Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Excel 2013 - počty výskytů unikátních hodnot ve sloupci

Ahoj,
vím, že zde chodí banda odborníku na Excel, snad mi poradíte. Potřeboval bych následující:

- sloupec A obsahuje číselné kódy zboží a dopisují se vždy na nový řádek
- ve sloupci B chci mít pouze unikátní kódy ze sloupce A
- ve sloupci C chci mít (na koresponujícím řádku) počet výskytů ve sloupci A
- když dopíšu nový řádek do A, chci přepočítat B a C
- teď to nejlepší: bez VBA....:-)

Jde to?

Přikladám i mustr, kdyby to nebylo jasné.
Díky všem za rady! :beer:

Řešení:

Pokud bez VBA, tak já osobně bych to řešil přes kontingenční tabulku.
Psal bych pod sebe jenom "Kod zboží" a o ostatní by se starala kontingenční tabulka.
Je to to nejjednodušší a nejrychlejší, co mě teď napadá.