Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Lenovo u410 ssd msata uprgade

Dobrý den,
nedávno jsem upgradoval svůj Lenovo ideapad u410 ze 4GB ram na 8GB ram a měl jsem v plánu i upgradovat ssd disk msata na z původních 32 gb na 120 gb. V user guidu je napsáno, že maximální kapacita tohoto mikro ssd disku je 32 gb.
Nicméně jsem se dočetl v několika článcích (a dokonce mi i odborný prodejce z lenova vystavil cenovou nabídku), že je možné tento disk upradovat. Zakoupil jsem tedy 120 GB msata disk, fyzicky jej v NTB vyměnil, v biosu je tento nový disk zobrazený, ale když naběhnou WIN 10, tak v Tento počítač je stále původní velikost disku. V podrobnostech (po kliknutí na ikonu ssd disku pravým tlačítkem myši), to ale ukazuje 120 gb disk Kingston.

Neví, prosím, někdo, co s tím? Říkám si, že kdyby to NTB nepodporoval, tak to ten disk nezobrazí vůbec, ale nevím.
Díky moc.

Ahoj,
nic jsem neklonoval. Ten ssd disk byl prázdný, windows mám na hdd (a právě proto jsem pořizoval ten ssd, abych na něj mohl nahrát windows a zrychlit tak systém). Takže jsem je jenom fyzicky vyměnil a pak už nic nedělal...

Neměl jsem to nastavené nijak, respektive nastavení jsem neměnil.
Ale 32 gb mi přišlo málo a proto jsem chtěl zvýšit na 120 gb (měl jsem za to, že to nebude problém), což dle support lenovo i nějakých diskuzí by neměl být problém. Jak říkám v biosu to vidím, takže NTB ten disk přečte a ví o něm, ale místo 120 gb ukazuje jen 25 gb.

PS: formálně se to nejspíš jeví v UEFI jako RAID. Takže nastavit AHCI, ale tím pádem reinstalace (původní byla na ten RAID).

V zásadě to můžeš nechat jako RAID (cache), SSD dodá rychlost tomu HDD a zbytek kapacity do 120 můžeš zformovat jako samostatný disk. Nicméně, reinstal je asi lepší.

Bohužel, je to přesně naopak. Nastaveno bylo AHCI. Když přenastavím na RAID (nebo ještě na třetí možnost - compatible), tak windows nenaběhne, ale hodí to hlášku probíhá diagnostika počítače a potom naskočí modrá obrazovka, kde si můžu zvolit vypnutí, opravu nebo nahrátí systému z flash disku.....