Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem utopený telefon

Dobrý den,
poradí mi někdo prosím. Podařilo se mi utopit telefon huawei p30 light, chvili fungoval a pak se vypnul a už
nejde nahodit, když ho zapnu naskočí jen Huawei android a pak jen vrní a nic. Je s tím možné něco udělat nebo lepší vyhodit.
děkuji za radu

Jak zachránit utopený mobil
Zachovejte klid. V první řadě tedy hlavně nepanikařte! ...
Zachraňte kontakty. SIM karty sice obvykle snášejí vlhkost a vodu poměrně dobře, přesto platí, že čím rychleji ji vyndáte, tím lépe. ..
Zbavte se přebytečné vody. ...
Důkladně ho vysušte. ...
Uložte ho do rýže. ...
Buďte trpěliví ...
Zkuste ho zapnout. ...
Servis to jistí

Vysušení v rýži je blbost, nefunguje:

... Vysledovat tyto pokusy o zázračné uzdravení mobilu lze až někam někam k počátku století, k původu celého mýtu ale musíme jít ještě dál, konkrétně do roku 1946. Tehdy vyšlý magazín Popular Photography si klade otázku, jak udržet vybavení v suchu, zvláště pak velice citlivé exponované filmy, při pohybu v tropických oblastech.
Jako primární volba je zde doporučován silikagel a pokud není po ruce, tak ho lze nahradit rýží, čajem nebo papírem. Článek přesto přiznává, že schopnost rýže pohlcovat vodu je tak nízká, že je jí zapotřebí velké množství. Rýže tak spíše zamezuje přístupu vlhkosti k filmům, než aby z nich nějaký odstraňovala. I přes tuto zjevný nedostatek žije rýžový mýtus více jak tři čtvrtě století.