
Defragmentace disku-systémový disk
Pomáhá defragmentace systémového disku, nebo běhu systému spíše škodí?Já se přikláním k druhé alternativě.Díky za názory.
Pomáhá defragmentace systémového disku, nebo běhu systému spíše škodí?Já se přikláním k druhé alternativě.Díky za názory.
Zpět do poradny Odpovědět na původní otázku Nahoru
Nějaké zdůvodnění,nebo jen pocit?
Praktická zkušenost. Vždy po defragmentaci disku se mi běh systému zhorší.
Nevíte nikdo?
Defragmentace zrychlí operace na disku. Možná používáš nějaký superhyper defrag.
?
Mno, ono se vsude pise, ze "NTFS filesystem neni nachylny k fragmentaci" (zjednodusuju, nebijte me), ale opak je pravdou. Mam empiricky overeno, ze defragmentace zaneradeneho disku jej brutalne ozivi! Zadnym zpusobem neskodi, obavy nemej. Tedy: smele do toho.
Není ono:
Win 2k nebo NT? - defragmentace není třeba - NTFS je odolný
Win XP - defrag se vrací jako konzolka. Občas by to chtělo zdefragnout.
Win Vista WOW- defrag běží furt na pozadí.
Ještě existují lidi, co maj W2000 na FAT32,
jen držkuji a připomínám možnost.
Co to je za blbost??? NTFS a 2000 a NT???
Neřeší se jestli je třeba nebo není, ale řeší se jestli škodí nebo neškodí...
Záležitost fragmentace je vždy na filesystému (NTFS,FAT..) a způsobu uložení (Systém). Nebo "myslíš" že NTFS je schopnost Win XP? Nebo doknce, že se struktura NTFS nevyvíjela?
Mimochodem, nepochopil jsi zábavnou časovou smyčku v "doporučení" defragmentace.
A 98?
Nerozumím...
Pomáha,či už beriem do úvahy fat alebo relatívne odolnejší ntfs,v skutočnosti ntfs fragmentuje rovnako ako iný súborový systém,aj keď za normálnych okolností velmi pomaly a pri bežnom používaní pc sa nejaké následky začnú reálne prejavovať až po relatívne velmi dlhej dobe.Iná situácia nastáva v prípade intenzívnych súborových manipulácií-databázy,editácia videa a podobné záležitosti,kde sú intenzívne ,dlhodobo presúvané kvantá dát alebo aj krátkodobo presúvané objemné bloky dát,tam tá fragmentácia nastáva velmi rýchlo aj na ntfs spolu so všetkými negatívami,ktoré prináša,takže defragmentácia má svoj význam stále.
Bezprostředně po defragmentaci disku nejde disk otevřít poklepáním na ikonu, otevře se okno DOS s následujícím hlášením.(viz.obrázek)
OS. Win Milenium ale udělalo to i v Xp.
Nevíte někdo???
boot.com v koši? vždyť ten soubor je virus
od takového člověka si skutečně rád poslechnu názory, třeba jaký má pocit z defragmentace fat32, bez předchozího provedení scandisku.
Ale on není v koši, je v RESYCLED.
Doporučoval bych uživateli, který není schopný uvést v původním příspěvku typ OS, aby zanechal marných spekulací (NTFS/OS) a obrátil se s důvěrou na antivirové fórum, popřípadě vyhledal pomoc v servisu. Pokud tě to zajímá, tak já si osobně vezmu 500 na hodinu (pouze při vyřešení). Aby jsi se pohyboval v reáliích.
promiň brtníku, reaguju na nick dell
No, to jsi to vyřešil, chytráku!
Máš to zavirovaný, co je na tom k nepochopení?
http://pc.poradna.net/q/view/302736-disk-nepristup ny
Tvůj příspěvek!!!
km: windows při pojmenovávání koše na více logických discích nebo při mixu win9x/xp (kdy různé systémy navzájem vidí své disky) pojmenovávají koš trochu různě.
vzhledem ke zde předváděné inteligenci pana della, nepředpokládám že by byl schopen pro nějaký adresář* takový název sám vymyslet - jen proto aby do něj umístil vir, "pod nohama" mu defragmentoval disk a pak žasnul nad chybovým hlášením.
*) adresář f:\resycled by měl být (pro průzkumníka a nemyslící osoby) skrytý, písmeno f: by mělo fungovat z win me, ale stejná chyba byla zmiňována i z xp - kde se asi ten soubor vzal?
To je možný, ale:
search
První odkaz:
http://www.precisesecurity.com/blogs/2008/09/20/re sycledbootcom/
Ale ať si to vyřeší sám.
EDIT: stejně to sem nononot psal před hoďkou.
pro předchozí: pravdu díte. já to psal v přesvědčení, že název koš-adresáře různě převléká kabáty, už jsem psal proč.
ostatně koš je jedním z oblíbených útočišť virů, a boot.com je celkem jasný.
v tomto případě jde jen o fingovaný adresář pravděpodobně na flashce - přitom na odnímatelných discích žádný koš neexistuje. já vím že to víme, veselé je že to neví samoadmin-tazatel, který má své disky před sebou.
píšu to jen pro úplnost, po shlédnutí kladiva na čarodějnice mám trochu kritičtější vidění světa.
termín "zábavná časová smyčka" se mi velmi líbí, u visty ji výrobce použil asi 1000x.
Bať. Nehledě na to, že i kdyby to fakt byl koš na XP, tak z pohledu dovnitř (odmyslíme-li adresář pojmenovaný jako SID usera), se soubory/složky pojmenovávají jak Dčíslojednotkyostatní. Takže tam regulérně nějaký boot.com ani být nesmí. Pouze vir. Defragmentací ho možná složil dohromady, jako ježka v kleci.
Na 9x to tuším bylo také.
Za prvé v koši nic není, za druhé FAT 32 potřebuji kvůli Milleniím a za třetí scandisk byl proveden několikrát. A také, jak se dostane virus do počítače bez připojení k Internetu, po čisté instalaci systému a bez jakéhokoliv jiného programu?
No a práce s videem je právě ten můj případ. Jenže jak z toho ven? Defragmentovat nebo zabřednout do problémů?
?
Vlakno se stava neprehlednym, takze nevim, jestli jsi uz pochopil, ze rozdil mezi RECYCLED a RESYCLED je v tom, ze to prve je slozka kose a to druhe si vytvari virus. Takze neres problem s defragmentaci, res problem s virem.
A uvědom si, že musíš při přeinstalaci vypucovat i boot sektor. Samotný formát ee.
Při formátu se boot vymaže sám...Jestli to nevíš!!!
pánové - nejde o změněný bootrecord, ale o obsah autorun.inf na disku s virem.
nejen že tazatel je doteď mimo, ale ještě vy tu píšete nesmysly. to jsou ty návštěvy z živě :(
Ale, že autorun.inf a boot.com mají spolu velmi důležitou podstatu a souvislost jsi zde už nenapsal, že?!