Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Vzorec v Excelu

Dobrý den,
chtěl bych poprosit o radu potřeboval bych ze vzorce:
= ROUNDDOWN(((NYNÍ()-C3)/365);0) což vypočítá věk z datumu například 50 a potřeboval bych aby to výsledně vypadalo následovně.

počet dnů se vypočítá následovně:
=KDYŽ(F2="";"";CELÁ.ČÁST(M2-NYNÍ())) výsledek: 268

Potřebuji, aby to výsledně vypadalo:

50 let (51. narozeniny slaví za 268 dní)

Moc Vám děkuji za Vaši pomoc

=ROUNDDOWN(((NYNÍ()-C3)/365);0) & " let (" & ROUNDDOWN(((NYNÍ()-C3)/365);0) + 1 & ". narozeniny slaví za " & KDYŽ(F2="";"";CELÁ.ČÁST(M2-NYNÍ())) & "dní)"

trošku mě zaráží, že počítáš pokaždé z jiného řádku a že počet dní jen neodečteš s jednou jednoduchou podmínkou, ale je to tvůj boj.

Ještě bych se chtěl zeptat na vzorec abych nemusel mít pomocné vzorce v každé jiné buňce aby to s datumu přímo vypsalo.

například:

v buňce A1 je datum 22.05.1969

A v buňce A2 vyšel výpočet 43 let (44. narozeniny slaví za 268 dní)

Děkuji za Vaši pomoc a hlavně trpělivost.

Dobrý den,
z Vašeho
=ROUNDDOWN(((NYNÍ()-A1)/365);0) & " let (" & ROUNDDOWN(((NYNÍ()-A1)/365);0)+1 & ". narozeniny slaví za " & ROUNDDOWN(MOD(DATUM(ROK(A1)+1;MĚSÍC(A1);DEN(A1))-NYNÍ();365);0) & " dní)"

výsledek je: 50 let (51. narozeniny slaví za 164 dní)

ale z datumu 22.05.1969 by to mělo byt 177 dní

Někde je chyby
Děkuji

Jo, už to vidím.

=ROUNDDOWN(((NYNÍ()-A1)/365);0) & " let (" & ROUNDDOWN(((NYNÍ()-A1)/365);0)+1 & ". narozeniny slaví za " & ROUNDDOWN(MOD(KDYŽ(DATUM(ROK(NYNÍ());MĚSÍC(A1);DEN(A1))<NYNÍ();DATUM(ROK(NYNÍ())+1;MĚSÍC(A1);DEN(A1));DATUM(ROK(NYNÍ());MĚSÍC(A1);DEN(A1)))-NYNÍ();365);0) & " dní)"

skús si ale dať za dátum narodenia 28.11.2019, t.j. pozajtra...
Nebudeš to mať dobre... ešte nemá 50 rokov!

Môj druhý pokus:

=DATEDIF(A1;DNES();"y")&" let ("&IF(DATEDIF(DNES();DATUM(ROK(DNES())+1;MĚSÍC(A1);DEN(A1));"yd")=0;"přesně)";DATEDIF(A1;DNES();"y")+1&". narozeniny slaví za "&DATEDIF(DNES();DATUM(ROK(DNES())+1;MĚSÍC(A1);DEN(A1));"yd")&" dní)")

vrátane ošetrenia dňa presných narodenín

Snáď som sa nesekol pri prepisovaní anglických funkcií do českých...