BF: Všechno šlape až do dne, kdy máš víc USB zařízení než je zdraví rozumné. Klávesnice, myš, mikrofon, RGB lampa č. 1, RGB lampa č. 2, jedna webkamera, druhá webkamera (protože jiný úhel, že ..), Backlight LED RGB pásky na monitor, větrák, podsvícená podložka pod myš, tři externí HDD, víceportový adaptér do kterého je zapojený HUB PORT 2 a ten krmí HUB PORT 3, USB repráčky.
A pak to přijde: "Nemám žádný volný port USB!"
PCIE slot kam bych mohl zapojit dejme tomu "4x3.1 USB" ? Zabrala ho velikost kolosalního GPU, který žere víc wattů jak dětský tábor.
Tak co teď? Jasně, je tu HUB, ale jaký? Ty levné jsou spíš loterie. Maximálně jedno slušný Ačko, těch je ale hodně ruzných typů kvality a jsou často omezené na [USB-A USB 2.0] kvality odpovidající plastikové hračce z Kinder vajíčka. Co tedy dělat. Odpověd je jednoduchá, použijte USB Type-E.
Přejít na článek
Zjistil jsem, ze kdyz mam notebook vyply, tak na druhem pocitaci jede ten internet pres usb normalne, ale jak ho zapnu, tak zacne vypadavat.
Uplne normalna vec pri niektorych wifi kartach. Je vpodstate jedno ci je to USB alebo PCI ci PCMCIA pripadne ine riesenie...
Problem je na fyzickej vrstve v pristupe na zdielane medium kedy sa dve (alebo viac) sucastne vysielajuce zariadenia pokusaju pristupovat v rovnakom case na pristupovy bod (AP alebo router).
Sposobene to moze byt vysokym vykonom niektoreho zo zariadeni, nevhodnou antenou (pripadne rozladenou antenou alebo napajacom).
Najcastejsie vsak vadia fazove posuvy odrazeneho signalu ktore interferuju (rusia) s priamym signalom pripadne so signalom druheho wifi zariadenia.
Napravou moze byt posunut trocha NB do niektorej strany (+/- 15cm by malo stacit) alebo pouzit inu antenu. Pravda na USB ktory nema pripojenie na ext.antenu to pojde velmi tazko alebo skor vobec.
USB má přece jen jednu nevhodnou vlastnost: musíš mít v PC virtuální ovladač, který z "hloupého" USB udělá síťový adaptér. A právě v tomto virt. zařízení (resp. ovladači jako takovém) bývá často mnoho chyb a nedostatků, které sice "nějak" fungují, ale jednoduše řečeno: hardware je hardware.
S nekompatibilitou adaptérů/AP v B nebo G normě jsem se už hodně dlouho nesetkal..