BF: Všechno šlape až do dne, kdy máš víc USB zařízení než je zdraví rozumné. Klávesnice, myš, mikrofon, RGB lampa č. 1, RGB lampa č. 2, jedna webkamera, druhá webkamera (protože jiný úhel, že ..), Backlight LED RGB pásky na monitor, větrák, podsvícená podložka pod myš, tři externí HDD, víceportový adaptér do kterého je zapojený HUB PORT 2 a ten krmí HUB PORT 3, USB repráčky.
A pak to přijde: "Nemám žádný volný port USB!"
PCIE slot kam bych mohl zapojit dejme tomu "4x3.1 USB" ? Zabrala ho velikost kolosalního GPU, který žere víc wattů jak dětský tábor.
Tak co teď? Jasně, je tu HUB, ale jaký? Ty levné jsou spíš loterie. Maximálně jedno slušný Ačko, těch je ale hodně ruzných typů kvality a jsou často omezené na [USB-A USB 2.0] kvality odpovidající plastikové hračce z Kinder vajíčka. Co tedy dělat. Odpověd je jednoduchá, použijte USB Type-E.
Přejít na článek
Může se jednat o problém tajného napájecího zdroje nebo je v biosu povoleno např. probuzení po síti a vlítnul tam nějaký magický packet.
Viz. host. Mrkni do BIOSu/UEFI jestli nemáš zapnuto WAKE ON LAN nebo tak nějak. Taky tam bývá položka, co se má stát při ztrátě napájení. Většinou tam bývá always ON, always OFF nebo previous state (předchozí stav). Na dálku to zapnout jde, ale ale musíš být ve stejné siti nebo mít veřejnou IP adresu.
vytiahni večer kábel a zajtra uvidíš
sitovy, ne napajeci.
az se to stane znovu, muze si uzivatel spustit v prikazovem radku:
powercfg -lastwake
anebo ten tupy rezim u stolaku vypnout, stejne v dobe ssd nema vyznam:
powercfg -h off