Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Java - Použití parametru metody jako matematického znaku

Dobrý den,

Vytvořil jsem tenhle příklad

public class MathematicalOperatorInParameter {

    public static void main(String[] args) {
        System.out.println(addition_or_subtraction(100, 50, true));
        System.out.println(addition_or_subtraction(100, 50, false));
    }

    public static int addition_or_subtraction(int number, int number2, boolean addition) {
        if (addition) {
            return number + number2;
        } else {
            return number - number2;
        }

Jde o to, že mně přijde zbytečné používat podmínku jenom kvůli operátoru. V tomhle případě to asi nevadí, ale pokud bude výpočet čísel mnohem složitější, tak bude nepřehledné to tam psát dvakrát.

Proto se chci, prosím Vás, zeptat, jestli je možné použít parametr jako operátor?

Děkuji

Binárny operátor si môžeš poslať ako parameter: BinaryOperator<T> binaryOperator;
Prípadne, keď sú to len čísla typu int, tak rovno IntBinaryOperator.

Napr.:
final IntBinaryOperator addition = (a, b) -> a + b;
final IntBinaryOperator subtraction = (a, b) -> a - b;

V metóde potom len aplikuješ: return binaryOperator.apply(number, number2);

Omlouvám se, zapomněl jsem to uzavřít. Jak už bylo víceméně řečeno, rozlišit sčítání a odčítání lze jednoduše pomocí násobení parametrem +1 nebo - 1

public class MathematicalOperatorInParameter {

    public static void main(String[] args) {
        System.out.println(addition_or_subtraction(100, 50, 1));
        System.out.println(addition_or_subtraction(100, 50, -1));
    }

    public static int addition_or_subtraction(int number, int number2, int operation) {
        return number + (operation * number2);
    }

I přesto děkuji.

Jenze tim, "lepsim" zapisem sis akorat sprasil API. To uz jsi mel pouzit radeji zapis od Losa...

Jak bude tvuj lepsi zapis fungovat, kdyz ho nekdo zavola s parmetrem operation -2, 200000000 nebo treba 0? Bude to delat to, co je v nazvu metody?

Jen doufam, ze nedelas komercni veci na kterych pracuje vice vyvojaru, protoze vytvaris solidni paskvily (napr. ty vecne podtrzitka v nazvech metod)...:-)