Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Po prechodu na Win10 vyrazne vyssi zatez CPU

Ahoj, prosim o radu.
Nedavno jsm presel z win8.1 na Win10 a od te doby mam problemy s vykonem.
CPU casto jede na postatne vyssi vykon nez drive. Vse je ted takove linejsi, pomalejsi.
Casto se nachvili zastavi na 100% pri nacitani nove stranky v Chromu a pri necinnosti s par aplikacema zustane CPU na 30%, pricemz NB s nizsi konfuguraci mi se spustenim stejneho spadne na 2%
I prochazeni v pruzkumnikovi se kazde zobrazeni rovna verine. Drive to bylo bleskove.

Typuju ze pujde o nejakou potiz/ nekompatibilitu s deskou. Ovladace pro Win10 se daji stahnout pouze na sitovku a zvukovku a spravce zarizeni mi zadny problem neukazuje.

V posledni rade me napada, zda jsem si neco nerozladil v biosu, nestouram se v tom cemu nerozumim, ale mohlo se stat.

AMD Phenom II X4 975 (3,6 GHz; 4 jadra)
SSD
20GB RAM
MB - MSI 970 GAMING

System je temer cisty. Instaloval jsem ho asi pred mesicem a doplnil jsem jen nekolik potrebnych programu. To snizeni vykonu pocituju ale uz od zacatku instalace win10.
Napada vas prosim neco?

No je to jen par stovek, v tom by problem nebyl, ale tu sestavu mam minimalne ctyri roky a problem je az ted po prechodu na Win10.
Nicmene i tak se mi to zda jako reseni dusledku. Chtel bych spis vyresit pricinu a to jsou vysoke hodnouty zatizeni CPU%. Pak by se asi tolik nezahrival, nebo ne?

CPU rozhodne nemusí byť po 60°C. Keď som niekedy dávno mal, vlastne u svokrovcov v PC ešte fičí, Phenom II X4 955BE@3,7GHZ (Cooler Master Hyper 212), tak som ho taktol stabilne na 4GHz a to fical pod NH-D14 a max do 90°C, potom to už padalo. Takže 60°C je hlúposť, aj keď prepastovanim a kupenim lepšieho chladiča samozrejme nič nepokazí.

Měl sem Phenom II 955 revC3 @3900MHz NB@2800MHz + Master Hyper 212, CPU sem měl v zátěži pod 60C

Ono to přesně neni 62C, zaleží jak který CPU, 62-70C se zapne ochrana Cool'n'Quiet(boost a teploty) CPU jede jenom na 800MHz

Nevěřim ti, že tvůj Phenom II 955@4000MHz při 90C měl takt 4000MHz, věřim že ti spadnul takt na 800MHz.
90C - to se ti netočil ventilátor na chladiči

Celý je to nesmysl, co píšeš. Bůch ví v čem si monitoroval teploty CPU.

Osmicky uz byly dost zaneradeny a rikaly si o reinstal. Tak jsem si rovnou koupil desitky at mam ten prechod za sebou :-) Jestli ten problem nevyresim, tak je tam asi zkusim dat zpet. Resets biosu me nenapadl. Zkusim zitra dnes uz PC nemuzu prerusit.

když už to tak pořád řešíš, zamysli se, k čemu tam máš vetešnickou sbírku ramek 20gb. nech tam normální pár 16gb a ty pochybné drobotiny navíc vyhoď, nemají žádný smysl.
(na zátěž tvé mizerné instalace systému bez základního ovladače to nemá vliv, jen pro pořádek)