Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Excel- rozšíření vzorce COUNTIF

Dobrý den
Potřebuji vyfiltrovat počet lidí, kteří abslovovali test(vzorec COUNTIF znám). Bohužel nevím jak vložit podmínku, aby se mi vyfiltorval počet absolvovaných testů ze Skillu "H" a lokality BO (tedy 6 lidí) a zvlášť počet lidí, kteří jsou z "U" z BO ( tedy 5 lidí).
Výše mám uvedený vzorec, který funguje, že mi filtruje počet absolvovaných testů, ale už ne zvlášť podle skillu.
Zkoušel jsem zadat podmínku "KDYŽ" ale to se mi nepodařilo.

Příklad tabulky vkládám na web: excel_pomoc.JPG
excel_pomoc.xls

Díky za pomoc

Pretože COUNTIF je dosť jednoúčelová funkcia, tak sa zložitejšie podmienky riešia inak, napr. jedno z riešení by mohlo vyzerať nejako takto:

=SUMPRODUCT(N($D$2:$D$13="H");N($F$2:$F$13<>""))

P.S.: SUMPRODUCT sa v českom Exceli volá SOUČIN.SKALÁRNÍ.