Rozdiel je bitová záloha aktívneho a primárneho oddielu so systémom. Tá sa dá spraviť na flešku s dostatočnou kapacitou. Bežné formátovanie USB flešky nemusí stačiť, lebo sa nezmaže prvý sektor s prvým bitom. Fleška môže byť tiež zamknutá, nemá plné prístupové práva Správcu, je iba na čítanie.
Bitová záloha sa vykonáva výhradne pri uspatom OS na disku, teda po reštarte PC, ihneď po Biose. Zálohy systémového oddielu robené live, zo spusteného systému, za behu OS, nie je to pravé orechové. (O tom-potom, ako radi vravia SVK Maďari).
Ak má slúžiť USB feška ako bútovacie, zavádzacie médium zálohy OS s retroaktívnym obnovením komplet systému so zmazaním a obnovením nultého sektora aktívneho a primárneho oddielu spolu s obnovou W10 z poslednej funkčnej zálohy, musíš použiť nejaký free backupper, napr. Aiomei. (EaseUS_backupTodo a spol.) Aiomei backupper má absolútne najrýchlejší algoritmus zálohovania vs. konkurencia.
Skúsenejšími užívateľmi sa vždy delí pevný disk na systémový oddiel (aktívny a primárny), spolu pre oba cca 60GiB čo stačí pre OS W10 so swap, pagefile, hiberfile v roote (koreni C:\), a druhý logický oddiel je určený na nainštalovaný SW, zálohy a spol.
Spraviť komplet zálohu pevného disku na flešku bude problém z dôvodu jej nedostatočnej kapacity, hlavne ak by sa backupper z vlastnej vôle pokúšal vyrobiť klon, nemáš šancu lebo sa klonuje bit po bite veškerý obsah sektorov, aj zmazaných clustrov bez hlavičiek, no stále so skrytými dátami neviditeľného obsahu.