Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem word ve win11

dobry den, chceme odinstalovat starou a nainstalovat novou verzi. Jaký je prosím postup, aby po staré verzi (originál kupované s windowsy) nezustala ani památka? Diky moc za rady.

asi 2013, novaa bude 2020 (asi). Licence - netusim, jsme uplni amateri s windowsy (ja pouzivam linux prevazne) , windowsy verzi wordu - officu nezobrazii. Prakticky jsme laptop s windowsy kupovali jenom kvuli office, ponevadz sekretarky vsude pouzivaji vnucenee windowsy a prakticky nejsou schopnee se bavit s nekym, kdo jim zivotopis posle v openOffice, LibreOffice a pod. Takze - ciste z donucenii, ciste kvuli praci, a ted to nejede. Vyhodit z okna? Jak funguje online office od microsoftu, kdyz jsme koupili original v notebooku? Diky moc.

aby poradci spravne pochopili, oc mi jde: kupovali jsme windows jenom kvuli officu, nase pozadavka byla, aby byl po otevrenii plne funkcnii, prodejce nas zrejme ojebabral - kdybysme vedeli, ze to casem zacne delat problemy, tak jsme to hned odmitli koupit.

Citime se oklamani.

za prve to kupoval bratr a buhvi, kde jsou papiry od hw+sw, za druhe se to bezne dela tak, ze kdyz si koupite auto, tak ma i motor a pokud si reknete tak i FUNKCNI turbo - a my jsme si rekli, kterou verzi chceme... Vymluvy ruznych prodejcuu mi nenainstalujii zpatky produkt, kvuli kteremu jsem to kupoval, za dalsi - vnucenaa spotreba (cehokoliv) je taktez fasismus a vnutit spotrebiteli v podstate financnii leasing na neco, co si uz jednou koupil, povazuji za vnucenou spotrebu (penez, casu, energie, cehokoliv). Takze poprosim o relevantnii rady, jak vyresit problem s jednou koupenou aplikacii tak, aby fungovala.
Nenii to nic proti nikomu, jenom chci zmenit svet tak, aby nebyl postaven na lžích :-) ...takovaa drobnost. Diky mockrat za relevantnii rady.

jsou trvale licence, ty se jmenuji treba office2023, stoji to tisice.
pak jsou online verze s rocnym vypalnym, jmenuji se office365, za stovky korun rocne (predplatne jako treba u antiviru).
no a pak je "produkt", pocitac treba s m$ windows, ten nic z toho default nainstalovane a zaplacene nema.

licence nainstalovanych produktu ukaze treba: nirsoft produkey

jojojo, uznavam, microsoft jsem nevidel od doby, co presli na ten "temnyy produkt" tmaveho dizajnu. Znamy rika, ze office tam neslo nikdy, bylo pouze, jako ikona, ktera po kliknuti hned chtela "zaplať ".
Takze zrejme to byl chytak... hned lež, odnova.
Taky to z nich leze, jak z chlupatee deky...
Takze odpoved zni - nebyl plně funkční, nikdy.

Takže to byla jen demoverze ... která nic nestála. Pro trvalé používání je třeba zaplatit licenci (trvalou/jednorázovou nebo pravidelnou/opakovanou roční). Taky je možné používat webovou/online verzi zdarma (po registraci MS účtu) s tím, že dokumenty jsou primárně v cloudu (OneDrive) a je funkčně omezená.

Jestli chceš (nebo musíš) něco používat, musíš se s tím seznámit ... a ne blekotat něco o ikonách a "zaplať".

V ramci ceny HW office nekupis. Office sa kupuje vzdy osobitne.
Existuje MS Office 365, co je verzia zalozena na predplatnom, kt. platis mesacne, stvrtrocne, atd.
Existuje klasicky MS Office, co je normalna licencia, kde si kupis lic. kluc, stiahnes si instalacku a nahodis na dane PC.

Ta office ikona sa do novo instalovanych windowsov dava tak 10r. Je to len promo ponuka, pravdepodobne na office 365, ktory je zalozeny na predplatnom.
Ked office normalne odinstalujes, nic tam po nom neostane. Migroval som z office 365 na office 2019 a odintalacia stacila.

windowsy verzi wordu - officu nezobrazii.

zobrazi. jednak pri spustani wordu, excelu, atd. a aj v kazdom z programov Subor-Konto.

aby poradci spravne pochopili, oc mi jde: kupovali jsme windows jenom kvuli officu, nase pozadavka byla, aby byl po otevrenii plne funkcnii, prodejce nas zrejme ojebabral - kdybysme vedeli, ze to casem zacne delat problemy, tak jsme to hned odmitli koupit.
Citime se oklamani.

tak hadam vies co kupujes a za akych podmienok to funguje. A ked nie, tak reklamovat u predajcu.

za prve to kupoval bratr a buhvi, kde jsou papiry od hw+sw,

ze je brat neschopny a nedbanlivy si ries s nim. kazdy normalny clovek si takto dolezite veci riadne uklada na bezpecne miesto.

za druhe se to bezne dela tak, ze kdyz si koupite auto, tak ma i motor a pokud si reknete tak i FUNKCNI turbo - a my jsme si rekli, kterou verzi chceme... Vymluvy ruznych prodejcuu mi nenainstalujii zpatky produkt, kvuli kteremu jsem to kupoval, za dalsi - vnucenaa spotreba (cehokoliv) je taktez fasismus a vnutit spotrebiteli v podstate financnii leasing na neco, co si uz jednou koupil, povazuji za vnucenou spotrebu (penez, casu, energie, cehokoliv).

pochybujem ze si kupoval ten office. mas ho na fakture? Linuxove kecy o fasizme a nuteni produktov su zbytocne.

krom toho nechci licenci, kdyz jsem si koupil PRODUKT a ten produkt je muuj, zaplatil jsem za nej. K rimskemu pravu je zbytecnee se vyjadrovat, je proste zotrocujici. A protoze u nas, tak cizii.

na akykolvek SW si vzdy kupujes len licenciu. Ziadny program (ani freeware) nieje nikdy tvoj majetok.

jojojo, uznavam, microsoft jsem nevidel od doby, co presli na ten "temnyy produkt" tmaveho dizajnu. Znamy rika, ze office tam neslo nikdy, bylo pouze, jako ikona, ktera po kliknuti hned chtela "zaplať ".
Takze zrejme to byl chytak... hned lež, odnova.
Taky to z nich leze, jak z chlupatee deky...
Takze odpoved zni - nebyl plně funkční, nikdy.

Kolko ludi vlastne riesilo ten pocitac? Najprv ty, potom brat a nakoniec nejaky znamy? A ziadny z nich nic nevie, kazdy na to doteraz kaslal?

v rámci ceny hw? chceš spíš říct na jedné faktuře. ale jestli tam má být schovaná položka v ceně 3-10t. tak aby to nebylo vidět, to si děláš srandu.

jednorázová trvalá licence je číslovaná podle roku vydání. ceny se liší podle určení:
domácnosti a studenti - to je právě verze pro bratry: https://kancelarske-aplikace.heureka.cz/microsoft-office-2021-pro-domacnosti-a-studenty-cz-krabicova-verze-79g-05380-nova-licence/
pro domácnosti / živnostníky se zbytečnostmi navíc: https://kancelarske-aplikace.heureka.cz/microsoft-office-2021-pro-domacnosti-a-podnikatele-elektronicka-licence-eu-t5d-03485-nova-licence/
pro firmy: https://kancelarske-aplikace.heureka.cz/microsoft-office-2021-professional-elektronicka-licence-eu-269-17186-nova-licence/

anebo levnější druhotné licence ke stažení, ty ale těžko koupíš u svého prodejce hw.
u starších verzí je riziko, že ms úmyslně brání kompatibilitě s novějšími windows. příklad cen: https://www.vyhodny-software.cz/office-2016/

rostoucí jednorázové částky za aktuální verze jsou pro polovinu světa stále hůř přijatelné, to je důvod proč ms zavedl měsíční výpalné a průběžně aktualizovaný online office365.
ani náhodou se na tom neušetří, ve výsledku stojí stejně nebo po těch letech ještě dráž. (v ceně je onedrive, fak úžasné)

tak si vyber, kde to chceš objednat a za kolik. nebo máte firemního zavedeného dodavatele hw - zeptat se ho co vám může dodat, to ale nebude tvůj případ.
domácí nákupy musíš s prodejcem řešit sám a ne se potom divit.

se zbytečnostmi navíc

Jestli je například Outlook zbytečnost je podle mě individuální věc.

u starších verzí je riziko, že ms úmyslně brání kompatibilitě s novějšími windows. příklad cen: ...office-2016

Office 2016 kompatibilní s Windows 11 je:
"Yes Office 2016 is definitely compatible with Windows 11."
https://answers.microsoft.com/en-us/msoffice/forum/all/is-office-home-student-2016-compatible-with/565aaaac-0507-4b5c-852f-bd83909646cf
"Office 2016 pro studenty a domácnosti
Operační systém
Windows 11, Windows 10, Windows Server 2016, Windows Server 2012 R2 nebo Windows Server 2012.
U starších systémů se může funkčnost produktu a dostupnost funkcí lišit. Optimální podmínky pro práci získáte používáním nejaktuálnějšího buildu kteréhokoliv z výše uvedených operačních systémů (informace naleznete v zásadách životního cyklu)."

https://www.microsoft.com/cs-cz/microsoft-365/microsoft-365-and-office-resources

Jestli máš licenci na novou verzi, tak tu starou prostě odinstaluj a potom nainstaluj novou... Jestli ne, nainstaluj si Libre Office, ta je zdarma a bez omezení.

"originál kupované s windowsy" asi nebude souhlasit s "originál kupované Office", že? Asi to byla jen zkušební verze. Stáhni si Libre a máš to skoro totéž, ale zdarma.

Lenže on "nechce" Open Source kancelársky balík (Open Office, LibreOffice), pretože

Prakticky jsme laptop s windowsy kupovali jenom kvuli office, ponevadz sekretarky vsude pouzivaji vnucenee windowsy a prakticky nejsou schopnee se bavit s nekym, kdo jim zivotopis posle v openOffice, LibreOffice a pod.

, i keď napr. LO je už v 97% plne kompatibilný s M$. U neho prichádza do úvahy iné riešenie - VYHODIŤ sekretárky, keď sú také duté, že nedokážu pracovať v OO, alebo LO, ktoré dokonca i vzhľadom sú podobné M$O a pokiaľ sa nechcú baviť s klientom len preto, že to nie je v M$O - tak jednoducho - kašľať na sekretárky, kašľať na firmu. Takáto firma totiž v biznise nemá čo hľadať.

ti bratři mají sekretářky? tak potom se jich týkají firemní/živnostenské licence, od 6t./kus - když se jim to chce platit.

ale že sekretářky nejsou schopné něco tak jednoduchého jako enterem otevřít dokument libovolného formátu a trvají na pitomém wordu, to bych je poslal do cukrárny, tam si v něm můžou napsat třeba celý jídelní lístek.
taky mě udivuje, že primitivní životopisy nechodí vstřícně v univerzálním .pdf, asi se dnešní frikulíni předhání v exotických formátech. když sekretářky nemají star office, king office, oo, lo, vi - tak si mají pdf asertivně vyžádat a neobtěžovat velkovedení firmy.