
Google Chrome - co na to říkáte?
Je to dva dny co jsem si to nainstaloval a sice mám pár výhrad, ale asi na něj přejdu. Líbí se mi to jednoduché rozhraní, adresně-vyhledávací řádek, rychlost je dost schopná, celý je to takový kompaktní, promyšlený, je vidět, že kluci z Googlu si s tím pohráli. Zpočátku jsem postrádal stavový řádek, ale pak jsem zjistil, že není vlastně potřeba.
Výhrady mám k:
- malým možnostem nastavení (budiž, je to beta)
- praktické neexistenci plugins a extensions, speciálně blokování reklam (budiž, je to beta)
- sežere to docela dost ramky, s každou otevřenou kartou naroste spotřeba o cca 10-40MB, podle toho co na ní je
- neexistuje standalone instalátor, každá instalace se musí tahat z netu
- při instalaci se bez varování nainstaluje taky Google Update a jako pojistka se hodí do Naplánovaných úloh. Osobně nesnáším jakékoliv updatovací programy, které běží bez mého vědomí.
- nelze provést import nastavení z Firefoxu, nabízí to pouze IE. Operu nepoužívám, tak nevím, jestli lze importovat nebo ne.
Hmyzu by se na tom našlo určitě víc, ale tohle jsou tak věci, který mi nejvíc vadí. Jinak samá pozitiva a životní jistoty.
a co vy, máte zkušenosti?
Do Win ME to asi nepůjde, že? Nechci si to cpát do hlavního PC s Win XP... Takže zbývá notebook s těmi ME (tímto zdravím F.) kam možno cpát soft "na zkoušku".
Zkus to s KernelEx, možná že se ti to v Míčkách podaří přemluvit
jinak je to jen pro 2k/XP.
Cožeto? Ještě jestli to má cenu s tím laborovat, notes má jen 256MB RAM a 650MHz CPU. Ve své době (asi neolit...) to bylo dělo
KernelEx je extension pro stávající kernel v 9x/ME systémech, přidává některá volání procedur z NT systémů, mj. je možné s ním nainstalovat např. FF3, i další aplikace, které jsou "NT only". Více na WINPACK
Díky za tip, mrknu na ten web.
Ano. Typicky neoliticky abakus. Paleoliticke stroje mely pod 300MHz a 64MB RAM. A i na tech se delat dalo...
Jde o neolitický noťas, ovšem již pozdně. Průvodním znakem pozdně neolitických notebooků je displej 14" a rozlišení 1024x768...
Tak to uz je eneolit. V pakarne furt pouzivam P120, 32MB RAM a DOS. Ma to 12" okynko s rozlisenim 800x600 a zdedil jsem to od austropitheka, ktery obyval tyto konciny prede mnou. I na tom se delat da (pripojit k masine a hrabat se v PLC).
líbí.. ale nefunguje pod XP SP1
Což je míň bezpečný systém než Windows 2000 SP4, takže pointu jeho používání nechápu...
BUMP!
Nedá mi to, abych tenhle dred neexhumoval... Zkoušel jsem prolejzat net na Adblock pro Chrome, ale bezúspěšně. Privoxy si instalovat nechci. Nenašli jste někdo jiný lepší řešení než externí proxynu?
Ako už písal Vladimír, na blokovanie reklám môžeš upraviť súbor hosts - je to univerzálne, spoľahlivé a otravné (ale menej otravné, než reklamy). Už aby pribudli tie rozšírenia...
hm, taky vyuziju exhumaci k jednomu dotazu.
mam notebook, pouzivam touchpad .. na tom touchpadu je u praveho okraje takove to posouvatko, co funguje podobne jako kolecko u mysi - proste posouva stranky nahoru a dolu (snad me chapete.. nevim jestli se tomu nejak rika
)
no a na chrome mi to dela jednu takovou neplechu. Funguje jen posouvani dolu, ale posouva se to straslive rychle a mnohem dal nez jsem zvykla.. a posouvani nahoru uz nefunguje vubec. Nikde jinde s tim problem nemam, vsude se to posouva tak jak ma, jen tady to proste nejde, coz je i duvod proc jsem chrome jednou zkusila a uz se k nemu nevratila.. posouvat sipkama nebo pg up/down odmitam :)
tak jestli jste se s tim nekdo setkali, pripadne vite co s tim.. ;)
nerikam, ze bych chrome pak hned zacala pouzivat, kdyby to fungovalo, ale aspon by mel vetsi sanci ze si ho vyzkousim delsi dobu a teprve pak zhodnotim jestli to stoji za to nebo ne :) (ale myslim ze Firefox zatim jeste neprekona)
Táto chyba bola už opravená, ale opravená verzia ešte nebola oficiálne vydaná. Takže stačí buď počkať, alebo si môžeš stiahnuť poslednú vývojovú verziu (ktorá ale nemusí byť stabilná) z http://build.chromium.org/buildbot/snapshots/chromi um-rel-xp/.
Viac sa dočítaš napríklad na http://siliconloop.blogspot.com/2008/10/google-chro me-scrolling-bug-fixed.html.