Záleží na účelu. Na nabíjení to je jedno (Jenom pokud by nabíjený objekt nabíjel nějakým malým proudem (typicky velmi staré telefony), tak je problém, protože se z takové pb nabít prostě nedá.), ale na (nepřetržité) napájení něčeho záleží na tom, jestli odpojuje nebo neodpojuje zátěž když má pocit, že skoro nic nebere. Jestli dokáže fungovat jako "průtokáč" tedy dodávat elektriku i když se nabíjí. Můžu tady vypsat zkušenosti, ale až na jednu výjimku se powerbanky, které mám už nedodávají a nebo se dodávají na oko stejné jen s jinou značkou a podobně.
Osobně bych vycházel z poměru kapacita/cena. Tedy co největší kapacitu za co nejmíň. Jako kapacita se udávají buď ampérhodiny které se vztahují k vestavenému článku nebo baterii (všechny mají lithiový článek nebo jejich paralelní kombinaci a obvykle klasický 18650) - to je kapacita, kterou člověk bez rozebrání nedovede přímo ověřit - nebo jako watthodiny, což by mělo být věrohodnější, protože to se vztahuje k výstupním svorkám.
Největší kapacita, jakou mám je 30 Ah případně 100 Wh (štítkově 99 asi aby to mohlo do letadla, protože od 100 včetně to snad už nesmí). Mám celkem 2 kusy, oba stejné a přitom se každý chová jinak. Je to tato https://www.czc.cz/remax-proda-powerbank-30000-mah-cerna/172501/produkt sice jsem to nekupoval v czc, ale to jediné se mi našlo. Mám bílou, tam se mi dost brzo rozpadly konektory, kdybych věděl, že to je studeňák tj. výrobní vada, tak bych to reklamoval, ale to se bez rozebrání nepozná a vypadá to jako mechanické poškození hrubým zacházením (protože jsem nesehnal konektor USB, který by tam zapanul, vyvedl jsem si z ní dva drátky a konektor dal na ně vně těla této powerbanky). Když jsem asi o dva roky později něco hledal, tak tato stála pouze 599 a ne 1500 jako ta první, tak jsem pořídil černou (abych je od sebe poznal). A zatímco ta první se musí zapínat tlačítkem a odpojuje výstup (hranice je kolem 100 mA, já potřebuju cca 50) ta druhá ho má zapnutý a tlačítko je tam jenom na tu svítilnu. Proto řikám, že je těžké radit i na základě zkušeností. Ta první se nabíjí proudem max 1,6 A ta druhá si vezme klidně i 2A (i tak je celá noc na nabíjení krátká) a vydrží napájet moje zařízení s rezervou celý týden (u té první jsem jako vyrovnávač používal https://www.czc.cz/axagon-mini-mobile-2200mah/146953/produkt nesměl jsem akorát zapomenout občas zmáčknout čudlík, aby se nabila u té druhé to neni potřeba).
Pak mám ještě tuto https://www.alza.cz/connect-it-ci-669-power-bank-10000-d4395985.htm ta dokáže taky fungovat jako průtokáč s tím, že bere maximálně 1,6 A a dodává maximálně 2A (to jsem někdy měřil) tedy i při připojení na nabíječku se může vybíjet, i když ne tak, jak by se vybíjela sama. Ale taky odpojuje malou zátěž. Protože se mi někdy "rozebrala" (eufemicky tak nazývám stav, do jakého se dostala po pádu na zem) tak vím, že je tam 5 článků v uspořádání 3+2 na pozici šestého je elektronika.
Přijde mi, že z toho, co mám se dodává už jen https://www.suntech.cz/produkt/416929-goobay-kapesni-zachranna-powerbanka-pro-vas-telefon-nebo-fotoaparat-2000mah/ a to ještě s poloviční kapacitou, ale oni vůbec zmizely tyto miniaturní powerbanky typu jeden článek 18650 + elektronika v nabídce jsou jenom cihly.
Ještě znám https://www.mironet.cz/arctic-powerbank-2200-pink-2200-mah+dp257580/ ale tu jsem věnoval, takže s ní moc zkušeností nemám. Na můj vkus se třeba svítilna zapínala dost blbě (tlačítko je utopené). Ale svítí dobře. Je ovšem otázkou, kolik má společného toto s tím, co jsem kupoval možná tak před 5 lety. Vývoj stále probíhá, samozřejmě je to vývoj ve smyslu jak to co nejvíc ošidit.