Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Excel - překopírování formátovaného údaje jen jako hodnotu

Potřebuji nějak v Excelu přenést do jiné buňky (jedno jak) údaj, který je ve zdrojové buňce formátovaný tak, aby v cílové buňce byl jen jako hodnota bez formátu.
Příklad: V buňce je číslo 10, zobrazuje se formátovaně jako 10,00 Kč. Potřebuji aby v cílové buňce bylo 10,00 Kč jako hodnota (bez formátu).

Je možná dobře, že tam v excelu není triviální funkce toto "uložit jako" na text. Kdo ví jaké paskvily by si uživatelé posílali.
Je tam možnost použít funkci TEXT(), to převede referované číslo ve zvolené buňce do textu a dá to do zvoleného formátu (buňka není formátována). Jak na to jde odkoukat v GUI ve formátování hodnoty buňky, do funkce text() se to zadává ručně jako druhý parametr do uvozovek "". Pak to jde "uložit jako" na pevno. Má to smysl jen v případech obsluhy pár formátů, stejná akce se bude opakovat v budoucnosti, jakmile se formáty a texty mění a je to adhoc práce tak je lepší použít řešení HOSTa, to je rychlý a funguje vždy bez pracného vymýšlení jak dojít k výsledku.