BF: Všechno šlape až do dne, kdy máš víc USB zařízení než je zdraví rozumné. Klávesnice, myš, mikrofon, RGB lampa č. 1, RGB lampa č. 2, jedna webkamera, druhá webkamera (protože jiný úhel, že ..), Backlight LED RGB pásky na monitor, větrák, podsvícená podložka pod myš, tři externí HDD, víceportový adaptér do kterého je zapojený HUB PORT 2 a ten krmí HUB PORT 3, USB repráčky.
A pak to přijde: "Nemám žádný volný port USB!"
PCIE slot kam bych mohl zapojit dejme tomu "4x3.1 USB" ? Zabrala ho velikost kolosalního GPU, který žere víc wattů jak dětský tábor.
Tak co teď? Jasně, je tu HUB, ale jaký? Ty levné jsou spíš loterie. Maximálně jedno slušný Ačko, těch je ale hodně ruzných typů kvality a jsou často omezené na [USB-A USB 2.0] kvality odpovidající plastikové hračce z Kinder vajíčka. Co tedy dělat. Odpověd je jednoduchá, použijte USB Type-E.
Přejít na článek
Neodrazujte ho. Znám stovky programovacích jazyků jakož i assemblerů. Vždy jsem se to musel naučit za pochodu. Objevil se nový stroj, nový assembler a uděláš nám na to programy? V životě jsem ten kód neviděl a za týden jsem chrlil programy. Stačí analytické myšlení, zbytek přijde sám.
Když jste zmiňoval to analytické myšlení, tak to znamená asi umět nejlépe matiku protože co jsem slyšel od bývalých stzdentů co studovali IT na VŠ tak programovat mohli jen ti co měli z matiky za 1 nebo max 2 pro trojkaře prý už to je složité.
To bych rekl ze je blbost.
IMHO by kuprikladu nejaky WEB klidne naspal i nekdo kdo z matiky 2x propadl.
Takze zalezi spis co programujes. Zaklad jde naucit s beznou matikou co se uci na zakladni skole a trochou logiky.
Aha, jsem si myslel, že základní podmínkou pro programování je umět matematickou algoritmizaci a logiku co je učivo vysokoškolské matiky ve 2. semestru plus lineární algebra.
Nejde o to umět matiku, ale studovat ji a porozumět ji, protože tím získáváš a vylepšuješ logické myšlení, které je pro programování naprosto zásadní. Jde se to naučit i jinak, matematiku vlastně k programování neptotřebuješ (pokud tedy nebudeš programovat nějaké složité výpočty), ale nejdůkladněji se logické myšlení naučíš právě studiem matematiky, ideálně na VŠ úrovni (diferenciální a integrální počet, lienární algebra apod.)
No ještě mu doporuč studování stavových automatů, pomocí těch se nejlépe programuje. Znám plno dobrých programátorů, co vědí o matematice prd a dovedou udělat skvělý program. Nebo co je za matematiku potřeba třeba na skladové hospodářství? Scítat, odčítat a násobit ale to dělá program. Důležité je, rozhodnout jakým způsobem to programovat a jak by to mělo vevnitř fungovat. Měl jsem upravovat program po matematikou RnDr, no raději jsem to vyhodil a udělal znova, prase by se v tom vyznalo. Jeho kód měl asi 25 000 řádek, můj s bídou 5 000.
Však tam píšu:
Ale stojím si za tím, že nejdůkladněji se naučíš logicky myslet právě studiem matematiky.
Samozřejmě. Přeci se říká, "miluješ-li pravdu, studuj matematiku". Matematika dává všechno. Logiku i detektivní umění (jak vyřešit těžký příklad je dobrá detektivka). Ale nemyslím si, že pro programování je nezbytná. Vím, že existují matematicky popsané různé algoritmy a dá se sice bez nich obejít, leč bude výsledný program složitější a méně robustní. Dělal jsem svého času o tom přednášky, například teorie kompilace zdrojového programu do strojového kódu, teorie maticového programování a mnoho dalšího.