BF: Všechno šlape až do dne, kdy máš víc USB zařízení než je zdraví rozumné. Klávesnice, myš, mikrofon, RGB lampa č. 1, RGB lampa č. 2, jedna webkamera, druhá webkamera (protože jiný úhel, že ..), Backlight LED RGB pásky na monitor, větrák, podsvícená podložka pod myš, tři externí HDD, víceportový adaptér do kterého je zapojený HUB PORT 2 a ten krmí HUB PORT 3, USB repráčky.
A pak to přijde: "Nemám žádný volný port USB!"
PCIE slot kam bych mohl zapojit dejme tomu "4x3.1 USB" ? Zabrala ho velikost kolosalního GPU, který žere víc wattů jak dětský tábor.
Tak co teď? Jasně, je tu HUB, ale jaký? Ty levné jsou spíš loterie. Maximálně jedno slušný Ačko, těch je ale hodně ruzných typů kvality a jsou často omezené na [USB-A USB 2.0] kvality odpovidající plastikové hračce z Kinder vajíčka. Co tedy dělat. Odpověd je jednoduchá, použijte USB Type-E.
Přejít na článek
BT jsem někdy řešil, a nevyřešil a odložil ad acta. Shodou okolností taky v lazarusu, ale na tom by nemělo záležet.
Šlo o sériovou linku a nepodařilo se mi navázat spojení i když jsem zkoušel leccos (nechtěl jsem ani tak to řešit v programu, chtěl jsem se připojit už na spárované zařízení, něco jako port rfcom což je v tom odkazu také). To zařízení má naštěstí sériovou linku i přes usb a na to se připojit dovedu (narozdíl od windowsu, kde je to jako COMxxx tady je to /dev/ttyUSB0 ale komunikace se neliší od fyzického sériového portu a asi ani jakéhokoliv jiného znakového zařízení).
Se snažim o něco podobneho.
Mam už raspi sparovane s tabletem, takže už pořešit jen komunikaci.
Odesilaní by se asi dalo pořešit.
https://forum.lazarus.freepascal.org/index.php?topic=52840.0
Ale jak odchytít přichazejici data?
=> Ale jak odchytít přichazejici data?
Na PC je možné chytať BT komunikáciu Wireshark-om. Neviem či aj na tablete.
Ja tu ale řešim komunikaci přes bluetooth přes lazarus na linuxu.
I Delphi ma komponentu bluetooth.
Myslíš odchytiť v lazaruse?
Ja robím na Linuxe sice v QT, ale pre komunikáciu s driverom požívam komunikáciu cez NDIS objektové identifikátory.