BF: Všechno šlape až do dne, kdy máš víc USB zařízení než je zdraví rozumné. Klávesnice, myš, mikrofon, RGB lampa č. 1, RGB lampa č. 2, jedna webkamera, druhá webkamera (protože jiný úhel, že ..), Backlight LED RGB pásky na monitor, větrák, podsvícená podložka pod myš, tři externí HDD, víceportový adaptér do kterého je zapojený HUB PORT 2 a ten krmí HUB PORT 3, USB repráčky.
A pak to přijde: "Nemám žádný volný port USB!"
PCIE slot kam bych mohl zapojit dejme tomu "4x3.1 USB" ? Zabrala ho velikost kolosalního GPU, který žere víc wattů jak dětský tábor.
Tak co teď? Jasně, je tu HUB, ale jaký? Ty levné jsou spíš loterie. Maximálně jedno slušný Ačko, těch je ale hodně ruzných typů kvality a jsou často omezené na [USB-A USB 2.0] kvality odpovidající plastikové hračce z Kinder vajíčka. Co tedy dělat. Odpověd je jednoduchá, použijte USB Type-E.
Přejít na článek
Takže předpokládejme, že jde o jiný mobil než ten starý. Záleží i na tom, jak je udělaná anténa a wifi přijímač (hardware) v novém mobilu. Nové často není "lepší"
Co s tím? Zajistit lepší pokrytí WiFi v domě nebo vyměnit nový mobil za nějaký s citlivější wifi.
nemá ten mobil potíže i v jiných wifi sítích?
nejdřív bych udělal kontrolu nějakým wifi scannerem na vysílací kanál, jestli moje síť není zarušená od sousedů: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.farproc.wifi.analyzer.classic
na tajném routeru bych zkontroloval automatická nastavení a nastavil co jde napevno. mobil si zkouší vyjednávat své podmínky, místo aby se připojil hned na první pokus. ovladač nebo hw starého founu se s tím mohl vyrovnat líp.
wireless security: wpa2+aes
wireless: 20*mhz bandwidth (na 2.4ghz). jako poslední možnost i režim 11n napevno.
*) v rodinném domku s 1-2 wifi sítěmi jde napevno 40mhz, jestli to podporují všichni wifi klienti.
Chceš radu? Tak napiš informace.
V prvním kroku vypni randomizaci MAC adres.