Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vybíjení mobilu přes noc

Dobrý den,
poslední dobou jsem si všiml, že se mi přes noc vybije hodně velká část baterie mobilu (LG G6) i když ho nepoužívám (viz foto). Začalo se to dít samo od sebe, bez žádného updatu androidu. Nemám root. Přes noc mám vypnutý bluetooth, polohu i data, signál mám plný a aplikace v pozadí též vypínám (messenger ale asi stejně běží).
Nevíte co by mohlo pomoct? Vypnutí wifi přes noc pomůže trošku a do režimu letadlo se mi telefon úplně dávat nechce.
Telefon je asi 1,5 roku starý a přes den je výdrž baterie normální, tak jako byla vždy.

Děkuji za odpovědi.

Jj. Podle času si nastavím, kdy se má mobil vypnout a kdy zapnout. Pokud ale potřebuješ být na příjmu 24 hodin denně, tak to nenastavuj. Ještě tam mám volbu inteligentního řízení spotřeby, která při vypnutí displaye vypne vše na pozadí a nechá jen mnou povolené aplikace (Wifi, messenger) nic jiného nepotřebuju. Ten tvůj mobil musí mít něco podobného.

EDIT:Na to, že mám jen nějakou čínskou kopii Samsung S8 jsem nadmíru spokojený. 64GB vnitřního úložiště, 4GB RAM,
2 SIM karty a hlavně skvělá výdrž baterie. Používám ho bez ochranné fólie a po necelých 2 letech používání ani škrábanec na displayi.
Srovnávat s tvým mobilem to ale nejde, ten je někde jinde, teda až na tu výdrž baterie.

Tam to nemůžu najít, ty smart settings jsou jen jakože přijdu domů, tak se něco stane atd.. Je to jakože závislé na poloze a ne na čase.
Od té doby, co jsem sem přidal otázku, se mi vybilo dalších 15 % a to jsem nedělal vůbec nic, jen jsem nechal v pozadí běžet chrome. Asi to vidím na factory reset, to zas bude produktivní dopoledne...

Možnosti pro vývojáře mám odemknuté, nastavoval jsem si všechny animace na dcojnásobnou rychlost. LG by mělo mít něco svýho na zálohování, to už nějak zvládnu.
Ještě mě napadlo - jde nějak nastavit aby některé aplikace nemohly běžet v pozadí? Bych vypnul třeba google maps, play store atd

Omluva, máš pravdu. Ráno jsem se na ten synův telefon díval a zkoušel to tam najít a nenašel jsem to tam.
Jenom omezení aplikací na pozadí. Asi jsem si to spletl s nějakým jiným Huaweiem, který jsem měl doma na opravu.
Takže pro mě nový poznatek, protože jsem tohle vůbec nevěděl, takže díky za upřesnění.

Tak jsem udělal factory reset a za dnešní noc se vybily jen 4%, takže úspěch. Mobil mi dokonce hlásí, že mi zbývá 36 hodin baterie, což je úplně někde jinde než předtím.
Jen pro doplnění - já mám veškeré sledování polohy vypnuté (i to od googlu), takže tím to být nemohlo.

Díky všem za pomoc.

U Androidu je pomerne normalni, ze se sekne nejaka spatne naprogramovana aplikace a zacne vykonavat nejakou cinnost v nekonecne smycce. Tim vytezuje procesor a neni jak se ji zbavit. Obvykle staci restartovat telefon a je po problemu. Pokud vsak vybijeni pokracuje, muze se stat, ze to neni spatnou aplikaci, ale ze proste odchazi baterka. Uzivatel proto jde a koupi novou baterku, nekdy to jeho problem vyresi a nekdy ne, protoze to preci jen dela nejaka debilni aplikace, ktera neustale zamrza. Je treba aplikaci odhalit. A ted to prijde! Nekdy se stane, ze to dela systemova aplikace, na telefonu predinstalovana, takze se to odhaluje spatne. U kamaradky a jejiho LG G3 pomohlo nahrani customizovaneho firmwaru odnekud z internetu do telefonu, nic moc reseni, ale zabralo. Sekalo se ji to a vybijelo pres noc baterku presto, ze v telefonu nebyla nahrana zadna dalsi aplikace z Google Play a ani koupe nove baterky nepomohla. Ze by se u LG od te doby nic nezmenilo?

Samozrejme, mohla to byt nahoda a treba factory reset zabere trvale.

---

Stejne bych doporucil davat pres noc telefon na nabijecku. U Li-Ion a Li-Pol baterii plati, ze pro nejlepsi nejdelsi vydrz baterky je dobre udrzovat ji trvale nabitou na 90% az 95%. Urcite je ale lepsi ji mit pulku noci nabitou na 100% v nabijecce nez ji nechat treba dvoudennim pouzivanim vybit treba na 20% a az potom zacit nabijet.

Myslim, ze muj letity Samsung Galaxy S4 s puvodni baterii stale v dobre kondici je dukazem, ze to takto delam spravne. :-)

Tak zatím to vypadá, že se to vyřešilo, samozřejmě se to ale může změnit. Kdyby se to zase začalo vybíjet, tak asi začnu hledat, jak jste napsal vy, nějakou aplikaci přímo od LG.
Já jsem někde nedávno četl, že nejlepší je baterku moc nepřebíjet, ale ani moc nevybíjet (třeba 80 - 40 %), ale když Vám vydržela baterie takhle dlouho, tak ten Váš způsob asi bude lepší :).

Obavam se, ze jsi plne clanek nepochopil.

Tabulka 3 udava zavislost kapacity baterie na zvysene teplote pri nabiti na urcite procento baterie. Tvuj zaver, ze to musi platit i opacne a musi byt zavisla kapacita baterie na nabíjení ovšem autori studie nikde neuvadi.

Zavery studie jsou nakonec jasne:

Neudrzovat plne nabitou baterii pri zvysene teplote.

Nabijet baterii co nejnizsim napetim. (V praxi nefunguje, protoze se mobily nabiji vzdy pri 5V.)

S tim nabijecim napetim mam docela velky problem, autori v clanku vubec neuvadi zavislost nabijeciho proudu na zivotnosti baterie, pricemz ze vsech ostatnich clanku, ktere jsem na toto tema cetl, pritom vyplyvalo, ze je to jeden z nejdulezitejsich parametru. Proc to vubec v studii neresi? Je to podivne a cela studie v mych ocich klesa na duveryhodnosti.

Jestli teda z teto studie neco vyplyva, tak jedine to, ze pokud mobil nevybiju uplne, tak je uplne jedno, jak ho nabijim a muze byt, ze je to dobre tak, jak to dela Lukas1982:

Já to mám cca 30%-85% jednou za měsíc to nechám nabít až na 100% a taky bez problémů.

Ja ovsem zustanu u sveho zpusobu nabijeni, ktery se mi osvedcil. :-)

Pro informaci a zaroven muze byt, ze v mem pripade je mnohem dulezitejsi, ze nabijim stridave predevsim na dvou nabijeckach 5V ~ 700mA a 5V ~ 1000mA a prave ten nizky nabijeci proud ma ve skutecnosti nejvetsi vyznam pro dobrou kondici me baterie. Mimochodem tech 700mA je na hrane toho, co elektronika do baterie pusti, aby ji to vubec nabijelo.

To K_R_S_D_A: Prebijeni nehrozi, ty zarizeni maji elektroniku, ktera pri 100% nabijeni odpoji.

Přesně tak. Pokud mám čas, tak nechávám mobil taky nabíjet co nejnižším proudem přes noc. Občas, ale jen když spěchám
použiju 2A nabíječku nebo powerbanku, protože ten můj mobil podporuje rychlé nabíjení. Mobil se nabije cca za 120 minut z 0 na 100.
Takový pokus jsem udělal jen jednou. Taky záleží, jaký máš kabel. Některý tam fakt nepustí víc proudu. Pro baterii to není určitě dobré, takže to dělám jen v případě nouze a maximálně na 20 minut.
Je sice pěkné, že mobil nabiješ za necelé 2 hodiny a vydrží 3-4 dny, ale ta životnost musí jít časem do háje.

Snaha o to, abys měl pravdu, ti zastiňuje myšlení :-)

Tabulka 3 udava zavislost kapacity baterie na zvysene teplote pri nabiti na urcite procento baterie

Výsledky se dají interpretovat různě. Navíc si nemyslím, že jsi ten odstavec vůbec četl (nebo v horším případě pochopil)
Lithium-ion suffers from stress when exposed to heat, so does keeping a cell at a high charge voltage. A battery dwelling above 30°C (86°F) is considered elevated temperature and for most Li-ion a voltage above 4.10V/cell is deemed as high voltage. Exposing the battery to high temperature and dwelling in a full state-of-charge for an extended time can be more stressful than cycling. Table 3 demonstrates capacity loss as a function of temperature and SoC.

Výsledky jasně ukazují, že při pokojové teplotě (25°C), která rozhodně není zvýšená, se při 40% nabití po roce ztratí 4% kapacity, kdežto při 100% nabití se ztratí 20%. Pokud toto z těch výsledků není zřejmé, tak v tvoje vlastní dobro doufám, že to je zapříčiněno tím, že chceš mít vždycky pravdu, jinak mi tě je líto.

S tim nabijecim napetim mam docela velky problem, autori v clanku vubec neuvadi zavislost nabijeciho proudu na zivotnosti baterie, pricemz ze vsech ostatnich clanku, ktere jsem na toto tema cetl, pritom vyplyvalo, ze je to jeden z nejdulezitejsich parametru. Proc to vubec v studii neresi? Je to podivne a cela studie v mych ocich klesa na duveryhodnosti.

Tohle není článek na nějakém bulvárním portále, které většinou čteš, ale je to celá stránka zasvěcená poučení širší veřejnosti (nejen) o údržbě baterií. Z toho důvodu ti doporučuji přečíst si i ostatní články, kde je to vše zmíněno :-)

Ja ovsem zustanu u sveho zpusobu nabijeni, ktery se mi osvedcil. :-)

Tak samozřejmě. To musíš litovat, že skončilo období, které tě nenutilo používat hlavu a skládat dohromady fakta, protože ti vždy bylo řečeno co je správně. Správný člověk se snaží hledat i jiné možnosti a nepřizpůsobí se davu jako ovce. Nejrozšířenější volba nemusí být vždy ta správná. Ale to je jen taková odbočka. Nemyslím si, že by tě tohle mohlo přimět začít myselt jinak :-)

Edit: Přidávám perličku z toho samého článku :-)

A laptop battery could be prolonged by lowering the charge voltage when connected to the AC grid. To make this feature user-friendly, a device should feature a “Long Life” mode that keeps the battery at 4.05V/cell and offers a SoC of about 80 percent. One hour before traveling, the user requests the “Full Capacity” mode to bring the charge to 4.20V/cell.

Což v podstatě říká, že pro zvýšení životnosti se doporučuje nenechávat akumulátor na 100% (většinou 4.20V), ale snížit napětí na 4.05V.
V článku je také zmíněno: Every 0.10V drop below 4.20V/cell doubles the cycle but holds less capacity.
Samozřejmě článek obsahuje i graf, který zobrazuje ideální poměr mezi cycle count a poměrem nabíjení, takže zmíněná věta má kladný účinek pouze do jisté míry.

Ještě jednou jsem si tu odpověď přečetl a nemůžu na to ještě jednou neodpověděť.

Tabulka 3 udava zavislost kapacity baterie na zvysene teplote pri nabiti na urcite procento baterie.

Tabulka 3 udává závislost kapacity baterie po daném období při uložení v různých teplotách. Je to tam přímo napsáno :-D
Estimated recoverable capacity when storing Li-ion for one year at various temperatures

Tvuj zaver, ze to musi platit i opacne a musi byt zavisla kapacita baterie na nabíjení ovšem autori studie nikde neuvadi.

Já jsem žádné závěry neměl :-D já jsem pouze vložil odkaz na jiný zdroj, než tvůj příspěvek, a odcitoval jsem popis tabulky :-D

Zavery studie jsou nakonec jasne:
Neudrzovat plne nabitou baterii pri zvysene teplote.

Tohle je jedno z doporučení, které se nachází pod nadpisem "What Can the User Do?"
Pokud je ten tvůj parafrázovanej závěr brán právě odtamtud, tak pak to nechápu už vůbec.
The worst situation is keeping a fully charged battery at elevated temperatures.
Hned odstavec pod tím:
Lower charge voltages prolong battery life and electric vehicles and satellites take advantage of this. Similar provisions could also be made for consumer devices, but these are seldom offered; planned obsolescence takes care of this.

Nabijet baterii co nejnizsim napetim. (V praxi nefunguje, protoze se mobily nabiji vzdy pri 5V.)

Asi jsem slepý, protože to tam nikde nemohu najít. Navíc nabíjecí napětí by se mělo regulovat na řídící jednotce baterie nebo v zařízení, které tu baterii obsahuje.

Pro informaci a zaroven muze byt, ze v mem pripade je mnohem dulezitejsi, ze nabijim stridave predevsim na dvou nabijeckach 5V ~ 700mA a 5V ~ 1000mA a prave ten nizky nabijeci proud ma ve skutecnosti nejvetsi vyznam pro dobrou kondici me baterie. Mimochodem tech 700mA je na hrane toho, co elektronika do baterie pusti, aby ji to vubec nabijelo.

Nikdo se o tom tady nepře. Nikde v tom článku nejsou žádné informace o tom, že by to škodilo. Navíc to nedává smysl v kontrastu toho, že jsi tady doporučoval udržovat baterii na 90-95%, což si přímo odporuje (nabíjení vs. udržování.) Co k tomu mohu ještě říct? Snad asi jen to, že jsem do USB2.0, který má ve specifikaci 5V a 500mA, strčil svůj mobil, který se začal nabíjet. To opět odporuje tvému tvrzení, že se to pod 700mA nezačne ani nabíjet.

Edit: Jo už konečně chápu :-D někdo z nás neporozuměl větě

Lower charge voltages prolong battery life and electric vehicles and satellites take advantage of this. Similar provisions could also be made for consumer devices, but these are seldom offered; planned obsolescence takes care of this.

Vzhledem ke kontextu použití "charge voltage" v dalším odstavci, a tomu, že se nikde v článku nad tím nehovořilo o nabíjecím napětí, si dovolím tvrdit, že jsi tomu špatně porozuměl ty.
A laptop battery could be prolonged by lowering the charge voltage when connected to the AC grid. To make this feature user-friendly, a device should feature a “Long Life” mode that keeps the battery at 4.05V/cell and offers a SoC of about 80 percent.

Možná, že když telefon nepoužíváte, spotřebuje se v telefonu jednoduše rychleji? To naznačuje, že baterie je již špatná a pokud je vyjímatelná, měla by být vyměněna. Pokud máte čínské zařízení, pak většinou existují nevyjímatelné baterie. Zdá se, že LG G6 přichází s nevyjímatelnou baterií, ale nyní mistři vědí, jak je vyměnit.

Uff... tak jsem to procetl a byt takovym otrokem telefonu?! Ne diky, telefon ma slouzit me, ne ja jemu - tim myslim ruzne nastavovani uspory energie, vypnuti toho a onoho. Power management mel vyresit vyrobce, ne ze to bude za nej resit uzivatel.

Jednoduse vecer odlozim na nabijecku, rano vezmu nabity, baterie je spotrebni zbozi, telefon stejne cca v 2-letych cyklech menim kompletne.

iba pomimo, to iste sa mi stalo po nejakej aktualizacii na LG G3 - po aktualizacii vydrzal mobil mozno pol dna - den, pri pozerani youtube isla baterka cca 3% za minutu, parada. nic sa s tym robit uz nedalo, napomohol ani hard reset.