
Kyberútok na nemocnici v Benešově
Přečetl jsem si článek https://www.lidovky.cz/domov/ukliknuti-stalo-nemocnici-v-benesove-40-milionu-kyberutok-zacal-kliknutim-na-prilohu.A200115_201359_ln_domov_vlh a nějak se nemůžu dočíst to nejpodstatnější - jakou formu antivirové ochrany v té nemocnici vlastně používali. Osobně tipuji - že žádnou, resp. že krapet dětinsky spoléhali na nástroje integrované ve Windows. Máte někdo v tomto směru nějaké podrobnější informace?
Načo ti to je vedieť. Pozri sa na naše novinky, kde su 2 správy o phisingpvyvh útokoch... a to podstatné... väčšina veľkých antivírov ich nevedela ani pár dní po lobjavení detegovat.
OK aby som nekecal... pri policajnom phisingu zareagovali veľké firmy do 48h.
To je naprosto zásadní otázka. Protože třeba Eset poskytuje funkční Ransomware štít a kdyby něco takového používali, rozhodně by nedošlo k plošnému zašifrování souborů. Předpokládám, že tam žádná skutečná ochrana nebyla použita, případně že spoléhali na Microsoft Defender.
To je bullshit toto. Žádný antivirus není dokonalý, naopak nejspolehlivější mi přijde Defender. Antivir by tě správně měl chránit před útokem zvenčí a ne analyzovat každou tvoji chybu a kontrolovat, jestli sis nestáhl virus. Měl by tě chránit, když uděláš chybu, ne když nepoužíváš mozek a nedodržuješ zásady bezpečnosti na internetu.
Blbosť, mali iba Eset spolu s americkým, kapitaľistickým Defender, keby používali Avast, sú chránení pred nákazou všetci, aj pomocný zdravotný personál.
I jejich děti. To nepodceňuj!