4. Acronis True Image
občas ho tu uvádím jako zálohovací možnost, má skvělé boot méďum.
na jednom pc ho mám nainstalovaný, spíš pro výrobu boot flashek (dualboot s disk directorem).
to pc nikdy nezálohuju acronisem pod windows, zmrdopočet běžících služeb odradí i s lecčíms smířeného zaměstnance korporátu. spíš se mi to hodí pro výrobu image / klonování externích disků.
tuším že vyrobit s ním zálohu disku pod windows je pravou nohou za levým uchem a používám to tak 1x ročně. teď jsem si to zkusil a nemohl přestat žasnout:
- obnova image se jmenuje zálohování.
- obnovovací image musím nejdřív přidat do seznamu, si to hraje na potroublý media player.
- obnovovaný disk vybírám v seznamu disků, který má schované rolovací menu. hned první v pořadí nesmyslně nabízí aktuální disk se zálohou, na který obnovit nelze.
- po potvrzení cílového disku se objeví malůvka s šipkou, kde si plete source a target.
- polovinu okna zabírají malůvky s bezcennou informační hodnotou, za celou dobu přitom nedokáže zobrazit "nepodstatnou věc" jako rozdělení disku (před/po).
absolutně nepoužitelné, ale zcela ve stylu tupých win10.
chceš říct, že na tento hnůj sis zvykl a bez něho se neobejdeš?
přitom jak píšu výš - boot médium je zcela v pořádku, až na nahoře schovanou funkci klonování skvěle přehledné a dělá to co má (zálohuje, obnovuje, taky klonuje). snad jen v acronisím stylu ztrácí čas zkoušením přístupu na síť. zcela stejně jde s boot médiem zálohovat linux, kolegové to používali při migraci/upgradech serveru.
jediné co ve win asi funguje, jsou plánované zálohy dokumentů běžící na pozadí, kdy ten sw není vidět. ale na to nepotřebuju zrovna nejdražší acronis s 5 běžícími službami.