BF: Všechno šlape až do dne, kdy máš víc USB zařízení než je zdraví rozumné. Klávesnice, myš, mikrofon, RGB lampa č. 1, RGB lampa č. 2, jedna webkamera, druhá webkamera (protože jiný úhel, že ..), Backlight LED RGB pásky na monitor, větrák, podsvícená podložka pod myš, tři externí HDD, víceportový adaptér do kterého je zapojený HUB PORT 2 a ten krmí HUB PORT 3, USB repráčky.
A pak to přijde: "Nemám žádný volný port USB!"
PCIE slot kam bych mohl zapojit dejme tomu "4x3.1 USB" ? Zabrala ho velikost kolosalního GPU, který žere víc wattů jak dětský tábor.
Tak co teď? Jasně, je tu HUB, ale jaký? Ty levné jsou spíš loterie. Maximálně jedno slušný Ačko, těch je ale hodně ruzných typů kvality a jsou často omezené na [USB-A USB 2.0] kvality odpovidající plastikové hračce z Kinder vajíčka. Co tedy dělat. Odpověd je jednoduchá, použijte USB Type-E.
Přejít na článek
Pokud ho má vážně nosit do školy a není to z jeho strany jen záminka pro pořízení počítače na hraní, tak:
- nízká hmotnost - 1,5 kg strop, ideálně do 1,3
- 13,3", maximálně 14" a doma si ho může připojit k externímu monitoru, kdyby opravdu potřeboval
- dostatečně jasný displej aby neměl problém, že nic nevidí, když do učebny trochu zasvítí sluníčko
- výdrž na baterku dostatečnou na to, aby přežil s rezervou celý školní den i kdyby to mělo znamenat o trochu horší procesor a méně věhlasného výrobce
Tahat s sebou velký 15,6" stroj s hmotností minimálně 2 kg a k tomu adaptér, protože musí neustále sledovat, jestli mu zbývá 40 nebo 50 minut, je peklo a nikdy víc. Prošel jsem si tím před lety. Navíc minimálně z VŠ mám zkušenost, že stolky v posluchárnách jsou ideální na ty malé notebooky kolem 13,3" a vede toho A5 sešit s tužkou. Lidi s 15,6" už neměli prostor na sešit, lidem s 17,3" visel notebook přes hranu stolu.