Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Snímání mikrofonů z mobilu přes noc

Dobrý den,

Měl bych dotaz zda existuje program v "Obchod Play" či nějaká služba, někde v mobilu která umožňuje snímat mikrofon během spánku. Proč? Zajímá zda třeba nemluvím ze spaní či chrapu, vržu zubami atd.. Přemýšlel jsem o vestavěné aplikaci.
Záznamník/diktafon zkoušel jsem někdy minutový záznam a moc to nezabíralo.. Ale několika hodinový spuštěný záznam cca 8h +/- by asi nevydržela kapacita mého mobilu. (Xiaomi redmi note 4 32Gb) Nejlépe pokud by to šlo free ale nebráním se placeným pokud se to opravdu vyplatí.

Předem díky, za kladné odpovědi. ?

Víceméně byl bych rád kdyby to byl pouze mobil, nemám problém mít v síti zapojený mobil aby byl stále v nabíječce. Spíš je problém to úložiště kam to všechno půjde když to mobil nedá (příklad zapnu to ve 23-00 v noci a v 8 ráno se to asi vypne? nebo co se stane když se tím záznamem zaplní úložiště úplně? a paměťovku momentálně nemám jelikož jsem jí nepotřeboval využívat.

Tu nahrávku si otevřeš v editačmím softwaru na zvuk
.1. Normalizuješ hlasitost. (musí být předpoklad, že mobil buď auto gain nemá nebo má konstantní)
2. Podíváš se na výkykvy hlasitosti - tím rozpoznáš jen hlasitá místa. (těch pravděpodobně bude jen pár
3.Ty místa volitelně nahradíš tichem - ty už prozkoumal v minulém kroku
4. Znovu uděláš normalizaci (zesílení).
5. Najdeš si místo kde je zaručeně "ticho". Tedy ne absolutní ticho, ale pouze šum. Označíš, dát redukci šumu z výběru načteš zvuk a aplikuješ na celou nahravku. (Pointa je, že když děláš redukci šumu, musí se vybrat jako "kalibračný vzorok" místo, kde je pouze šum na pozadí). Bude nutné si pohrát s Threshold a Amount

* volitelně vždy přepínej mezi waveform a spectrum view (přepni z linear freq na jinou, aby ti horní oktáva nezabírala půlku výšky osy y).
6. nyní můžeš vidět frekvenční profil

7. PROFIT

těch aplikací je samozřejmě 300+. když dáš do google play monitor spánku tak vyskočí.
Asi jsem zkoušel snorelab : record your snoring ale je to tři roky.
podívej se na ty komentáře k aplikaci. třeba monitor spánku chválí

Nahrávalo to nějaké ukázky ne že si budeš muset pouštět 8hodin záznamu.