Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak se falšují volby

Já vím, že politika tu není trpěná, ale tohle není ani tak o politice, jako o podvodu. Volební podvod na Slovensku v jednadvacátém století (pozor, je to na Novinkách): http://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/165655-rom ove-udajne-prodavali-hlas-pro-slovenskeho-preziden ta-za-tri-eura.html

Vyzdvihuju tohle:

K manipulaci s volebními lístky mělo docházet tak, že první volič hodil do urny prázdnou obálku, z volební místnosti odnesl prázdný hlasovací lístek. Ten venku zaškrtl tzv. koordinátor romské hlídky, dal ho druhému voliči, který ho takto označený hodil do urny a vynesl další prázdný hlasovací lístek. Za každý prázdný hlasovací lístek se údajně platilo tři eura.

Do dnešního dne jsem si myslel, že je fyzicky nemožný u voleb podvádět, ale jak se zdá, mám jen málo fantazie.

Pavel

Jsou zobrazeny jen nové odpovědi. Zobrazit všechny
Předmět Autor Datum
kluci, kolik z Vás tady reálně zažilo povinnost volit a přitom zoufale chtěli volit jinou možnost? A…
já. 05.04.2009 17:59
já.
Já tu povinnost nezažil, k volbám jsem se dostal až po revoluci. Všichni, kteří silně propagují povi…
Pavel 06.04.2009 12:21
Pavel
Zajímavé je, že na zlo umí každý ukázat bez problémů, ale co je vlastně to dobro? Lidé mají takovou… nový
Vladimir 06.04.2009 15:16
Vladimir
Lidé mají takovou vládu /politickou kulturu, jakou si zaslouží, protože ji sami vytváří. Jako klišé… nový
Pavel 06.04.2009 16:30
Pavel
Zasloužili si Němci Hitlera? Zasloužili si Rusové Stalina, Brežněva? Samozřejmě že ano. Oni si je… nový
Vladimir 06.04.2009 17:04
Vladimir
Rusové tíhnou k tvrdé autoritativní vládě Tady narazis na problem, ze Rusove nikdy poradnou demokra… nový
RedMaX 06.04.2009 18:42
RedMaX
Lenin a demokracie? To je nějaký nový vtip? nový
karel 06.04.2009 19:20
karel
Ten neznáš? Přijde Lenin, Trocký a Stalin do hospody a tam leží postřílený pop, rabín, vesinčan, Čec… nový
Vladimir 06.04.2009 19:44
Vladimir
jj, asi tak. :-) -- Ne za Leninovy ery demokracie v Rusku nebyla, ale fakt tu nebudu rozebirat pro… nový
RedMaX 06.04.2009 20:11
RedMaX
Jelikož nám naši milí politici přichystali předčasné volby, kladl jsem si otázku, koho volit. Jako n… nový
Michal.Maniak 06.04.2009 16:48
Michal.Maniak
Já jsem samozřejmně tu dobu zažil. Ovšem tenkrát mi společnost neuznávala jako osobu shopnout volit.… poslední
AZOR 06.04.2009 20:38
AZOR

Já tu povinnost nezažil, k volbám jsem se dostal až po revoluci. Všichni, kteří silně propagují povinný volby vychází (zřejmě) z myšlenky, že si volič vybere jednu stranu ze široké nabídky.

Za sebe prohlašuju: Už proběhlo několik voleb, kde jsem nebyl. A to proto, že já neměl z čeho vybírat. V posledních volbách jsem se skřípěním zubů a menším odporem nakonec volil ODS, coby pravicovou stranu. Co se po volbách stalo s Topolánkem všichni víme. Volit menší zlo, abych zabránil většímu zlu, no nevím, to mi nepřijde jako svobodná volba. To mi přijde jako beznaděj.

Pavel

Lidé mají takovou vládu /politickou kulturu, jakou si zaslouží, protože ji sami vytváří.

Jako klišé skvělý. Zasloužili si Němci Hitlera? Zasloužili si Rusové Stalina, Brežněva?

Kteří lidi si je zaslouží? Za co si je zaslouží? Volíme snad premiéra a ministry? Nevolíme. Volíme si starostu? Nevolíme. Ani prezidenta ne. Akorát hejtmany, tuším ze dvou kandidátů.

Pavel

Zasloužili si Němci Hitlera? Zasloužili si Rusové Stalina, Brežněva?

Samozřejmě že ano. Oni si je ve svém národu vyrobili a v případě Hitlera mu moc dali dobrovolně oni sami. Stalin je v Rusku dodnes jedním z nejpopulárnějších ruských politiků.

Kdyby Němci Hitlera neměli, museli by si ho vymyslet. V případě ruské revoluce (důležitější osoba je tu Lenin) je situace o dost složitější, nicméně je fakt, že Rusové tíhnou k tvrdé autoritativní vládě mocného baťušky, otce vlasti. Demokracii nerespektují a opovrhují jí.

Němci se už poučili a po novém Hitlerovi už nikdo nevolá. Taky tam žádného nemají a z jejich politické kultury bychom se mohli jen učit.

Rusové tíhnou k tvrdé autoritativní vládě

Tady narazis na problem, ze Rusove nikdy poradnou demokracii nepoznali, meli cara a ten s nima vzdycky tvrde tocil, no a Lenin byl strasne kratce, aby dokazal naucit lidi, jak se da zit v demokracii, pak prisel Stalin a a meli to. No ale snad jim tam vydrzi nejakou dobu lidi jako Putin nebo Medvedev a casem prijdou demokracii na chut.

Jinak ale stejnej problem maji Americani, kdyz Bush chtel demokracii vyvazet do arabskyho sveta. Arabove tvrdi, ze o zadnou demokracii u nich nikdo nestoji, ale jak to muzou vedet, kdyz ji zatim nepoznali.

jj, asi tak. :-)

--

Ne za Leninovy ery demokracie v Rusku nebyla, ale fakt tu nebudu rozebirat proc a zda-li by casem prave demokracie nezvitezila, kdyby neprisel Stalin. Navic je to stejne jen kdyby. Ale svym zpusobem jsou na tom dnes Rusove podobne, maji naslapnuto, ale jeste nemaji vyhrano - ono my jsme na tom nakonec podobne.

Jelikož nám naši milí politici přichystali předčasné volby, kladl jsem si otázku, koho volit.
Jako nejmenší zlo mně vychází Strana svobodných občanů (svobodni.cz), nemám sice o nich žádné extra iluze (což v naší české politice o nikom), alespoň ale, co jsem se zajímal, mají rozumný program a jsou proti Lisabonské smlouvě. Protože ji mají jako jeden z hlavních bodů, zřejmě neudělají tu sviňárnu jako ODS a nezačnou ji obratem podporovat. Sice je to menší strana, ale než volit pořád ty stejné strany, které opakovaně zklamaly...jak se říká, nové koště dobře mete.

Já jsem samozřejmně tu dobu zažil. Ovšem tenkrát mi společnost neuznávala jako osobu shopnout volit. Což je nefér, 4 roky jsou naprosto postačující na to aby osoba prstem ukázala na nekoho ze seznamu. Ve vládě by byli pořád stejní volové, jedinej rozdíl by byl v tom, že zastoupení jednotlivých stran by více konvergovalo k normálnímu rozdělení.

Zpět do poradny Odpovědět na původní otázku Nahoru