BF: Všechno šlape až do dne, kdy máš víc USB zařízení než je zdraví rozumné. Klávesnice, myš, mikrofon, RGB lampa č. 1, RGB lampa č. 2, jedna webkamera, druhá webkamera (protože jiný úhel, že ..), Backlight LED RGB pásky na monitor, větrák, podsvícená podložka pod myš, tři externí HDD, víceportový adaptér do kterého je zapojený HUB PORT 2 a ten krmí HUB PORT 3, USB repráčky.
A pak to přijde: "Nemám žádný volný port USB!"
PCIE slot kam bych mohl zapojit dejme tomu "4x3.1 USB" ? Zabrala ho velikost kolosalního GPU, který žere víc wattů jak dětský tábor.
Tak co teď? Jasně, je tu HUB, ale jaký? Ty levné jsou spíš loterie. Maximálně jedno slušný Ačko, těch je ale hodně ruzných typů kvality a jsou často omezené na [USB-A USB 2.0] kvality odpovidající plastikové hračce z Kinder vajíčka. Co tedy dělat. Odpověd je jednoduchá, použijte USB Type-E.
Přejít na článek
Myslím, že nějaký kousek mám, a fungoval (bývaly doby, a možná přetrvávají, kdy mironet měl nejlevnější disky a to značně oproti zelené konkurenci a dalším prodejcům). Moc to nerozlišuju, kupuju vždy to nejlevnější, spíš větší, protože místa není nikdy dostatek. A jméno toshiba enterprise si pamatuju, takže asi jsem ho taky někdy kupoval.
Ale spolehlivost se těžko posoudí, ta se pozná za pár let, kdy už bude pozdě.
Hlučnost je pro zálohování nepodstatná, ale za poslední roky jsem nepotkal disk, který by nějak vynikal hlučností.
Pokud jde o zálohy, tam bych doporučil koupit minimálně dva kusy, a pro větší klid rozdílné značky, a zálohy provádět minimálně dvojmo. A snažil bych se je nepřipojovat k počítači současně, i když je to málo pravděpodobné, je pořád lepší, když nějaký ransomware zašifruje jen jednu kopii.
Pravděpodobnost, že selže jeden disk, lépe řečeno jedna kopie dat (zvlášť započítám-li i chyby, za které nemůže, a omyly uživatele) je dost velká. Pravděpodobnost, že se tak stane u dvou disků současně je o poznání menší.