Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno záruční podmínky pro sestavené pc

chtěl jsem se zeptat. nechal jsem si sestavit pc ve specializované prodejně ,kde mi jej ze zadu přelepili plombou . pokud však chci pc vyčistit -vyfoukat od prachu (mě to trvá cca 10min),tak za to chtějí 250kč -což při ceně umytí auta u nás(110kč) je ,,trošičku " moc.chtěl bych jednoznačnou odpověď - mám nárok pc rozdělat a vyčistit si jej sám aniž bych ztratil záruku na komponenty v něm ? samozřejmě s tím nepočítám při mechanickém poškození při čištění z mé strany.dalších moudrých rozumných rad co jsem měl nebo neměl udělat mě prosím ušetřete :) . díky za jasnou odpověď

Hmm, 250 je za vyfoukání opravdu dost, já to dělám jako samozřejmost u každého servisního zásahu a neúčtuju to. Kdybych to měl účtovat samostatně, viděl bych to tak na 50. Co se týče záruky, záleží na záručních podmínkách které má ona firma. Pokud jsi s nimi uzavřel obchod, souhlasils s podmínkami, o kterých nic nevíme ale ty je můžeš najít na jejich webu nebo kupní smlouvě. Jeden čas jsem dělal pro jednu firmu záruční opravy takových rádobyznačkových PC, nebudu jmenovat. Byly zaplombované ale i při porušení plomby jsme záruku uznávali. Já osobně počítače neplombuji a zatím se mi to za ty roky nijak nevymstilo, považuji to za blbost.

Ceny jsou smluvní a tržní, každý má právo si cenu určit sám. Druhá věc je co ještě není a co už je zlodějina z hlediska slušnosti. Chápu na druhou stranu že pokud na to používají drahý vzduch ve spreji, je to drahá sranda-klidně i třetina balení za 300 se dá spotřebovat. Nejlepší je kompresor, hotovo za půl minuty a náklady prakticky nulové.

tak jsem našel jasné stanovisko :puff:

Prodávající není oprávněn odmítnout reklamaci pouze proto, že došlo k poškození jakési pečeti či plomby. Výslovně to vylučuje i ustanovení § 55 odst. 1 občanského zákoníku, které zakazuje jakoukoli odchylku od zákona v neprospěch spotřebitele. Ve smyslu ustanovení § 56 odst. 3 písm. b) občanského zákoníku pak výslovně není možné právo spotřebitele z odpovědnosti za vady ani dohodou jakkoli omezit, a proto ani prodávající sám není oprávněn vázat reklamaci na splnění jakýchkoli podmínek.

Pokud si však spotřebitel zakoupí bezvadný výrobek a poté jej vlastní vinou poškodí, nemůže se domáhat reklamace. Ze samotné povahy takovéhoto poškození vyplývá, že prodávající za takové vady neodpovídá, protože vada byla způsobena vinou spotřebitele. V takovém případě by se jednalo ze strany prodávajícího o poskytnutí plnění bez právního důvodu na Vaší straně.

Záleží co máš napsáno na dokladu. Pokud tam máš napsaný pc sestava a parametry tak je to pc sestava a při porušení plomby jsi v háji. Pokud máš na dokladu rozepsané díly a záruky tak plombu nepotřebuješ. 250kč za vyfoukání je prasárna, viděl bych to na to pade- okna instaluju do 500kč a je to aj s vyčištěním.

Požádal bych prodejce o písemné vyjádřření. Pak bych nefoukal a příadné nedostatky, jako např. přehřívání reklamoval a závadu si nechal v rámci záruky odstranit.
Dokonce by toho mohl někdo zneužít a za necelé dva roky pocítač uvařit a tím upgradovat.

Co si tak pamatuju, tak záruka na zapečetěnou sestavu byla platná, pokud jsem nechával jednou za půl roku počítač vyčistit u prodejce. Měl jsem to u prvního kompu přímo v záručních podmínkách. Ale je fakt, že vyčištění bylo bezplatné. Jestli ten kompík skutečně čistili, když jsem ho přinesl, nebo ho nechali jen dvě hoďky válet na prodejně, byl už jejich problém. Ale vždycky po vyčištění byla na kejsu pečetící samolepka s aktuálním datem...
Těch 250,- je nehoráznost, jestli má tazatel podobnou záruční "smlouvu", tak je to jen dodatečné tahání peněz ze zákazníka.

Teoreticky to de, ale je potřeba se před zákrokem domluvit s prodejcem a když to povolí, tak je to ok, ale ze zkušenosti bych se na ně vysral. Po měsíci častého provozu je všechno už zajeto, prděl bych na celou záruku.
Ale "opatrně posunovat", jak se lidově říká, při tom čištění...

:beer::beer::beer: