BF: Všechno šlape až do dne, kdy máš víc USB zařízení než je zdraví rozumné. Klávesnice, myš, mikrofon, RGB lampa č. 1, RGB lampa č. 2, jedna webkamera, druhá webkamera (protože jiný úhel, že ..), Backlight LED RGB pásky na monitor, větrák, podsvícená podložka pod myš, tři externí HDD, víceportový adaptér do kterého je zapojený HUB PORT 2 a ten krmí HUB PORT 3, USB repráčky.
A pak to přijde: "Nemám žádný volný port USB!"
PCIE slot kam bych mohl zapojit dejme tomu "4x3.1 USB" ? Zabrala ho velikost kolosalního GPU, který žere víc wattů jak dětský tábor.
Tak co teď? Jasně, je tu HUB, ale jaký? Ty levné jsou spíš loterie. Maximálně jedno slušný Ačko, těch je ale hodně ruzných typů kvality a jsou často omezené na [USB-A USB 2.0] kvality odpovidající plastikové hračce z Kinder vajíčka. Co tedy dělat. Odpověd je jednoduchá, použijte USB Type-E.
Přejít na článek
Všechny routery mají +- stejný výkon. Můžeš ho umístit vhodněji (nemusí být hned u PC a už vůbec ne schovaný za plechovou bednou). A popř. pořídit další AP "za zeď".
A ten repeater (opakovač), který dáš za zeď, si ten wifi signál vycucá z prstu? Řešením není repeater, ale - jak tu padlo hned v prvním příspěvku - AP, ke kterému přivedeš LAN kabel.
kabel se dá vést v liště kolem zdí, když se ti nechce vrtákovat do zdi.
jak ti píšou, přivést kabel až do místnosti kde to potřebuješ a tam zapojit ap.
wifi nemá rádo silné zdi, průchody signálu šikmo přes zeď. jak vidíš sám, signál je pak hodně utlumený a ještě poškozený vlastními odrazy od zdí.
navíc s paneláku tě ruší sítě soudesů dokola, musíš kontrolovat kde je volnější pásmo:
ntb - http://www.techspot.com/downloads/5936-inssider.html
foun - https://play.google.com/store/apps/details?id=com.farproc.wifi.analyzer.classic
repeatery jsou nespolehlivé krámy: navazují spojení při nekvalitním signálu, do toho sousedi kolem tebe změní kanály svých sítí a ruší zase jinak a repeater je v háji.