Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Crc error

Ahoj, mám nějaké potíže s novým pc. Hledal jsem všude, ale nic nezabíralo, tak zkusím zde.
Jde o velké soubory. Ať už jsou to hry nebo archivy, cokoliv většího (cca nad 20gb) nemůžu rozbalit nebo instalovat. Crc error. Na jiném pc soubory ze stejného zdroje jedou v pohodě.
Test obou disků - ssd i plotna, vše prošlo bez problémů, paměti taky. Zvětšena virtual memory, zákaz antiviru atd. Po dvou týdnech všech možných pokusů čistá instalace win 10. Stále crc error. Zajímavé je, že i po čisté instalaci sfc scan hlásí chyby, které není schopen opravit. Už fakt nevím, co dál. Pomůže někdo pls?
Diky moc

Win 10 pro
I3 9100f
Apacer AS350 128gb ssd
Toshiba P300 1Tb hdd
Gigabyte h310m s2 2.0
Adata xpg 2x8gb 2666
Radeon rx580 4g

máš sice ssd, ale třeba crystaldiskinfo vyjede nějaký zajímavý údaj.
Apacer AS350 128gb ssd - osaď tam dočasně něco normálního, klidně i mechanický disk jestli nemáš rozumný ssd.
když máš 16gb ram, neexistuje žádný důvod ke zvětšování nesmyslné virtual memory.
zkus ještě boot z toho memtest86+, nechat běžet 1 cyklus.

drivery z windows

škoda slov, takže žádné. na základní ovladač ses vykašlal proč?
http://www.gigabyte.cz/products/page/mb/h310m_s2rev_10#support-dl -> Chipset -> Intel INF installation -> https://download.gigabyte.com/FileList/Driver/mb_driver_632_infupdate_10.1.18383.8213.zip

měl jsem podezření, jestli tam nebude chyba c7, to bývá chyba přenosu dat.
disk by byl košer, kdybys o něm nevěděl. ale paměť má být v pořádku, sata kabel taky, chipset na desce snad není vařící - zbývá lowcostový odpadní ssd.

objednej něco 250gb: adata su800, crucial mx500, kingston kc600, transcend 230, samsung 860 evo, možná wd blue

Pokud nejsou vadné paměti, tak si myslíme, že je vadný disk. zkrátka blbě ukládá/čte data.
zkusil bych to ssd odpojit
nainstalovat vše na ten 1TB a zjistit jestli to bude dělat stejné chyby crc.
Brtník radí to ssd vyměnit.
ty soubory jsi dostal do pc jak ? mě se jednou stalo že soubory kurvila síťovka respektive její ovladač.
můžeš je zkusit nakopírovat znovu ze zdroje na ten pevný disk i ssd ? A na obnou zkusit otestovat/rozbalit ?

pozn. pokud jsou ty soubory už jednou špatně uložený nepomůže nic jen je překopírovat.
totalcomander umí spočítat crc souborům, používám to při kopírování přes flesku.

low cost pc jsou třeba dvoujádra nebo krámy s atomem - to ale ještě není důvod, aby vadně přenášely data. navíc to není tvůj případ.

disk by byl košer, kdybys o něm nevěděl... - zbývá lowcostový odpadní ssd.

bezcenný malý ssd, nejlevnější co měli v krámu. jsou potíže se zápisem na disk, tak bych ho vyměnil za jakýkoliv normálnější, možné typy jsi dostal.

instalací ovladače základní desky ses nezabýval, což je sice lamerské, ale nemá to vliv na chybovost.

nějaký zvláštní antivir?

nahoře je zmíněna možná chybovost cpu, no vyloučit to nejde. otestovat asi jen pod live linuxem při kopírování pár gigového souboru se známým crc (nějaké instalačky / iso)
tím se třeba potvrdí, že to dělá jen pod windows. ale neurčí to, který hw komponent za to může.

Napadá mě nechat soubory i přes chybu a zkusit několikrát spočítat ten součet (pokud se na několik pokusů neshodne dá se na leccos usuzovat) a porovnat s původním, prostě podívat se, jestli se liší jen trochu nebo hodně.
Dále ještě před rozbalením spočítat součet toho archivu tam, kde funguje (jestli CRC32 nebo jiný je lhostejné), a potom ho spočítat tam, kde nefunguje. Pokud budou odlišné, neni moc co řešit (teda zase jen se podívat, jakým způsobem se liší).

Mě tohleto dělal jeden počítač zejména (tedy spíš jen) se soubory přenášenými po síti. Malé soubory byly v pohodě, když nevyšlo porovnání, soubor jsem smazal a nanejvýš napotřetí se to povedlo. Velké soubory jsem dělil a jednotlivým dílům jsem počítal CRC nebo MD5 a opět se to podařilo na poněkolikáté (nebo když mi došla trpělivost, hodil jsem soubor na flešku a přenesl takto). Zajímavé bylo, že se to stávalo právě jen při přenosu po síti, myslím, že jsem to dosud nevyřešil ale naučil jsem se s tím žít.
Ještě mám takovou historickou vzpomínku, stávalo se mi před tak 15-20 lety na jednom PC, že se vyskytovaly takové chyby. Zmizely když jsem vyměnil kšandu IDE. Měl jsem do té doby pocit (a nezbavil jsem se ho) že přenosy po rozhraní IDE jsou také chráněné nějakým redundantním kódem (minimálně paritou), takže mi to připadalo nevysvětlitelné, že vadná kšanda způsobí vadná data (ne že by byla vadná nějak moc, když se soubory porovnaly, lišil se nějaký bit, jen jeden což by právě parita měla odhalit). Ale to samé mi přijde nevysvětlitelné na síti, kde jsou data zcela jistě chráněná, protože na takovém přenosovém médiu se už z principu s výskytem chyb musí počítat.