Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak vytvořím spouštěcí disketu ale na Flash

Přišlo mi sdělení, že už klíč pro řádně zakoupené Win7 a Win7Office přestávají podporovat.

bylo by lepší, kdybys přestal plašit a nepokračoval ve věcech, kterým nerozumíš - a už vůbec ne na pc v celé rodině.
nemáš číst rudé právo a stupidní hoaxy. když potřebuju, dodnes aktivuju win xp či w7.

Jenže skoro žádné PC či Notebooky nemají CD mechaniku a na zasunutou Flash nereagují.

existují externí mechaniky, jedna pro domácnost se uživí. nemusí být ani nová.
vím že existují hloupé staré biosy, které neumí nabootovat z běžné flashky (klasikou je chipset q35 k c2d). ale nechce se mi věřit, že se ti doma sešly jen takové krámy, to bude spíš rukama.

už jsem to tu psal možná 20x nebo 50x, nemá význam vyrábět ty slohovky znovu.

1) čím:
nikdy by mě nenapadlo používat nesmyslné bitové kopie. zálohovací program musíš umět bezpečně použít, taky musíš vědět jak pomocí něj zpět obnovit pc.
z různých důvodů používám (placený) acronis true image. bootovací médium je ke stažení zdarma a na takové to domácí zálohování stačí. ovládání boot média je logické, dalo by se říct ergonomické. (kdežto acronis pro windows vymýšlel nějaký lobotom a použil i nesmyslné názvosloví, za tu cenu je to stejně jedno = kupovat to nebudeš)
kvůli podpoře nvme disků to chce stáhnout verzi 2020 nebo 2021: http://dl2.acronis.com/s/AcronisTrueImage2020.iso - bootovací flashka by šla vytvořit pomocí ventoy, nebo třeba rufusem. (nebo byl kdysi fajn zalman vm-350 alias iodd-2531 - dnes na aukru za idiotské ceny)
v poslední době jsem si oblíbil bootovací ssd disky v usb3 futrálu, taky rozdělené na malý oddíl s acronisem, a zbylý velký oddíl v ntfs formátu pro uložení gigabajtových záloh.
někdo by zas mohl preferovat bootovací hirens64 - třeba na něm najdeš svůj ještě oblíbenější zálohovací sw.

2) jak na systém:
do zálohy SYSTÉMU nikdy necpu uživatelská DATA. právě k tomu slouží rozdělení disku na systémový + programový oddíl, který se instaluje, a zvlášť oddíl na gigabajty uživatelských souborů, které vytvářím nebo kopíruju.
lidé, kteří mají dohromady data s aplikacemi na jednom hnoji na c:, prostě nezálohují - nemají jak.
protože samotná záloha systému s aplikacemi bude mít 10-20gb. tyto soubory nelze jen tak kopírovat - takový disk by se po obnově nerozběhl (protože k některým souborům nemáš ani jako admoš přístup, chyběl by boot sektor, je nutné uložit id disku). proto je ideální uložit image celého systémového oddílu s windows.
je logické, proč v tomto image nemají ležet uživatelská data - datový oddíl d: se systémem vůbec nesouvisí, v tomto třeba opakovaně uloženém image nemá co dělat 200gb uživatelských dat.
takže acronisem sahám jen na sytémový oddíl, respektive acronis umí správné oddíly vybrat za tebe, viz potrat jménem gpt disk.

3) jak na data:
už jsem to načnul: data z d: (dokumenty / fotky / filmy / hudby / pracovní výkresy a sestavy) se necpou do obrovského komprimovaného archívu ani do tupé bitové kopie, ale normálně si je uživatel zálohuje prostým kopírováním
některé věci nemají velkou cenu a smysl zálohovat ~ 500 dílů jakýchsi seriálů.

4) kam - už máš asi vyřešeno.
hotové externí boxy obsahují disky nejnižší kvality, takže se vyvaruj toho mít tam "zálohy" důležitých dokumentů v jediném exempláři.
a s tím, jak uživatelé neumí odpojovat usb, je životnost takové zálohy spíš kratší.
mechanické disky jsou levné a všechen ten seriálový hnůj se tam vleze. zase by stačil i bazarový disk, pokud má v pořádku smart hodnoty. ovšem disky zásadně nekupovat ve výše zmíněném bazaru, karel je prase a polovina elektra z jeho výkupu jsou nefunkční zmetky.

a svým důchodem se tu přestaň vytahovat - jsem starší než ty a zálohování / obnovu dělám běžně.

Reakce na odpověď

1 Zadajte svou přezdívku:
2 Napište svou odpověď:
3 Pokud chcete dostat ban, zadejte libovolný text:

Zpět do poradny