Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem instalacia win 7

Zdravim, rozhodol som sa preinstalovat win na lenovo g50-30 80g0. Bol tam win 8, chcem win 7
v biose som OS optimized z win 8 na win 7, ulozil som, rebootol sa
teraz sa nemozem dosta znova do biosu (fn+f2), naskoci akoby prazdny prikazovy riadok- cierna obrazovka s podtrznikom
ked ho necham zapnut normalne tak sa raz rebootne, napise "pripravuje sa automaticka oprava" a potom skoci do obrazovky "vyber rozlozenia klavesnice" a tam na nic nereaguje, neda sa ani vypnut zapnut capslock numlock, usb nesvieti
diky za kazdu radu

Změna kategorie, původně: Software (host)

PS: skusal som aj to tlacitko novo, ale tiez ma nepriviedlo do biosu
Dakujem fn+f12 funguje, dostal som sa tam, zvolil som USB, nacitalo mi instalaci win.
Ale dalej ked dam instalovat hodi ma to pola: vyberte ovladac ktery chcete nainstalovat
a napise mi ze chybi ovladac cd/dvd/usb, nic nevidi. Ale kdyz dam prochazet pc vidim jednotku X (boot) a vni programfiles, win atd

za tych par minut? tu som si predsa vytvoril predtym, aby som to mal z coho instalovat...asi nemam taku radost z klamania, ako ty z podpichovania ludi :D
skus poradit ;)
A neviem teda ci je bios aj pod f12 aj pod f2, ale ja sa chcem dostat znova do toho f2 menu aby som zmenil usb

Ale kdyz dam prochazet pc vidim jednotku X (boot) a vni programfiles, win atd

To je tá vytvorená inštalačka? Keď si otvoríš ozajstnú inštalačku ISO WIN, žiadne také adresáre tam nie sú... Myslím, si, že nemáš vytvorenú inštalačku, ale niečo iné...

Chceš poradiť? Opýtaj sa normálne.

tym chces povedat ze na win 7 je uz moc novy notebook? ked sa mi podarilo prvy krat dostat do toho biosu tak som mal moznost volby, a ako pisem zmenil som tam "os optimized defaults" z win 8 na win 7
boot mode som mal legacy support (ale neviem co to znamena)

Pokud to opravdu nabízí volbu W7, tak by to mělo jít ... prostě se musíš dostat do UEFI/BIOS (dle manuálu, např. DEL či F2 ve správnou chvíli nebo to má nějaké speciální tlačítko). Zkontrolovat kompletní nastavení, "Boot manager" je jen pro UEFI. Pro BIOS musí být aktivní CSM a boot z USB (ze zařízení, ne z Boot manageru, a W7 neumí USB3, takže se musí povolit nějaká zpětná kompatibilita). Taky budeš potřebovat sadu ovladačů pro W7 pro ten NB z webu výrobce, někdy je tam i nějaký ovladač, který se musí "podstrčit" při instalaci.

no to je prave ten problem ktory tu riesim, ja sa nemozem dostat do biosu. Dostal som sa tam raz, cez fn+f2, teraz nato zareaguje pocitac tak ze ostane black screen s podtrznikom. Takze chcem skusit to co mi bolo poradene- ted zmenit v nastaveni biosu usb 3.0 na 2.0, ale ja sa tam uz nemozem dostat! :.(

jasne, podrzanim ho natvrdo vypnem a v prvych sekundach zapinania pri logu lenovo mackam f2.
Rovnako ako sa dostanem bez problemu do toho boot manageru ktory je pod f12. A opakujem ze aj na to fn+f2 notebook zareaguje (inak by sa zacal zapinat) ale zareaguje tym ze mi ostane black screen

Neda sa tam prejit. Pisem od zaciatku ze je to fn+f2.
Pri vypnutom pc funguje aj to novo tlacitko, kde je moznost sa dostat do biosu, ale skonci to rovnako, black screen s podtrznikom.
Tize som niekde cital o tej malej baterii, akurat to je rozebrat cely notas :/ ako myslis resetovat ho? a baterii staci vyndat nebo koupit novou? diky :)

Ta malá baterie se prostě musí vyndat/odpojit nebo někde provést "clear CMOS".

Jinak, kdybych mermomocí chtěl někde instalovat W7, tak použiju "komplet" instalačku USB3-UEFI-Update z webu TobyNet. A ty ovladače pro W7 už máš připravené? Bez nich leccos nepojede.

Mimochodem, W10 jsou obvykle svižnější než W7. Jen vyžadují SSD, na HDD jsou časté aktualizace "za trest".

oka skusim ju vyndat :) nevedel som ze existuje uz aj takyto komplet, skusim aj to, diky. Nemam drivere pripravene, ale povedal som si ze to potom presuniem na usbcku z druheho pc. Mam hdd a vyslovene tam chcem dostat sedmicky kvoli kompatibilite s niektorymi programami

Ta instalačka W7 z TobyNet vypadá seriózně a určitě bych ji zkusil, řeší nejen problémy s UEFI a USB3, ale i updaty po std. instalaci (což není triviální). Nicméně autor upozorňuje, že to není "zaručené" pod UEFI. Ale i pro instalaci MBR/BIOS je to přínos, právě pro ty integrované updaty a ovladač USB3. Nejspíš verzi 64b (32b má omezení na RAM).

Podarilo sa , jedine mozne riesenie bolo:
nainstalovat win7 s ovladacmi usb 3.0 (tobynet), instalacia prebehla uspesne, aktualizoval som bios (z lenovo webu) aby som sa tam uz vedel dostat. Toto pomohlo, do biosu sa uz dostanem, ale do windowsu zase nie :.(. Windows nejde spustit, mam na vrchu cerveny pruzok, problem presne ako popisuje niekto v tomto linku, akurat riesnie som nenasiel, Vedel by mi niekto poradit? diky
i-get-a-red-bar-when-trying-to-install-windows-7-dvd-and-it-freezes

nie som uplne znaly, myslis teraz ten windows ako je nainstalovany?
nechcem kecat, ale myslim ze som nechal v Rufusovi zakladne nastavenie (kazdopadne instalacka je rovnako, a so starym biosom som ju v pohode nainstaloval)
secure boot je disabled a rezim je ahci (druhu moznost compatible som neskusal)
Inak som skusal boot mode uefi/legacy ale rovnako ako v tom linku, ani v jednom nastaveni som to nerozbehol

V biosu příkazový řádek nespustíš. Já myslel, že už máš Win nainstalovaný - četl jsem jen začátek věty "Podarilo sa...". :-)

Celé vlákno už je dost nepřehledné, popravdě moc nechápu, co pořád řešíš. Jak vytvořit instalačku Win7, jak nabootovat a nainstalovat ti už kolegové výše napsali....