BF: Všechno šlape až do dne, kdy máš víc USB zařízení než je zdraví rozumné. Klávesnice, myš, mikrofon, RGB lampa č. 1, RGB lampa č. 2, jedna webkamera, druhá webkamera (protože jiný úhel, že ..), Backlight LED RGB pásky na monitor, větrák, podsvícená podložka pod myš, tři externí HDD, víceportový adaptér do kterého je zapojený HUB PORT 2 a ten krmí HUB PORT 3, USB repráčky.
A pak to přijde: "Nemám žádný volný port USB!"
PCIE slot kam bych mohl zapojit dejme tomu "4x3.1 USB" ? Zabrala ho velikost kolosalního GPU, který žere víc wattů jak dětský tábor.
Tak co teď? Jasně, je tu HUB, ale jaký? Ty levné jsou spíš loterie. Maximálně jedno slušný Ačko, těch je ale hodně ruzných typů kvality a jsou často omezené na [USB-A USB 2.0] kvality odpovidající plastikové hračce z Kinder vajíčka. Co tedy dělat. Odpověd je jednoduchá, použijte USB Type-E.
Přejít na článek
jo, je v PC, a pohoda - jenom doporučuji, zapomenout na CD s driverem, a naistalovat driver od výrobce.
Má ještě někdo nějaké postřehy? nevím jestli ji koupit, nebo ne díky
Pokud nemáš sluchátka, tak o tom, zda je zvuk hlasitý nebo ne rozhoduje zesilovač, který máš mezi reproduktory a zvukovkou, ano, silnější signál ze zvukovky může zesílit zvuk, ale zase ti z repráků poleze grrrrr hrrrrzzz
, pokud to je nějaký čínský šmejd do cca pěti tisíc. Nejlépe jsou na toto ultradrahé (jsou dneska v módě) elektronkové zesilovače (které si můžeš postavit sám, znalost Ohmova zákona na to ale nestačí
), které mají už v sobě z principu zabudovanou ochranu proti limitaci, protože neuseknou sinusovku, ale zakulatí ji (typické zkreslení zvuku v podobě trrrrrrrrr z tranzistorových zesíků).
Edit: Taky musí být ten zesilovač při vysoké hlasitosti patřičně "tvrdý", zkus někoho chytnout za ruku (ty seš zesilovač, týraná osoba reproduktor) a malou silou mu s ní houpat nahoru a dolu, setrvačností podivuhodně jeho ruka nekopíruje tvůj signál, ale háže i s tebou, pak ho uchop pevně a zatni svaly (tvrdý zesilovač), aby s tebou "reproduktor" nemohl házet. Pokud je ten zesilovač příliš slabý (levné čínské), tak může dojít i ke zničení (!!) reproduktoru v důsledku toho, že se membrána vytrhne ze závěsu
A mimochodem - tady pěkně kecáš.
To, co nazýváš tvrdostí zesilovače, tak si to pleteš s výkonem zesilovače. S tím souvisí tvrdost napájecího zdroje, ale pojem "tvrdý a měkký zesilovač" jsem ještě v životě neslyšel.
A jak může slabý zesilovač zničit reproduktor? Ještě k tomu vytržením ze závěsu? Kam na ty bludy chodíš?
Tvrdý zesilovač je dle mého názoru to co se označuje Dampingfactor. Zde popis k zesilovači od Yamahy který náhle koresponduje s popisem výše: linear damping factor of 240 (8 ohms 20-20,000 Hz) means plenty of ability to stop the speaker cone from vibrating when the signal stops. Yamaha's circuit cancels the effect of level and frequency variations, maintaining a high, stable damping factor. The result is superior articulation of all sounds and significantly improved frequency response. Hodnota se bohužel uvádí až u vyšší středení třídy a dobrá je tak od 200.