Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem problem s bat suborom

Dobrý den,

mam taky divny problem. Vytvoril som si batacik, co mi zalohuje sietove disky na moj lokalny disk. Dal som ho spustat cez sheduler vzdy o 1 v noci. Dost divne je ze ked idem cas od casu premazat zalohu tak pre disk F je tam vzdy iba aktualna zaloha z dnesneho dna. Starsie zalohy nechapem kam sa vyparia
vypis z adresaru vyzera asi takto:

zalohaF16.02.2009.zip
zalohaG08.02.2009.zip
zalohaG10.02.2009.zip
zalohaG11.02.2009.zip
zalohaG13.02.2009.zip
zalohaG14.02.2009.zip
zalohaG15.02.2009.zip
zalohaG16.02.2009.zip
zalohaG30.01.2009.zip
zalohaG31.01.2009.zip
zalohaS08.02.2009.zip
zalohaS10.02.2009.zip
zalohaS11.02.2009.zip
zalohaS13.02.2009.zip
zalohaS14.02.2009.zip
zalohaS15.02.2009.zip
zalohaS16.02.2009.zip
zalohaS30.01.2009.zip
zalohaS31.01.2009.zip
zalohaW08.02.2009.zip
zalohaW10.02.2009.zip
zalohaW11.02.2009.zip
zalohaW13.02.2009.zip
zalohaW14.02.2009.zip
zalohaW15.02.2009.zip
zalohaW16.02.2009.zip
zalohaW30.01.2009.zip
zalohaW31.01.2009.zip

pre disk f je tam iba aktualna zaloha... hmm

nexapem ci to je...

batacik:

if not exist g: net use g: \\10.224.34.9\g
"C:\zaloha\7-Zip\7z.exe" a -tzip d:\zaloha\zalohaG%date%.zip g:\*
if not exist f: net use f: \\10.224.34.9\f
"C:\zaloha\7-Zip\7z.exe" a -tzip d:\zaloha\zalohaF%date%.zip f:\*
if not exist w: net use w: \\10.224.34.6\w
"C:\zaloha\7-Zip\7z.exe" a -tzip d:\zaloha\zalohaW%date%.zip w:\*
if not exist s: net use s: \\10.224.34.9\spin
"C:\zaloha\7-Zip\7z.exe" a -tzip d:\zaloha\zalohaS%date%.zip S:\*

mno log sa da vytvorit tak ako pisal oval nizsie, len neviem ci to pomoze. Lebo 7zip ziadny errorlevel nevrati nakolko on ten zip subor s aktualnym datumom vytvori ale "zmaze" sa stary subor alebo ho popr. prepise ale neviem preco.. vsak datum je stale ten isty ako pri ostatnych suboroch a spusta sa to az po polnoci takze nie je dovod preco by mal vytvorit subor so starym nazvom. Ale asi tam skusim pridat nieco ako
if exist d:\zaloha\zalohaF%date%.zip
"C:\zaloha\7-Zip\7z.exe" a -tzip d:\zaloha\zalohaF%date%new.zip f:\*
else
"C:\zaloha\7-Zip\7z.exe" a -tzip d:\zaloha\zalohaF%date%.zip f:\*

... len neviem ci to pomoze. Lebo 7zip ziadny errorlevel nevrati nakolko

::) Když nevíš, tak proč to nezkusíš? kdyby jsi zkusil, nemohl by jsi napsat, co píšeš!

Help v 7-zip.chm obsahuje i hodnoty návratových kódů v případě problémů:
Exit Codes from 7-Zip
7-Zip returns the following exit codes:

Code Meaning
0 No error
1 Warning (Non fatal error(s)). For example, one or more files were locked by some other application, so they were not compressed.
2 Fatal error
7 Command line error
8 Not enough memory for operation
255 User stopped the process

Zkusil jsem na souborech které běžící procesy odmítají povolit číst a v logu je vše zaznamenáno, včetně návratového kódu 7z.exe errorlevel, který je v tomto případě 1!

Obsah logu:
Creating archive e:\zalohaFpo.zip

Compressing 1495.tmp
Compressing adresar\ticB24.tmp
WARNING: The process cannot access the file because it is being used by another process.

Compressing adresar\ticD2C.tmp
Compressing adresar\ticEB0.tmp
WARNING: The process cannot access the file because it is being used by another process.

Compressing adresar\ticECA.tmp
Compressing Temp.iso
Compressing ~DF4111.tmp
WARNING: The process cannot access the file because it is being used by another process.

Compressing ~DFE59E.tmp
WARNING: The system cannot find the file specified.

Compressing ~DFE5AD.tmp
WARNING: The system cannot find the file specified.

WARNINGS for files:

e:\temp\adresar\ticB24.tmp : The process cannot access the file because it is being used by another process.
e:\temp\adresar\ticEB0.tmp : The process cannot access the file because it is being used by another process.
e:\temp\~DF4111.tmp : The process cannot access the file because it is being used by another process.
e:\temp\~DFE59E.tmp : The system cannot find the file specified.
e:\temp\~DFE5AD.tmp : The system cannot find the file specified.
WARNING: Cannot open 5 files

Nejjednodušší je zkusit něco v podobě od druhého řádku
if not exist f: net use f: \\10.224.34.9\f
if not exist f: echo F stale neni >>%TEMP%\7z.log
"C:\zaloha\7-Zip\7z.exe" a -tzip d:\zaloha\zalohaF%date%.zip f:\* >>%TEMP%\7z.log
echo %errorlevel% >>%TEMP%\7z.log

nebo se podívat do logů sheduleru.