Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno hashcat -m2500, jen 20000/s, to se mi zdá málo

Spustil jsem hashcat přes opencl na grafické kartě intel iris pro graphics p580 Pro (intel "integrovaná" s 128MB eDrAM, 72EU.). dává 20000 operací za sekundu v režimu šifry -m2500 (WPA2 EAPOL PKDBF). To se mi zdá nějak málo, vzhledem ktomu že procesory dávají kolem 3000-8000 (CPU dává těch 8000).

to je tahle grafika tak pomalá? Například top nvidia (to se samozřejmě nedá srovnávat spotřeba 58W v celém procáku vs nějaké stovkyW dedikovvané karty, notabene když mají svou GDDR5 a mnohem více jader v řádu tisíců) třeba 200000, tedy 10x víc. Tuto grafiku jsem nikde v benchmarcích neviděl.

GPU	WPA2 hash rate
GeForce GTX 1070	285000 hash/s
Radeon RX 580	224000 hash/s
Radeon RX 480	185000 hash/s
Radeon R9 390X	200000 hash/s

2 GTX 1080ti FE 450000/s

Ta grafika má 72 Execution Units.
RX580 má 2304 Stream Procesorů/Compute Units (každý procesor má své ALU)

Organizace je samozřejmě trochu jiná, Intel má 8 EU v jednom subslice, kdežto u AMD je 16 SP jeden Shader Engine. V obou případech to znamená, že jeden subslice nebo SE může vykonávat jeden "task", který ale lze rozložit do jednotlivých threadů.
I tak je ale zřejmé, že Radeon má podstatně vyšší výpočetní výkon, nezávisle na tom, jak je celý výpočetní blok navržen a organizován. A rozdíl čistě výpočetního výkonu (dobře paralelizovatelného) tomu také odpovídá.