Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Make, zpracování souborů vytvořených až při kompilaci

Jo, jasně, že můžu, akorát pak přijdu o dost šikovné funkcionality právě toho make (řešení závislostí, paralelní běh s -j24 a jiné hezké výmysly a krátké výstižné zápisy).
Ono to make je právě dělané (a velmi dlouho laděné) na tyhle problémy.
Takže pokud to nepůjde po dobrém, tak popřemýšlím o nějakém shellskriptu, co by ten make pospouštěl opakovaně, nebo tak něco.
Kdyby bylo úplně nejhůř, tak si to můžu postupně všechno napsat a odladit skoro v čemkoli, co mě napadne (abych řekl v čemkoli, na to znám až moc esoterických jazyků ). Jenže to by bylo zoufale dlouhé, pracné a neefektivní.
Takže mnohem raději bych byl, kdyby to šlo nějak nativně.

Dokonce si myslím, že jsem o něčem takovém četl na nějakém anglickém internetu, ale nedaří se mi to dohledat (a ani nevím, jestli to šlo úplně normálně, nebo nějakým fikaným trikem).

Co se TAGS a find týče, tak tam bude různých podivností víc.

Já to tak nějak řeším za pochodu, protože zároveň píšu ten program na RST -> HTML s různýma speciálníma vychytávkama - např. pokud je v adresáři u RST souboru taky symlink, nazvaný %root%, tak se jak v tom RST, tak v templatech, tak i leckde jinde nahradí všechny řetězce %root% obsahem toho symlinku převedeným na relativní adresu. Takže tam pak kdekoliv funguje třeba %root%/logos/favicon.ico, což se hodí, protože plánuju používat košaté a hluboké adresářové struktury (což jsem stejně dělal vždycky, jen to spousta generátorů a jiných softwarů moc nepodporovala a já se s nima o to musel dost prát). Takře teď se starám, abych se prát nemusel. Navíc takhle pojmenované symlinky jsou fajn, že jsou názorné a pokud je používám v tom zdrojové RST, tak mi editor nativně doplňuje věci přez ně dostupné. A po jejich překladu na relativní cesty to bude fungovat stejně na webu, jako na lokálním disku při ladění, nebo když si to někdo postahuje k sobě - furt bude všechno jak má být :-)

No a podobných vychytávek tam mám mraky, ale do tohohle zadání jsem je nedal, protože by to všechno jen komplikovaly, zatímco mě jde jen o to správně uchopit tu myšlenku ...

No a zároveň teda dělám k tomu i templaty v Jinja2 a snažím se vychytat vlastnorušně psané CSS pro to a snažím se to aspoň nějak dokumentovat už přímo na těch nových stránkách ... prostě dělám toho moc naráz, tak to zatím dělám jen jako proof-of-concept a časem to snad i poladím a učešu. Až to bude spolehlivě fungovat a budu tak schopný při refaktorování snadno hledat regrese.

No a aby toho snad nebylo málo, [strike]spřáhnul se s pankáčema ]:)[/strike], tak se na tom učím používat chatGPT, kdy na něj hážu nápady a kousky kódu a žádosti o běžné obraty a tak a on na mě háže něco, co občas nefunguje vůbec, občas to dělá něco úplně jiného a občas to dělá "něco, co se téměř úplně, ale ne zcela naprosto nepodobá čaji". Takže z toho vytahám, co se nezdá být na první pohled zcela špatně, něco z toho splácám a když to i dělá to, co má, tak už se v tom nevrtám, ale jdu honem dál řešit jiné věci, s tím, že detaily vylepším, až bude celek funkční a stabilní.

Reakce na odpověď

1 Zadajte svou přezdívku:
2 Napište svou odpověď:
3 Pokud chcete dostat ban, zadejte libovolný text:

Zpět do poradny