Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Adnow na poradne

zdravim,

mohli by ste odstranit adnow z poradne? bez adblockeru to prekryva aj kusy stranky a okrem toho reklami su tam nechutne... sice sa taka reklama na poradne nevyskytuje casto, ale i tak dost prekaza.

pre debilov: nemam adware, testovano na 6 strojoch, 2 s novonainstalovanym voknom.

Vse ostatni ti funguje ?
Ptam se, protoze me nefuguje radkovani, radek pokracuje v jedné linii a musim ho rozdeli s # nebo nejakym znakem. Jako neregistrovany nefunguji nekteré fuunkce, jako "spoiler" (treba pri pokusu schovani odstavce kodu, nebo textu) ktery neni prelozen.

Nikomu sa nic neprekryva, testovane na 4 prehliadacoch a jednom stroji.
Nechutne reklamy...reklamy Google personifikuje, ak si vecer pozeral zbrane budes tam mat zbrane, ak si pozeral pracku tak pracku. Takze ak ti ponuka Google nieco nechutne je to z dovodu, ze to nasiel na tvojom PC.
Mne napriklad dnes ponukal naradie, auto a pracu admina. Takze nic nechutne.
Ak si ochotny platit za pristup na stranky 5 eur mesacne budu reklamy pre teba neviditelne.

rovnako to zobrazuje na PC... hovorím na 6 rôznych strojoch, je jedno ktoré, je jedno aký systém, je jedno aký prehliadač...

[68tIQyn.png]

googleads sú ok, ale toto adnow.... to je fakt hrůza, tu na screenshotoch ešte zboha, ale niekedy to zobrazuje aj plesnivé nohy, či nechutné veci, vrátane fotiek ľudí s pohlavnými chorobami čo sú nechutne ovyrážkovaný.

[ZANKaWg.png]

deje sa to asi tak pri 1 zo 30-40 vlákien.

Toto dostávam zo serveru:

<div id="SC_TBlock_392041" class="SC_TBlock">loading...</div>
                            <script type="text/javascript">
                            (sc_adv_out = window.sc_adv_out || []).push({
                                id : "392041",
                                domain : "n.ads1-adnow.com"
                            });
                            </script>
                            <script async type="text/javascript" src="//st-n.ads1-adnow.com/js/adv_out.js"></script>
                        </div>
Request URL: https://st-n.ads1-adnow.com/js/adv_out.js
Request Method: GET
Status Code: 200
Remote Address: 92.223.97.97:443
Referrer Policy: no-referrer-when-downgrade
cache: HIT
cache-control: max-age=60
content-encoding: gzip
content-type: application/x-javascript
date: Mon, 05 Nov 2018 11:50:54 GMT
expires: Mon, 05 Nov 2018 11:51:54 GMT
last-modified: Fri, 19 Oct 2018 14:57:14 GMT
server: nginx
status: 200
strict-transport-security: max-age=15768000
x-cached-since: 2018-11-05T11:50:46+00:00
x-id: tii-up-a10
Provisional headers are shown
Referer: https://pc.poradna.net/questions/2804009-navstivil-sem-nejaky-web-a-ted-pomaly-pocitac
User-Agent: Mozilla/5.0 (Windows NT 10.0; Win64; x64) AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko) Chrome/70.0.3538.77 Safari/537.36
Request URL: https://pc.poradna.net/questions/2804009-navstivil-sem-nejaky-web-a-ted-pomaly-pocitac
Request Method: GET
Status Code: 200 OK
Remote Address: 92.240.244.75:443
Referrer Policy: no-referrer-when-downgrade
Connection: Keep-Alive
Content-Encoding: gzip
Content-Type: text/html; charset=UTF-8
Date: Mon, 05 Nov 2018 11:50:54 GMT
Keep-Alive: timeout=5, max=94
Server: Apache/2.4.10 (Debian)
Set-Cookie: sid=102046838-j7s3h3q3ujsopm8dohg; expires=Wed, 13-Feb-2019 11:50:54 GMT; Max-Age=8640000; path=/; domain=.poradna.net; HttpOnly
Set-Cookie: uid=deleted; expires=Thu, 01-Jan-1970 00:00:01 GMT; Max-Age=0; path=/; domain=.poradna.net; HttpOnly
Transfer-Encoding: chunked
Vary: Accept-Encoding
Accept: text/html,application/xhtml+xml,application/xml;q=0.9,image/webp,image/apng,*/*;q=0.8
Accept-Encoding: gzip, deflate, br
Accept-Language: sk-SK,sk;q=0.9,cs;q=0.8,en-US;q=0.7,en;q=0.6
Cache-Control: no-cache
Connection: keep-alive
Cookie: __utma=32056609.649133730.1541418642.1541418642.1541418642.1; __utmc=32056609; __utmz=32056609.1541418642.1.1.utmcsr=(direct)|utmccn=(direct)|utmcmd=(none); __utmt=1; sid=102046838-j7s3h3q3n3nuhu33rzx; sc_is_visitor_unique=rx1217036.1541418650.78917BB94C7A4F2A8F6A16E6CCA7567C.1.1.1.1.1.1.1.1.1; __utmb=32056609.2.10.1541418642; SC_unique_392022=1; SC_unique_392011=1; SC_unique_392041=1
Host: pc.poradna.net
Pragma: no-cache
Referer: https://pc.poradna.net/
Upgrade-Insecure-Requests: 1
User-Agent: Mozilla/5.0 (Windows NT 10.0; Win64; x64) AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko) Chrome/70.0.3538.77 Safari/537.36

Dělat můžeš cokoliv - vypínat perzonifikovanou reklamu apod. Ale google ti bude stejně nabízet na základě tvého hledání apod. Stačí se podívat na cihly (nebo hledat) a hned budeš mít všude cihly a stavební materiál. A to na google i FB a nemusíš být nikde na Google přihlášený.
A tím, že napíšeš plesnivé nohy do vlákna, tomu moc nepomůžeš :-D

aha, ovsem potom nechapem preco na inych strankach kde su tiez reklamy z adsense, ze taketo reklamy adnow tam niesú... okrem toho u adsense som myslel že všetky reklamy maju v rohu šipočku, kde sa da reklama nahlasiť... okrem toho som myslel ze adsense je samo o sobe reklamna sluzba/sit konkurencna pre adsense... a nemyslim si ze sa zobrazuje vramci adsense, pozrel som si stranky adsense i adnow, a aj zdrojove kody client-sidu.

Zkusil jsem pro zajímavost ten XBrowser a letěl z mobilu za pět minut. Na Seznamu nezablokoval nic, všechno jsem musel omarkovat ručně a po refreshi tam naskákaly pro změnu zase jiné svinstva. Z UCBrowseru jsem zvyklý na dlouhý stisk na reklamě -> Block this AD, tady se to musí hledat v nastavení... Za mně mínus...

Mlociku, nechapu proc to resis?

Proc si proste nehodis do prohlizece uBlock a nezablokujes vsechny reklamy na poradne?

Ja to tak delam a nemam zadny problem.

---

flegu, na zadne sprostarny se na webu nekoukam, v podstate pro me web je poradna, cnews, pctuning, diit, wikipedia, herni magaziny, seznam email, outlook, presto se mi vyhradne na poradna.net zobrazovaly nechutnosti stejne jako Mlocikovi, tak jsem vas prsknul do adblocku a mam klid.

VYRESENO.

Mlociku, nechapu proc to resis?

Proc si proste nehodis do prohlizece uBlock a nezablokujes vsechny reklamy na poradne?

Ja to tak delam a nemam zadny problem.

protože chrome for android neumí doplnky, áno je tu možnosť ísť pak cez iný browser, problém je že v chrome mám špecifické aplikácie (bežiace najmä nad PNaCL), mám synchronizáciu záložiek, otvorených okien, a mnoho ďalšieho, čož v týchto iných prehliadačoch nemám možnosť použiť v plnej miere,... a fakt furt sa prehadzovať medzi viac prehliadačmi na mobile nieje bohviečo... hlavne když na mobile je multi-tasking fakt "mizéria"... na PC nemám problém, a tam používam Firefox, Chrome, GS, a prípadne mám v zálohe aj Vivaldi.
Na mobilu je však problém mať naraz otvorené okná viacerých prehliadačov, síce 2 sa dajú, ale i to je dosť omedzené a osekané na ovládanie, najmä když tam máš ešte textové pole a klávesnica zobere taky polovicu displeja, tak pak to fakt... v prípade prepojenia chrome - firefox na mobile som taký problém nemal, ale firefox s adblockerom bol jaksi pomalý, a na interakcie reagoval dosť opozdene,... v prípade adblockerského prehliadača od eyeo GmbH zas nebola možná práve synchronizácia otvorených kariet s desktopom, a špecifické aplikácie v ňom nešli.
Hold furt by to bol kompromis, tak som sa už chcel trocha smieriť s tým že na reklami budem pozerať, abych ostatné potreby môj zvolený prehliadač naplnil... nakoniec z mobilu vätšinu času navštevujem len určité weby, vätšina je bez reklám, alebo s minimom reklám, mimo poradni snaď nejak "vätšia reklama" je len na root.cz , ale i na roote to nieje také blbé ako tu,,, preto som to chcel riešiť takto, či by to poradna nevedela zmeniť.

Ale asi fakt na poradnu budem chodiť cez mobilný firefox, i když to výkonovo je dosť nič moc.

No jo no, jenze to ze Chrome pro Android neumi blokovat reklamy te stejne nakonec obmezuje. Chapu, ze poradne reklamy vynasi, tak je sem frkaji a nejvic vynasi ty reklamy, na ktery koukat nechces, to je vseobecne znama vec.
Resenim je opravdu prohlizec, ktery blokovat reklamy umi. Pouzivam na Androidu Samsung Internet Browser, pro ktery doplnek na blokovani reklam existuje. Synchronizace ja nepotrebuju. Myslim, ze popularni Opera, ktera umi i synchronizace a i otevrene zalozky take podporuje adblock.

Také jsem si toho svinstva všiml dnes omylem z Edge, admin musí být pořádný pasák, když se(m) nechá ´prostituovat tyhle věci. řešení je ublock origin., hned vidíte, co stránka valí.
Personalizovani reklamy mě nezajímá, jelikož se ke mně ani nedostanou.
PRO TAZATELE: malware není na jeho straně.
Pro flega: Nejlepší vtip je ten, když vás zloděj okrádá a pak vám nabídne že za 5 €/měsíčně vás nebude okrádat

Pro jan fiala: Jaký je rozdíl, v tom, zda malware stahuje do mobilu nebo malware stahuje do desktopu? Masochismus je vypínat si reklamy na každé stránce zvlášť, Je užitečné mít co nejgeneričtější pravidla, která funguje nezávisle na webu.

Pro mlocik : "googleads sú ok" z jakého důvodu?

Reklamu ti nenabízí google, ale má navíc komplice poradnu, protože includuje script google svinsta. Proč si příslušných asi 10 domén nezablokuješ už rovnou na routeru, když si to nezablokuješ v hosts nebo ti to defaultně nazatípne ublock? Není lepší vypnout reklamu totálně než jen vypnout personifikaci (haha, to mě rozesměje diskuze o tom, zda je lepší si reklamu nechat personifikvanou nebo ne, asi jako jako jestli jíst exkrementy od psa nebo od mrtvého psa)

Na jednu stranu chválím mlocika, ze se snazí i domluvit adminovi, aby přestal s tímhle svinstvem, protože spousta lidí se neumí proti tomuhle hnusu bránit.

Kdo pochopí, že nestačí upozornovat na arabské reklamy,, že nestačí upozornovat na reklamy na modrou velrybu,, že nestačí upozornovat na reklamy KSČM, že nestačí upozornovat na arabské reklamy proti pomočování, že nestačí upozornovat na bitcoinové reklamy, , že nutné je upozornovat na reklamy

Pro flega: Nejlepší vtip je ten, když vás zloděj okrádá a pak vám nabídne že za 5 €/měsíčně vás nebude okrádat

:-D :-D :-D

"googleads sú ok" z jakého důvodu?

nemyslel som to v takomto zmysle, ale voči porovnaniu k adnow.

Reklamu ti nenabízí google, ale má navíc komplice poradnu, protože includuje script google svinsta. Proč si příslušných asi 10 domén nezablokuješ už rovnou na routeru, když si to nezablokuješ v hosts nebo ti to defaultně nazatípne ublock?

mobilné dáta... takže v ktorom routeri to mám nastaviť?
mobilné zariadenia... takže v ktorom hosts súbore to mám nastaviť, bez rootovania zariadenia?
mobilný chrome... takže jak mám sem nainštalovať ublock ?

k inému prehliadaču som sa vyjadroval, proč nechci, už v FF som dosť omedzený a výkonovo to je taky špatné, v ďalších prehliadačoch som omedzený v používaní ešte viac.

Uz som to tu vysvetloval mame klasicky adsense, co vam Google ponukne je na zaklade jeho algoritmov a my do toho takmer neviee zasiahnut. Mozeme urcit, ktore konkretne stranky chceme zablokovat, ale neviem urcit co sa vam konkretne zobrazi.
Preco vam Google ponuka prasarny je zahadou, ale nie je to urcite nasa vina.

no ukazuje to všetkým, ale zvláštne že práve len na poradne,... takže

ale nie je to urcite nasa vina.

sa mi zdá ako výmluva, alebo potom Google nejak špeciálne pre Vašu stránku dáva iné reklamy?... zvláštne že na iných webstránkach adsense takéto reklamy nezobrazuje, zaujímavé že na poradne to zobrazuje všetkým, ktorý nemajú zablokované reklamy,... samozrejme že sa to nezobrazuje v každom vlákne. Ale napríklad v tomto vlákne sa to zobrazuje: https://pc.poradna.net/questions/2817421-cierny-dym-z-pc-hori

Jo, urcite tu nedavaji takovy reklamy naschal, to flegovi verim, ale proste jak pise Kurt, chapu to tak, ze Google z nejakyho duvodu vyhodnotil tenhle web jako obsah pro dospely a prska sem veci, ktery normalni web v reklame nechce. Nic moc se s tim neda delat, ja tomu rozumim, nakonec to pisu v podpisu, ze Google je zlo. Holt dokud bude trhu s reklamama vevodit neschopnej Google, tak uzivatel ma jedinou moznost, reklamy zablokovat. Se s tim smir, dal si to musis poresit na tve strane, pokud te to vytaci.

Jn,... ale proč na jiných weboch google dáva normálne reklami? proč na žiadnych iných weboch nevidím plesnivé nohy, hypertenziu, a obdobné veci? zas neverím že správcovia webu poradni že to nevedia vôbec nijako ovplivniť.... minimálne môžu dať display: none; v prípade týchto reklám,... čož je i maximálne dobré riešenie. A hlavne to vedia blokovať, lebo jak vidíš z mojho výpisu hore,... adnow sťahuje svoj špecifický JS

Tomu nerozumim, ale kdyz te Google hodi do nejake skatulky, tak s tim nic neudelas. Vim to z vlastni zkusenosti, kdy me Google s jinou sluzbou poskodil a ikdyz nakonec uznali chybu na jejich strane, mne sluzbu nechali vypnutou a vykaslali se na me, takze uplne chapu, ze ikdyby to s nima admin poradny resil, tak jim je to naprosto volny a nic nikdo nevyresi, s tim se musis smirit, zlvast kdyz to v zasade jde poresit na tve strane.

Mimochodem, tohle je spravna pripominka. Pokud tu ma Mlocik problem s tim, ze z nejakeho duvodu potrebuje pouzivat Chrome na Androidu, tak soubor hosts preci na Androidu funguje take, takze pokud si Mlocik udela na telefonu root, tak mu nic nebrani ho tam vrazit at uz naprimo nebo pomoci aplikace jako je treba AdAway. (Vyzkouseno, pouzivam.)

Vzdycky je to neco za neco, ja mam posledni dva telefony Samsungy S4 a S5 a u jednoho jsem cekal dva mesice po koupi a u druhyho tri, potom jsem to risknul a rootnul to, cimz se u Samce porusi KNOX a je po zaruce, ale vyplatilo se mi to, founy mam doted.

Tak sem si na Tvůj popud vypnul na pc adblock a na odkazované stránce na mě vyběhlo toto: viz obr.
Abych řek pravdu vidím to poprvé, protože bez adblocku nelezu nikam a na mobilu používám operu, která má funkci k blokování reklamy v sobě.

Možná Google ve své neskonalé moudrosti usoudil, že všichni co navštěvují poradnu mají zvýšený krevní tlak v důsledku řešení problémů s PC :puff:

To je zaujimave, na svojom nb nepouzivam adblock a ziadnu taku reklamu tam nemam, toto pisem z nb, ktory prave instalujem a aj po niekolkych refreshoch a kliani na otazky dostavam same "relevantne" reklamy...MS, Tesco, Excel kurzy...atd, ziaden tlak ani nic pre dospelych.

- Nejdriv zakladas vlakna kde se loucis (v realite na sebe jen upozornujes) "uvadis ze sem nebudes chodit", a pak resis chod poradny a jeji vzhled ? Ty nebudes moc normalni vid ?
PS : Nezapomen na to tvé pokakané minuskovani (na vic se stejne nevzmuzes a nemas).