Snímání mikrofonů z mobilu přes noc
Dobrý den,
Měl bych dotaz zda existuje program v "Obchod Play" či nějaká služba, někde v mobilu která umožňuje snímat mikrofon během spánku. Proč? Zajímá zda třeba nemluvím ze spaní či chrapu, vržu zubami atd.. Přemýšlel jsem o vestavěné aplikaci.
Záznamník/diktafon zkoušel jsem někdy minutový záznam a moc to nezabíralo.. Ale několika hodinový spuštěný záznam cca 8h +/- by asi nevydržela kapacita mého mobilu. (Xiaomi redmi note 4 32Gb) Nejlépe pokud by to šlo free ale nebráním se placeným pokud se to opravdu vyplatí.
Předem díky, za kladné odpovědi. ?
Na tohle jsou přímo specializované aplikace na kontrolu spánku. Ukáže to graf, přehraje tvoje chrápání...
A jak se jmenuje ta aplikace? Na přehrání? A co se týče ukládání toho samotného několika hodinového zvuku je jak promyšlené?
to jsou tedy pěkný šmejdy androidy, jstli nevydrží 8 hodin. (Když je to takový krám, tak coho dát do zdroje energie)
Nejspíš měl na mysli kapacitu paměti. Mobil se dá strčit do nabíječky. Ale hlavně že sis poplácal játra, že máš něco "lepšího".
Ano, nemám problém to mít v síti když spím, spíš se jedná o to úložiště, kam to půjde, když po nejspíš 6-(odhad) hodinové nahrávce se vypne mobil či co se stane když se zaplní celá kapacita úložiště a stále to bude nahrávat.
Třeba existuje soft, který nahrává jen při překročení určité hladiny hluku? Je trochu zbytečné nahrávat 6 hodin ticha.
Jakože nemá mrzkých 400 MB na disku (128kb/s)? To umí i můj mobil nastavit si cíl ukládání na kartu a dokonce podporuje i 2GB soubory velké.
Co to má společného s Androidem? Jen má strach, že mu nebude stačit kapacita.
Pro tazatele: Aplikaci neznám, počkej na MM_tanka. Taky můžeš dokoupit SD kartu, dneska to moc nestojí.
Musí to být mobil? Co třeba autokamera připojená přes USB nabíječku do elektrické sítě s nějakou větší paměťovou kartou?
Víceméně byl bych rád kdyby to byl pouze mobil, nemám problém mít v síti zapojený mobil aby byl stále v nabíječce. Spíš je problém to úložiště kam to všechno půjde když to mobil nedá (příklad zapnu to ve 23-00 v noci a v 8 ráno se to asi vypne? nebo co se stane když se tím záznamem zaplní úložiště úplně? a paměťovku momentálně nemám jelikož jsem jí nepotřeboval využívat.
Mobil zvladne kapacitne 8h audionahravku v pohode....to nie je video.
AKurat by ma zaujimalo ako by si chcel potom tu nahravku analyzovat.
Pokud vše v mobilu bude bez problémů, přesunul bych audio do počítače, zapnul bych nějaký stříhací/editační program a podíval bych se kde jsou výkyvy zvuku. a poslechl jsi je. (Je to reálné ne?)
Toto napadlo aj mna, nicmenej sa mi to zda zbytocne komplikovane. Ak naozaj existuje sw ako spominal hore tank tak by som siel radsej do niecoho specializovaneho, co to spravi uz za teba.
Tím pádem zkusím počkat, zda se někdo vyjádří a ví o tom více informací.
Tu nahrávku si otevřeš v editačmím softwaru na zvuk
.1. Normalizuješ hlasitost. (musí být předpoklad, že mobil buď auto gain nemá nebo má konstantní)
2. Podíváš se na výkykvy hlasitosti - tím rozpoznáš jen hlasitá místa. (těch pravděpodobně bude jen pár
3.Ty místa volitelně nahradíš tichem - ty už prozkoumal v minulém kroku
4. Znovu uděláš normalizaci (zesílení).
5. Najdeš si místo kde je zaručeně "ticho". Tedy ne absolutní ticho, ale pouze šum. Označíš, dát redukci šumu z výběru načteš zvuk a aplikuješ na celou nahravku. (Pointa je, že když děláš redukci šumu, musí se vybrat jako "kalibračný vzorok" místo, kde je pouze šum na pozadí). Bude nutné si pohrát s Threshold a Amount
* volitelně vždy přepínej mezi waveform a spectrum view (přepni z linear freq na jinou, aby ti horní oktáva nezabírala půlku výšky osy y).
6. nyní můžeš vidět frekvenční profil
7. PROFIT
těch aplikací je samozřejmě 300+. když dáš do google play monitor spánku tak vyskočí.
Asi jsem zkoušel snorelab : record your snoring ale je to tři roky.
podívej se na ty komentáře k aplikaci. třeba monitor spánku chválí
Nahrávalo to nějaké ukázky ne že si budeš muset pouštět 8hodin záznamu.
To mi pripomenulo, ze som uz dlho nepocul tvoje chrapanie;o).