Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Spouštění systému selhává při načítání ovladačů

Po výměně MB, CPU a RAM mi selhává spouštění OS WIN 7 OEM 64bit a to i v nouzovém režimu. Zkusil jsem zapnout protokolování při spuštění, ale soubor ntbtlog.txt se na disk po neúspěšném spuštění OS neuloží.
Dále jsme zkusil možnost spuštění se zakázaným restartem po selhání, během startu s touto možností se ukáže okno s modrou smrtí viz. screen.
Zkoušel jsem chkdsk s parametrem "r" - nepomohlo.
Předpokládám, že by mohl být problém v ovladačích řadiče disku, zkusil jsem proto nainstalovat pomocí příkazové řádky ovladač "sata_ide.inf" z balíku Nforce 4**, který by měl pasovat k desce, která je původem z nějaké HP sestavy a nese označení M2N68-LA (Narra2), hp nemá k tomuto MB podporu, pouze specifikace, ve které se píše, že je na ní GPU a chipset NVIDIA GeForce 6150SE nForce 430.
Měl by někdo nějakou další radu.
Existuje například možnost odinstalování všech nainstalovaných ovladačů pomocí příkazové řádky? Případně resetování adresáře "drivers", do stavu, kdy v něm budou jen defaultní ovladače od MS?
Díky.

Pokud mám znova instalovat původní MB a CPU, tak to nepůjde, protože jsou poškozené. Jsem tu proto, abych se nové instalaci OS vyhnul tím, že zachráním ten původní.
Věděl by někdo alespoň to, jak vyhledat a zbavit se původního ovladače řadiče disku pomocí příkazového řádku nebo kompletně resetovat ovladače v adresáři "Drivers", které se načítají během spouštění OS?
Našel jsem tento příkaz "pnputil.exe –e", který by měl vypsat ovladače třetích stran. A příkaz k výmazu ovladače "pnputil.exe -d *.inf", teď jen identifikovat ten správný ovladač. Je toto schůdná možnost? Otestovat to budu moct až zítra.

Zřejmě proto, že odinstalování kolidujícího ovladače může trvat cca 10 minut . V tom PC je navíc další spousta SW včetně účetních programů, kterým jejich uživatel před poruchou PC nestačil udělat zálohu.
Zeptám se tedy ještě do třetice, je možné provést uninstal nainstalovaných ovladačů, tak aby v OS zbyly jen defaultní ovladače, pomocí příkazové řádky?
Předem děkuji za konkrétní a nutnou reinstalaci OS nevyžadující odpověď :-).

nforce řady 4 byly nepovedené mrdky. pokud deska funguje, dá se z toho postavit jakž takž kompatibilní počitadlo pro win7, s dnes bídným kancelářským výkonem.
jestli to chválabohu nefunguje, je ideální příležitost ten shit vyhodit.

Stop 0x0000007B (INACCESSIBLE_BOOT_DEVICE)

si děláš srandu? jestli vidíš disk, změň v biosu mód sata řadiče.

Pokud mám znova instalovat původní MB a CPU, tak to nepůjde, protože jsou poškozené

prý máš podobnou desku, tak co chceš na cpu instalovat? jak se povede poškodit procesor?

Ha konečně relevantní odpověď.
Ta změna módu sata řadiče mě nenapadla. Obavám se ale, že nastavení firemního BIOSu HP, je tak ořezané, že v něm tahle změna nebude možná.
Docela rád bych do té desky nahrál BIOS od výrobce, což je ASUS, na jejich stránkách se mi ho k této konkrétní verzi ale nepovedlo najít.
Myšleno bylo to tak, že původní CPU s MB nainstalovat zpět do PC, to snad dává smysl? Procesor se povede poškodit přepětím, jehož původ byl v ATX zdroji.

Skus vrátenie pôvodnej, prvej zálohy backup Registrov Windows (nahradiť) tieto vetvy:

C:\Windows\System32\config\RegBack\*.*
SECURITY
SAM
SYSTEM

prípadne tiež:
DEFAULT

SAM kľúč je o bezpečnosti, v prípade staršieho HW obsahuje aj licenciu, key W7.

Týmto síce stratíš nové ovladače, ale prepojenia na nainštalovaný SW s vláknami by mali zostať.

Je to použitie sedliaceho rozumu, ako triviálne obabrať systém pre toho, kto si nerobí funkčné bitové zálohy systémových oddielov.

Čenč sa robí výhradne z externého média nabútovaním mašiny pod WinPE (HirensBoot 16) alebo nejakým distrom Linuxu, ideálne ktorý má v sebe utilitku: Midnight Commander, stačí aj: Dr.Web LiveCD ISO DVD na bútovcacej fleške alebo cd kotúči.

Príkazom v cmd.exe odinštaluješ načisto ovladače, ale musíš ich z nejakého úložiska znovu nainštalovať lebo by nenaskočil OS, ani v Núdzovom.