Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Macbook Air M2 - Servis

Zdravim vespolek,
od srpna 2022 jsem majitelem Macbooku air M2. Vše bylo v pořádku až do nedávná. Zpozoroval jsem, že při klikání na touchpadu nebo při položení ruky na pravou stranu Macu se ozve zvuk “kliknutí” nebo jak to nazvat. Poté jsem si všiml, že když prstem přejedu po spodní levé hraně tak nic, ale když po pravé spodní tak je cítit hrana/skok. Tudíž je pravděpodobně uvolněn spodní kryt. Napadlo mě, že by to mohla být i nafukující se baterie.
Zařízení bylo zakoupeno na Apple Store, takže reklamace bude muset probíhat v některém z autorizovaných servisů, např. iStyle.
Myslíte, že je možné požadovat jako formu vyřešení Vrácení peněz ?
Díky za názor.

Proč ne? Protože není důvod. Běží záruční doba a výrobní vada se řeší opravou nebo výměnou za jiný kus. Teprve pokud by výrobce nebyl schopen výrobek ve lhůtě opravit nebo se stejná vada opakovala, máš nárok na odstoupení od smlouvy a vrácení peněz.

To Ti těžko někdo s jistotou řekne. Ono to může být způsobené i nesprávným skladováním nebo nabíjením, může to být klidně i vadnou baterií, ale musí to řešit prodejce a ten to asi přepošle výrobci nebo hlavnímu distributorovi, takže to může nějakou dobu trvat.
Vrácení peněz nebo výměnu zboží požadovat můžeš, ale je na prodejci jak se k tomu postaví.

Nemáš vůbec za co. Nijak jsem nepomohl a jen napsal, co si myslím. Možná je to ve skutečnosti jinak. Kdysi bylo nějak ustanovené, že pokud kupující 3x reklamuje zboží se stejnou závadou, tak mu musí prodejce vrátit peníze nebo zboží vyměnit za nové ve stejné hodnotě. Jestli to stále platí a funguje v praxi bohužel netuším. Někdo znalejší zákonů bude vědět.
Možná bys to mohl dát vedle do právní poradny, tam budou vědět určitě. Ať se daří.

Výrobce/prodejce může reklamaci vyřešit novým zařízením nebo opravou, teprve když nastane 3x stejná NEBO 4x různá závada, pak má zákazník právo na výplatu peněz; tolik k reklamacím, nicméně prodejce samosebou může jít i (ne/nad)standardním postupem a vyplatit peníze klidně i při první závadě, záleží na něm.

kdyz chces vraceni penez, bav se s prodejcem, ne se servisem.
mam za to, ze narok je 14 dni nebo mesic po zakoupeni, posledni zmena byla k 1.1.2022

prazaci by ti poradili lip, ti jsou zvykli si delat z obchodu pujcovny.

Tak jsem dnes byl iStyle ohledně tohoto problému. Technik si zařízení odnesl, po 5 minutách přinesl zpět s tím že prý spodní kryt sundal a opět nasadil a zašrouboval. Argument byl, že prý je to vlastnost tohoto materiálu - hliníku, a nic s tím nejde udělat. Na prodejně kde byl docela hluk se to zdálo jako vyřešené, ale při příjezdu domů a posazení zařízení na stůl jsem zjistil že problém přetrvává.
Co tedy teď ? Dojít znovu a reklamovat ? Zatnout zuby a vydržet tento poněkud otravný problém?