BF: Všechno šlape až do dne, kdy máš víc USB zařízení než je zdraví rozumné. Klávesnice, myš, mikrofon, RGB lampa č. 1, RGB lampa č. 2, jedna webkamera, druhá webkamera (protože jiný úhel, že ..), Backlight LED RGB pásky na monitor, větrák, podsvícená podložka pod myš, tři externí HDD, víceportový adaptér do kterého je zapojený HUB PORT 2 a ten krmí HUB PORT 3, USB repráčky.
A pak to přijde: "Nemám žádný volný port USB!"
PCIE slot kam bych mohl zapojit dejme tomu "4x3.1 USB" ? Zabrala ho velikost kolosalního GPU, který žere víc wattů jak dětský tábor.
Tak co teď? Jasně, je tu HUB, ale jaký? Ty levné jsou spíš loterie. Maximálně jedno slušný Ačko, těch je ale hodně ruzných typů kvality a jsou často omezené na [USB-A USB 2.0] kvality odpovidající plastikové hračce z Kinder vajíčka. Co tedy dělat. Odpověd je jednoduchá, použijte USB Type-E.
Přejít na článek
efektivní znamená s nějakou interpolací.
pro kvalitní tisk stačí rozlišení 600x600dpi (umí každá dnešní laserovka). toto rozlišení znamená nejmenší tiskový bod 25.4/600=0.04mm - s tím jde vytisknout výkres s jemnými čarami, fotka s detaily nezkreslenými "zrněním", umí to poskládat plynulé přechody šedi, prostě je to boží.
ty vyšší čísla jen vypadají líp, praktický přínos žádný, akorát potřebují vyšší objem dat do tiskárny (pomalejší tisk).
právě že třeba už takový FastRes1200 u HP je celkem i dost poznat (samozřejmě na bitmapách, díky vyššímu LPI), u ČB textu je to samozřejmě jedno..
souhlasím, u HP stojí za to nastavit fastres1200, rozhodně to vidět je a zřetelně, navíc obvykle po prvotní instalaci driveru je tam jen 600x600.