BF: Všechno šlape až do dne, kdy máš víc USB zařízení než je zdraví rozumné. Klávesnice, myš, mikrofon, RGB lampa č. 1, RGB lampa č. 2, jedna webkamera, druhá webkamera (protože jiný úhel, že ..), Backlight LED RGB pásky na monitor, větrák, podsvícená podložka pod myš, tři externí HDD, víceportový adaptér do kterého je zapojený HUB PORT 2 a ten krmí HUB PORT 3, USB repráčky.
A pak to přijde: "Nemám žádný volný port USB!"
PCIE slot kam bych mohl zapojit dejme tomu "4x3.1 USB" ? Zabrala ho velikost kolosalního GPU, který žere víc wattů jak dětský tábor.
Tak co teď? Jasně, je tu HUB, ale jaký? Ty levné jsou spíš loterie. Maximálně jedno slušný Ačko, těch je ale hodně ruzných typů kvality a jsou často omezené na [USB-A USB 2.0] kvality odpovidající plastikové hračce z Kinder vajíčka. Co tedy dělat. Odpověd je jednoduchá, použijte USB Type-E.
Přejít na článek
O žádné takové možnosti (bez rebootu) nevím.
Jedině používat virtualizaci (další virtuální stroj v rámci jednoho OS).
Popr. si do Windows nainstalovat AndLinux
Zkusim, díky
Můžeš stručně popsat, k čemu je to dobrý? Vypadá to zajímavě, ale moc z toho na tý stránce nejsu chytrej.
Řekl bych že to je unixový subsystém pro NT, něco jako Windows Services for Unix jen daleko víc user friendly a rovnou zabalené s aplikacemi...
To znamená možnost spouštět původně linuxové aplikace na Windows, tak jako třeba spouštíš z XP DOSovou aplikaci (jen ten mechanismus je trochu jiný)
Že by to mělo nějaké výhody oproti virtuálu? To spíš naopak...
Má to menší režii. Ale taky míň možností než "plný" linuxový systém.
No právě...
Vyhoda je pro nas, Linuxove panice, abychom se vubec k Linuxu nejak priblizili
Virtualizace je sice pekna vec, ale ta rezie...
Jen nemám zrovna moc rychlej PC, takže mě nebaví to čekání restartu. Hodně pracuju v CADu ve Windowsech a občas tam importuju věci z CADu, kterej je na Linux, takže bych potřeboval rychlejší přepínání, protože čas jsou peníze.
A kvůli tomu importu se musíš přepínat? To by nestačilo jen zpřístupnit Linuxový oddíl, třeba pomocí Ext2 IFS ovladače?
To taky jde, ale občas se musí nějaká navrhovaná součástka v CADu jen patrně předělat a musim zase zpět přepínat na jiný OS
V tom případě bych to řešil přes tu virtualizaci.
Dobře....třeba Virtual Box? Vím, že ho tu mám, ale nevím jestli je vhodnej.
Osobně neporadím - nepoužívám.
Ale párkrát se to tady v poradně probíralo, nebo třeba někdo přispěje osobním poznatkem. Nakonec ti stejnbě každý doporučí něco jiného a bude se muset rozhodnout sám.
http://pc.poradna.net/question/view/92208-virtualbo x-alternativa-k-vmware-a-virtual-pc
http://pc.poradna.net/question/view/46977-virtual-p c-zdarma
V tvém případě je virtualizace asi jediná možnost - ten CAD si pro cygwin /adlinux / atd. těžko zkompiluješ.
Já to říkal!
Já jsem to pochopil jako přidáním programů z Linuxu do Windows. Stáhneš Linux soubor a když spustíš ten Andlinux, tak ti ho umožní otevřít jako v Linuxu. Tak jsem to pochopil já. Kdyžtak mě prosím opravte.
Ne takhle to nefunguje - linux nezná binární kompatibilitu. Takže když si stáhneš binárku pro Redhat, v andlinuxu to nespustíš. Muselo by se to kompilovat.