Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Dlouhodobé vytížení disku na ASPIRE 5755G a WIN 10

Mám problém s dlouhodobým vytížením pevného disku v NTB Aspire 5755G a WIN10, tak že je disk dlohodobě vytížen na 100% . viz. screeny. Přestože jednotlivé procesy zatěžují disk datovým tokem cca 1MB/s nedá jejich součet ani zdaleka kapacitu datového toku, který disk pro zápis a čtení umožňuje. Pro srovnání jsem udělal screen s procentuelním zatížením jednotlivými procesy a druhý screen s datovou hodnotou pro jednotlivé procesy.

Restartu už pár bylo, ale problém trvá. Chova se to tak, že např 20 minut jede disk na 100% a pak ,například sem spustil Acronis na diagnostiku disku a během jeho běhu bylo vytížní disku na přijatelný úrovni mezi 10-70 %. Nemůžu ale říct jistě, že to tak bude vždycky . Za nějakou dobu se to vytížení disku zase vrátí na 100% trvale. Avast a další antimalware jsem u toho odinstaloval. Jde mi teda o to, jak dočistit ten ntb od procesu, který ten disk zbytečně a dlouhodobe zatěžují.

na starém šrotu máš win10, o "kvalitě" instalace základních ovladačů mlčíš.
běží ti tupé aktualizace a žasneš.
máš zjevně nedostatek paměti, možná ten podprůměrný krám s pomalým diskem ještě swapuje a o to zoufalejší je jeho používání.

-> větší ramka, ssd, aktualizace tam kam patří (do pr...ahy).
nebo ten šmejd rovnou vyhoď, bude to levnější.

Acronis na diagnostiku disku

slušný moloch. zkoušel jsem ten krám a letěl ven.

Ovladače jsou nainstalované komplet a konkrétně ovladač řadiče je podle správce zařízení aktuální . To co je zvláštní je, že disk je zatížený podle správce procesů např. jen třemi procesy s celkovým datovým tokem 0,5MB/s a disk je i přesto zatížený na 100% a za krátkou dobu je podle správce procesů disk zatížený 5 procesy s celkovým datovým tokem 4MB/s, ale disk už je v tu chvíli zatížen jen z 10%. Tomu nerozumím a byl bych rád, kdyby to někdo vysvětlil.?
To že způsobuje tenhle problém nedostatek výkonu je mimo. Měl jsem tu PC s dvoutřetinovým výkonem CPU, stejným OS, stejnou kapacitou RAM a nic takového se mu neděje. Na disku, kde je umístěn stránkovací soubor je několik stovek GB volného místa.Navíc v době kdy je HDD vytížen na 100% celkovým datovým tokem cca 1MB/s, tak CPU je využité na 3%. ? https://www.cpubenchmark.net/cpu.php?cpu=Intel+Core+i5-2410M+%40+2.30GHz&id=796

Bežná vec u W10.

Vyraz Chrome, nahoď FF 69.0.1 CZ x32 bit. od Mozilla.

V prípade desiny sú to nekonečné služby bežiace na pozadí, skenovanie dát Defenderom, komprimácia- defragmetnácia RAM, Indexácia, defrag hdd, kontrola WU, Apps, OneDrive, Cortana, Bing, Store, Appraiser, Telemetria a všetkého ostatného, možného i nemožného.

Osobne mám na ploche ikonu;

%windir%\SysWOW64\rundll32.exe advapi32.dll,ProcessIdleTasks

lebo mám takmer 80% odstavených (Disable) výrobcom prednastavených úloh v Plánovači úloh, čím sporadicky vykonám údržbu systému na pozadí.
-----------------------------------------------------------------------------
Použi číňana: Dism++ lišta hore options - expert mode. Má CZ lokalizáciu ak neovládaš ani ceknúť po americky. Po vyčistení šmejdu s desiny vlez do ostatných nastavení Dism++, v ktorých odstav, vypni zbytočnosti nech si spravíš z W10 jakš-takš desktopový OS. Je to bežná klikačka, modré políčko znamená spustené.

W10 po úprave šlape aj na prastarých, jedenásťročných dvojjadrách HW osadené 3GB RAM, 5.400ot. hdd ako delo, rýchlejšie, ako výrobcom nainštalovaný, pôvodný OS W7 SP1 x64 bit. S desinou sa dajú vykonať nádherné úpravy, okresanie, ideálne s inštalačkou ISO pripravené SW ntLite.

Mě by zajímalo, v jakém sw konkrétně najdu ty procesy, které ve správci úloh nejsou vidět a dotěžují aktuálně HDD na 100%.? Věděl by někdo? Je k tomuto účelu nástroj sledování prostředků dostačující?

Tímhle : %windir%\SysWOW64\rundll32.exe advapi32.dll,ProcessIdleTasks si akorát urychlým vyřízení neččiných úloh a tím pádem prodloužím dobu zatížení HDD, takže to asi moc nepomůže.?

Co konkrétně myslíš vypnutím zbytečností ve win10?

konkrétně ovladač řadiče je podle správce zařízení aktuální

nic vtipnějšího jsem tu dlouho nečet. takže ty nevíš, jaké ovladače jsi instaloval, odkud jsi je vzal a ptáš se na to správce zařízení?
ten tupý věc zná ovladače jen z ms instalaček windows a z ms automatických aktualizací, o výrobci neví nic.
pokud má ovladač v popisu "intel", je to dobrá zpráva pro ty, co jsou líní si chipset najít sami u výrobce desky nebo výrobce chipsetu. tak sedí na zadku a čekají, až se jim základní ovladač sám někdy stáhne.

jinak ovladač obvykle nezastarává. update má smysl jen u grafiky (dokud je relativně nová) a u síťovek (kde se časem najdou chyby pro vzdálené napadení).

Vyťaženie ťažkej, urputnej práce s pevným diskom nespôsobuje ovladač, ale systémové služby na pozadí, indexácia, defragmentácia, WU, riadky blokujúce v súbore Hosts či ostatné "čarovné veci" medzi nebom a zemou.

Nešaškuj s ovladačmi. HW sa rieši na záver, až všetko zlyhá.

Stiahni si ISO W10 zo stránok MS, rozbaľ ISO v Explorer.exe, klikni v gr. prostredí Windows 10 na Setup.exe, nastav "ponechať osobné nastavenia a SW". Prešrotuj svoj pošahaný OS, ktorý opraví chyby v knihovniach, Registroch, systéme, nastaví Service do optimálneho, výrobného stavu. Zosataň furt pripojený na nete, generiká ovladačov si ošahá inteligentná desina po serveroch na celej zemeguli.

Robota cca na 45 minút s troma automatickými reštartami, pritom ti zostane systém s ikonami, osobnými nastaveniami, SW v recipročnom stave.

že nemá výrobce ovladače k w10 ti mohlo dojít při prvním pohledu na support aceru. ostatně krám je z r.2011, 4 roky předtím než přišly w10. jakou podporu čekáš?
"správnost ovladače" kontroluješ nevím proč ve správci zařízení: ten u nepodporovaného hw zjistí leda to, že nic novějšího než generický (univerzální, zjednodušený) ovladač u microsoftu neexistuje.
aby základní deska poznala připojená zařízení, potřebuje nejdřív svůj základní ovladač, konkrétně u tebe "intel Chipset Driver". ty místo toho instaluješ ovladač ahci.
to je u vás nějaký celoroční apríl?

zjisti si co je tam za chipset a zkus hledat u intelu, jestli náhodou nezapomněl schovat ovladač pro w10, pokud ho vůbec dělal.

no a že je logické, že základní ovladač, na kterém hierarchicky závisí všechny ostatní, se instaluje jako první, ne po týdnu instalací, to tu snad nemusím po pětisté připomínat.

a tento fór se taky poved:

HW sa rieši na záver, až všetko zlyhá.

to by nejdřív ta instalace musela za něco stát.