BF: Všechno šlape až do dne, kdy máš víc USB zařízení než je zdraví rozumné. Klávesnice, myš, mikrofon, RGB lampa č. 1, RGB lampa č. 2, jedna webkamera, druhá webkamera (protože jiný úhel, že ..), Backlight LED RGB pásky na monitor, větrák, podsvícená podložka pod myš, tři externí HDD, víceportový adaptér do kterého je zapojený HUB PORT 2 a ten krmí HUB PORT 3, USB repráčky.
A pak to přijde: "Nemám žádný volný port USB!"
PCIE slot kam bych mohl zapojit dejme tomu "4x3.1 USB" ? Zabrala ho velikost kolosalního GPU, který žere víc wattů jak dětský tábor.
Tak co teď? Jasně, je tu HUB, ale jaký? Ty levné jsou spíš loterie. Maximálně jedno slušný Ačko, těch je ale hodně ruzných typů kvality a jsou často omezené na [USB-A USB 2.0] kvality odpovidající plastikové hračce z Kinder vajíčka. Co tedy dělat. Odpověd je jednoduchá, použijte USB Type-E.
Přejít na článek
Tak zvol takovy USB_port, ktery pouzivas méne, jestli potrebujes USB-C tak kup USB_LAN pro USB 3.0.
(v rychlosti to vyjde nastejno, kdyz koupis kvalitni Gigabit USB 3.0 → RJ45, tak 1000 Mbits/s podporuji oba)
Myslel som to tak, ci je nejaky rozdiel medzi pripojenim do USB 3.0 (A, velky konektor) a USB-C.
Rozdil v cem ?
To zalezi jen na tom adapteru co podporuje a jakou rychlosti disponuje, rozdil v tom jestli zapojis Gigabit RJ-45 do USb 3.* nebo USB-C neni, jestli myslis rychlost etc.
(Jestli tvuj NTB podporuje Thunderbolt neuvadis).
Nie, thunderbolt nie . . . takze sa jedna v podstate len o formu/tvar konektora . . .
na starom ntb som pripajal externy hdd cez USB port (3), a bolo to velmi citlive na pohyb, pohol som kablikom a disk sa odpojil, vyskusal som niekolko kablov . . . takze asi konektor . . . aj z tohto pohladu som sa pytal, na mechanicke prevedenie, caste zasuvanie a vytahovanie a pod.