mi také pracuje dobře,spouštím jej současně s Operou, je to dříč. :-D

No zkusit to muzu, ale ja potrebuju mit nainstalovanou Operu, pouzivam ji jako email klienta-jde ta portable instalovat a to tak, aby byla stejne funkcni jako normalni Opera? Na druhym pc na vistach mne to jede uplne bez problemu, akorat to ma ty pro me neprijemny zmeny o kterych jsem psal, ale s tim nic neudelam. FF nemuzu pouzivat a uz jsem zkusil i 3.0.1. Mivam bezne otevrenych hodne pres 100 oken a FF se pri nekolika desitkach zhrouti-zere RAM nekolikrat vic nez Opera a CPU by pak rad jen pro sebe.. a nema email klienta. nechci mit dalsi program zvlast na email.

Spybot nemam. V pc snad problem nebude,protoze s 9.27 jsem nezaznamenal zadny.

Nepoviem sice nic relevantne k problemu, ale vysvetlite mi niekto preco nedodrziavate zlate pravidlo a to je, ze ked nieco funguje spolahlivo a staci to nasim poziadavkam tak do to nezasahujem?
Takze nechapem preco (a to nielen u Opery) musite mat vzdy tu najnovsiu verziu softwaru, ked stara funguje spolahlivo.

Nevim, mam ten zvyk mit radsi novejsi verzi. Porad vsude ctes, jak je problematicky ruzny spyware a jak se nemame nechat nachytat na pishing a ja nevim na co a jak je potreba vse aktualizovat, tak aktualizuju. Navic jsem cetl, ze Opera mam mit ve verzi 9.5.x ruzna vylepseni a hlavne prepracovanyho email klienta. Nikdo nemohl dopredu vedet, ze ho celyho poserou a udelaji tak, ze se mne nelibi. To zjistis, az to nainstalujes.

Proč nejnovější verzi? Zaprvý jak psal autor dotazu, opravujou se v nich bezpečnostní chyby. A za druhý - já to taky u všeho nedělám, ale u Opery jsem se za pár posledních let namlsal. Už nevím kolik verzí byl u mě update Opery úplně bezproblémovej a nová verze měla skoro pokaždý nějakou drobnost navíc, která se mi hodila. Tak jsem při updatu z 9.27 na 9.5 poprvé neudělal zálohu starý instalace Opery .. Béé.. :-).

Ja nevim co je portable, jen jsem tusil ze prenosna, ale to se pro me nevylucovalo s tim, ze se nainstaluje a pomoci neceho "portable" nekam prenese, treba na ntb. V zivote jsem zadny portable nepotreboval a ani se to to nestaral. Nevadi ze nepomuzes. Cekal jsem, ze se s tim neda nic delat a proto uz jsem sem delsi dobu nic nepsal.

Zdravím.

Radku portable verze je dobrý nápad a mohla by ti pomoct. "Portable" znamená to, že program se neinstaluje, jenom si ho zkopíruješ nebo rozbalíš do nějakýho adresáře ze kterýho ho pak spouštíš. Tedy neměl by ti ničím zasvinit registry, neměl by nic přidat do instalace win ani jinam a - pro tebe hlavně - neměl by (pokud to je udělaný správně ..) nijak ovlivnit ten samej program, kterej máš případně už v pc normálně instalovanej.

Takže pokud máš nakopnutou instalaci opery, dává ti to šanci aniž bys na ní něco měnil, zkusit rozjet tutéž operu nanovo, jestli náhodou nebude chodit líp. Tzn. stáhnout, rozbalit, updatovat na 9.51. Pak můžeš zkusit dostat do portable opery svý maily, třeba i jen ručním zkopírováním složky s mailama z tý normálně instalovaný verze. Pokud by to chodilo, tak máš vlastně svý maily zálohovaný a mohl bys teda risknout případně i svou původní instalovanou operu odebrat a znova nainstalovat - jak už jsem psal, zdá že, že tam, kde tu verzi 9,5 přeinstalovávali přes starší verze, zlobí daleko víc, než čistá nová instalace.

A při troše štěstí by se ti mohlo povést, zkopírovat nakonec do nový čistý instalace 9.51 zálohovanou složku s mailama a případně i některý soubory s tvou konfigurací. Který to jsou ti z hlavy neřeknu, :\documents and settings\user\Data aplikací\Opera\profile\*.ini, radši ale vynech opera6.ini, to je hlavní soubor s konfigurací a tam právě možná jsou nějaký chyby.

A ještě pár slov - prý to byl moc dlouhý příspěvek, tak ho dávám ve dvou částech :-)
A podle toho jak intenzivně operu využíváš ti opravdu radím, zaexperimentovat s velikostí cache. To "pamatování obsahu načtených stránek" je nově přidaná funkce, nepochopil jsem, čím se má lišit od normálního "kešování", ale je to něco navíc a určitě bys měl zkusit co to udělá když to vypneš. Je to v nastavení vedle "normální" cache. Stejně tak zkusit změnit, spíše zmenšit než zvětšit normální cache, třeba i na 20 mb a uvidíš.

Mimochodem, z čiré zvědavosti, co děláš, že se ti daří pracovat s takovým množstvím otevřených oken?

Jinak ty potíže co máš by mohly být taky nakopnutým systémem přístupových práv ve woknech (opera se snaží zapsat něco někam, kde nemá právo zápisu), nebo nedostatkem místa na disku - netuším vůbec, kolik místa dokáže nová funkce "pamatování obsahu načtených stránek" na disku zabrat. Během provozu si opera nějak poradí, ale při vypnutí se pokouší uložit data a to už prostě nejde .. Nevím, ale tohle bych si ověřil.

Mě ta nová verze štvala podobně jako tebe, taky jsem se dokonce donutil otestovat Firefox a taky jsem ho odložil s pocitem, že to je z bláta do louže. Takže držím palce a kdyžtak napiš, jestli na něco přijdeš.

Cache-pametovou mam 40mb a diskovou 20mb. Mam to tak odjakziva a nikdy nebyl problem. Myslim, ze tam problem nebude. To pamatovani stranek mam v defaultu na 5000. Problem tam asi nebude, mam uz ted nainstalovanou jeste jednu instalaci Opery na stejnym pc a nedela to problemy, akorat se mne nechce riskovat do teto instalace emaily.

Co delam ze mam tolik oken? No asi se ti to nebude zdat normalni, ale potrebuju mit prehled cca o 10-12 tematech na netu a ke kazdemu mam otevreno cca 10 stranek, nekdy vic. Nevyuzivam zalozky, je to pomale, tohle je mnohem rychlejsi a vyznas se v tom velice snadno, ale to asi znas. Stlacis pravou mys a zmacknes kolecko a vyberes si co chces. Nez bych to hledal v zalozkach a oteviral to jedno po druhym, tak to delam takhle. Zvykl jsem si na to a rychlost je opravdu mnohem vetsi, kdyz neco potrebujes dohledat. Jedina nevyhodaje, ze se Opera pomalej nacte, ale vzhledem k tomu, ze ji oteviram jednou za nekolik dni, tak neni problem. Ntb nechavam uspanej. I pri tolika otevrenych strankach Opera na ntb pri vypnutem flashi zere pouze cca 130-190mb ram, podle obsahu a poctu otevrenych stranek a na velkym pc mivam zapnuty i flash-tam to problem nedela a i pri skoro 170 oknech spotreba ram pouze kolem 200-260mb. O tom si FF muze nechat zdat i ve verzi 3. Vetsinou ani neprezije otevreni tolika oken, protoze se sekne a sezere celej cpu, ale to je jedno.

Prava nevim jak se mohly podelat. Jsem jako admin, vsude. Misto na disku je. Je tam asi 20gb mista. Vcera jsem jeste na rychlo vymenil FW, protoze outpost dela i v te posledni verzi problemy s obsahem stranek a to ulozeni opera6.adr se porad nedari ani s novym FW, takze tam asi problem nebude. Nejdou zkopirovat ani exportovat zalozky, respektive jdou, ale po otevreni v jine Opere, je jich cca pulka. Pritom pridavani do te instalace Opery na ntb problem neni, prida cokoli.

Me to prave taky nastvalo, veci na ktery jsem byl zvyklej to ztratilo a nejdou nastavit a nebo nevim jak a ty novy nestoji za nic.

Zkusim to. Co kdyz rvnou smazu opera6.ini a necham ji vytvorit novej tim, ze si ji prenastavim? Na velkym pc jsem preinstaloval a vse je bez problemu.Celoou operu mam jednouzivtelsky na oddilu D a mam tam soubor operadef6.ini, opera6.ini tam neni. Takze tady :\documents and settings\user\Data aplikací\Opera\profile\*.ini nic nemam nainstalovane. Vse je na D, umisteni se da zjistit v Opere v tom configu nebo ta mnekde, ale to neni ted tak podstatny. Mne nejvic stve, ze sezrala ty emaily. Hlavne ty odchozi.

Jo, to je dobrej nápad - zkus ten soubor smazat a uvidíš. Radši si ho ale zálohuj. Jinak ten rozdíl názvů je asi jeden z rozdílů mezi verzí 9.27 (operadef6.ini) a 9.5(opera6.ini).

Pokud máš jednouživatelskou instalaci, je vše rozhodně snazší.

Bohužel zachránit sežraný maily je teď už asi nemožný. Zkrátka před updatem Opery musíš starou verzi zálohovat. Mělo by stačit prostě někam stranou zazipovat adresář s operou, nebo aspoň s mailama a ini soubory. A před tím radši vyprázdnit cache - je to v menu nastavení.

A ještě jednou - dej vědět, s čím a jak uspěješ, zajímá mě, co to dělá.

Zdravím.