Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Subwoofer s displayem - jak se programuje?

Ahoj, mám tu tenhle woofer a zajímalo by mě, jestli by šlo nějak přeprogramovat defaultní nastavení, repráky vypínám ze sítě a po znovu připojení si musím vždy ručně doladit tři vlastní hodnoty pro požadovaný zvuk, když se repro vypne ze sítě, tak se vždy zapne s defaultním nastavením a tudíž vyresetuje, řešením pro mě není nechávat repráky v režimu stand by, aby nastavení zůstalo zachováno, jelikož mám repráky v garáži a můžou se využívat dost nepravidelně, tak jsem radši, když tam mám všechno odpojený a nezatěžuju síť pokud tam nejsem, rozumíte někdo tomu, jak se tohle programuje? Je na to potřeba nějáký plc programátor, nebo tak něco? předpokládám, že tam musí být nějáké programovatelné hradlo, nebo co, jen zjišťuju, jestli má smysl se v tom vrtat[3a02d8f0-c5e8-48f1-8307-251e5e4d3754]
Změna kategorie, původně: Hardware (karel)
Změna předmětu, původně: Subwoofer s displayem (karel)

Hoši, ten reprák je digitální a má v sobě evidentně nějákou součástku, kterou lze naprogramovat na určité hodnoty, které nastavil výrobce a logicky si to při vypnutí zresetuje do továrního nastavení, protože to nemá záložní baterku jako tvůj bios na základovce, chápeš to takhle? Můžu ten reprák celej rozšťípat, abych zjistil jak to je vyřešený, ale pravděpodobně budou nějáký části lepený a může hrozit poškození, já chci vědět, jestli mi nějákej elektronik/mechatronik dokáže vysvětlit, jak jsou tyhle věci řešený v praxi, pamět to samozřejmě má, ale jen dočasnou pokud je reprák napájen, uf snad to chápete

[306780-74hc36-4x-2vst-vykon-hradlo-nand-dil14-1-300x300.jpg]

Takhle třeba vypadaj součástky, který můžeš programovat přes plc programátor logickými obvody pro představu

ovládání klidně může být digitální, ale hodnoty jsou v nějaké pidiram. přijdeš o elektřinu = přijdeš o nastavení.
default hodnoty můžou být nastavené jako součást firmware v nějakém jednodolarovém mcu. a co s tím - ty víš, které hodnoty to jsou?

rozdělat se ti ten neznámý krám nechce pro přečtení součástek. tak si tu můžem udělat debatní kroužek, každý přinese nějaký návrh jak je to asi udělané - a ty návrhy si můžem leda setřídit podle abecedy.

Pokud se to řeší nějakou pamětí rom, možná by to šlo upravit jen hardwarově (viz. baterka), pokud je ta paměť ale nějak přepisovatelná/programovatelná, mohlo by to jít i softwarově, je to přímo ten subák z obrázku, zajímají mě zkušenosti někoho, kdo ví jak takové věci pracují, tohle není otázka na obyčejného uživatele

nastavené hodnoty jsou v pidiram 1dolarového kontroléru, nejspíš. ušetřili za eeprom brouka.
co čekáš, že z procesoru vyčteš?

tvoje šance je zjistit, jestli se mu dá fouknout do napájení schotky dioda, zjistit odběr mcu a vymyslet záložní akumulátor - může být i s bezztrátovým měničem z ali na správné napětí.

Nevím co z něj vyčtu, protože nevím jak ta paměť funguje a jak vypadá ten zápis na ní, ale přemýšlím nad tím, jak to vyřešit, abych to nemusel ručně nastavovat a parametry zůstaly zachovány i po odpojení ze sítě, tzn. vymyslet třeba nějakej malej obvod s baterkou, co by to zvládal napájet v režimu stand-by a tím pádem by nedocházelo k resetu, pokud totiž neni možnost tu paměť nějak přeprogramovat, tak dodávat do toho svuj celý vlastní obvod s pamětí už by bylo složitý na vytvoření a nevyplatí se to, je to holt komplikovaný bez klasickýho potenciometru, ale chtěl bych to repro ještě využít, akorát bych ho potřeboval trochu praktičtější, takhle bych si tam samozřejmě mohl pověsit nějakej bluetooth reprák a mít to bez vymejšlení, ale pracuju s tím co tu mám a taky mě to hlavně zajímá, zvuk jinak docela v poho a přijde mi to škoda vyhazovat jen kvůli ovládání, jedině bych tam nabastlil vnitřek z něčeho jinýho, co najdu ve sběrňáku a má to klasický potenciometry

Asi takto...uprava toho bazmeku odbornikom ta bude stat radovo v stovkach eur...musi si zohnat a nastudovat dokumentaciu, musi vymysliet ako spravit to co chces a musi to urobit.
A musi byt odbornikom na mikrokontrolery, pripadne mikroprocesory.
Druha moznost je nechat to v standby mode, kde to zerie rocne elektriku radovo v stovkach...korun. A aj to som mozno prehnal mozno su to len deiatky.