Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Pulzní nabíječka

Zdravím.
Může mi prosím někdo stručně říct výhody pulzní nabíječky?
Krom toho, že mezi pulzy měří napětí a používá ho jako kontrolu kdy zastavit nabíjení, mě nic jiného nenapadá :-)
Díky

Výhody pulsního nabíjení
- částečně eliminuje paměťový efekt (větší část pulsu nabíjí, krátkou část pulsu vybíjí)
- rychlejší nabíjení - článek se pulsy tolik nezahřívá, jako kdybys do něj hustil konstatntní velký proud
- lepší kontrola nabíjení

Pulzné zdroje sa začali vyvýjať a masovejšie používať ešte pred rokom 1980. Hlavný dôvod : účinnosť, omnoho menšíe trafo, konštrukčné dôvody /váha a objem / a samozrejme ekonomika výroby a to aj napriek väčšej zložitosti zapojenia. Nevýhoda zložitosti aplikáciou špecializovaných chipov časom odpadla.
Máš predstavu aký veľký a ťažký by bol len klasický transformátor pri bežnom 400 Watt zdroji ? cca č-6 kg. Objemy a kapacity filtračných kondenzátorov sú takťiež rádovo menšie. Ono je rozdiel filtrovať a vyhladiť striedavú zložku 50 Hz a 30-40 KHz ktoré sa používajú v meničoch.

konkrétně sem se ptal na pulsní nabíječky. například běžné nabíječky na modelářské akupacky jsou většinou běžná trafa, výstup kolem 10V/300mA, to je i se ztrátami kolem 5W (takové plechy se vejdou do dvou krabiček od sirek, ani nemluvím o malých toroidech).. Mě spíš zajímal vliv pulzní nabíječky na životnost baterie, na její oživování a tak. Spousta lidí pěje na pulzní nabíječe chválu, ať už na tužkové baterie nebo na autoakumulátory. Tak jsem chtěl vědět v čem je jádro pudla..

prasak>> sorry, byls rychlejsi :-)