Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Win10 nevidi okolite PC

Je to jen další sabotáž ze strany microsoftu. A hlavně je zvláštní, že to není odjakživa, ale nejsem schopný říct od kdy (fungovalo to, a pak to už nefungovalo, nepochybně po nějaké aktualizaci). A zasáhlo to i už namapované disky, teda nestačí jen disky namapovat a protokol vypnout.
No ale aspoň ta chybová hláška dávala smysl a dalo se to řešení najít. Stačilo jen kus té chybové hlášky opsat do vyhledávání a asi čtvery rozličné stránky toto řešení popisovaly. Už to zase funguje. Teda aspoň na disky, které mám namapované, nebo které zadám přímo (ostatně to je taky důvod, proč jsem před víc jak 20 lety začal s označováním počítačů počínaje PC01 (pár čísel jsem vynechal, některá se v běhu let podařilo přidělit víckrát), a stejně tak sdílené složky dostávaly jednoduché názvy, aby bylo snadné to zadávat ručně a to windows 95 (98, 3x) měl ve srovnání s pozdějšími verzemi to procházení sítě docela rychlé a spolehlivé), procházení sítě v desítkách funguje ještě hůř než v sedmičkách a linuxu (a to už v XP bylo o poznání horší, prostě jak jde čas, zrovna tato funkce se zhoršuje). Prakticky najít síťový disk procházením mi připadá nemožné.
Člověk by čekal, že pokud se najde v protokolu díra, že se na ní udělá záplata a ne, že se ten protokol zruší. (Přece je to místní systém, který určuje, co na síť pošle, nebo co si nechá líbit.) Ostatně nebýt používání linuxu, netuším ani, že něco jako samba (natož ve více verzích) existuje. Ve winsows se to jmenovalo něco jako protokol pro sdílení souborů a tiskáren v sítích microsoft, později o tom člověk ani nevěděl, protože to bylo rovnou v default instalaci (stačilo připojit do sítě a vše fungovalo), s názvem samba jsem se setkal právě až v linuxu a v síťových přehrávačích (které také bývají založené na nějakém linuxu).

Reakce na odpověď

1 Zadajte svou přezdívku:
2 Napište svou odpověď:
3 Pokud chcete dostat ban, zadejte libovolný text:

Zpět do poradny