Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Noťas od HP (Reklamace)

Dobrý den.Chtěl bych vás poprosit o radu.Od Prosince mám nový noťas od HP (HP Pavilion dv5 1160ec).Ze začátku bylo vše v pořádku.Ale teď má noťas během měsíce už druhou závadu.První byla vadnej display a ta druhá je vadnej disk.Vzhledem k tomu že notebook potřebuju k práci mě to dost vytočilo.Nevíte jak je to u HP s vracením peněz?Kamarád měl 3 různé závady a vydupal si návrat peněz.Potřeboval bych vědět jestli někdo máte s tímto zkušenosti?Díky za rady.

Tak to vypadá,že to v tom servisu docela odflinkli.Chlápek co mě ho předával (Při problému s diplayem) říkal,že stačilo přehrát systém.Dost mě to překvapilo,protože sem to sám několikrát zkoušel.Problémy sice nejsou tak častý jako před tím,ale jsou.Navíc se k tomu přidal ještě ten disk.Asi mu to zítra pojedu vytmmavit.Možná sem vyfasoval nějakej blbej kus.Každopádně Hp už asi nikdy nekoupím.

Argument, že reklamovaný výrobek potřebuji k práci by mě sice rozplakal, ale zákon nic takového nezná.K tomu slouží příplatkové opravy do druhěho dne. Mechanické polškození disku - jak prokážeš že ti třeba nevypadl noťas při vybalování. tu záleží na přístupu obchbodu.A co se týče preference značky _ všichni dělají stejně (nekvalitně.čím by se živili za dva roky) a záleží pouze na štěstí.Pomoct tomu můžeš trochu nákupem v zemi na západ od naší hranice.Tam jsou lidi trochu citlivější na kvalitu a obchod to respektuje.

Třeba v sousedním Rakousku, tam to není jako u nás, měsíc reklamace a možná pak vrátí peníze po 3-4 opravách, tam je systém, že když se něco rozbije, tak máš ihned na výběr i při první opravě - peníze nebo nový kus. Dokonce jsem tady v Kocourkově narazil na to, že "Zboží je levné = nekvalitní, to se nemůže reklamovat, kup si kvalitní a můžeme reklamovat" - obchod u ťamanů.

Problém je v tomm,že já ten notebook potřebuju nutně k té práci jinak sem lidově řečeno v onom otvoru.

Ano. I proto všem pracovně vytíženým uživatelům doporučuju Delly. Jsou sice dražší, ale ten servis je prostě famózní... Většinou to uživatelé ale pochopí až po nějakém takovém "Teplometově příběhu" (nic proti Tobě, ani nic osobního).

HP má svá servisní střediska, ale ty stejně onen HP Pavilion pošlou, jak již mj. zmínil shiro, do Polska. Z toho vyplývá doba reklamace, která často bohužel atakuje ony 3 týdny.

Mimochodem, Paviliony jsou (pochopitelně) nejreklamovanější řadou HP (+ hl. zmíněný pomalý servis). Samo HP není vůbec špatný výrobce, ale chce to na práci něco ze solidní "bussines class", pochopitelně dokoupit lépe i NBD záruku, to už tady také několikrát padlo.

Samozřejmě je nutné brát v potaz, že notebook je z pohledu uživatele (a nejen ho) relativně choulostivější produkt, co se týče potencionálně bezproblémového chodu/životnosti, ani běžné chyby hardware (vadný display, HDD, snímač otisků prstů atd.) nejsou výjimkou. I Dell řeší reklamace, není v tomto perfektní (ač patří mezi současnou špičku v oboru), lépe řečeno zdaleka "bezchybný". Má však výbornou politiku ve formě dávat NBD záruku takřka všude, takže i když se něco podělá, přijde technik a splní ono heslo "do druhého pracovního dne" (u ostatních výrobců je většinou nutno na NBD záruku často myslet již při koupi nebo do jisté doby od koupi notebooku a připočíst navíc odpovídající částku dle modelu atp.).

Problém (budoucí komplikace) můžou často nastat tím, když chce někdo notebook používat mimo pracovní nasazení i na hry, nemá moc peněz a pořídí (vlastně mu nic jiného z jeho pohledu nezbývá) něco levného "multimediálního" jako Pavilion, obdobný typ od Asusu, Aceru atp. Ale to už bychom zacházeli do sfér možností/nabídky notebooku v určité ceně atp. (určení, konstrukce/materiály, např. vysoký výkon/zahřívání - způsob/efektivita chlazení, z toho životnost, míra hlučnosti atd. atd.).

Ještě jedna věc na kterou bych se chtěl zeptat.Slyšel jsem,že při více závadách najednou je taky možné vrácení peněz.Vzhledem k tomu,že se pokazil i hdd.To jsou dvě závady najednou (hdd+display) + jedna neúspěšná reklamece (Display) to už by mohl být dostatečný důvod ne?Docela mě to štve

Díky za odkaz.Zaujalo mě tohle:

Už jsem reklamoval několikrát. To mi prodejce vždy nechá zboží opravit a vždy to bude trvat měsíc?
Pokud se stejná vada vyskytne opakovaně nebo má věc více vad, můžete požadovat výměnu nebo odstoupit od smlouvy (622 odst. 2 občanského zákoníku). Pojmy "opakovaná vada" a "více vad" nejsou zákonem stanoveny, z judikatury (viz např. publikace "Občanský zákoník, komentář", Jehlička, O., Švestka, J., Škárová, M. a kol., 6 .vydání, C.H.Beck, Praha, 2001, str. 968) však vyplývá počet tří opakování nebo současně se vyskytujících vad.

-- Chápu správně že teda můžu žádat o vrácení peněz i pokud se vada opakuje 2x.Avšak v případě soudu se bere jako opakovaná vada 3x stejná závada ikdyž není toto slovní spojení (opkakovaná závada) zákonem stanoveno.Co to sakra je za nepořádek.

Je tam také:

takže je to tak,že do 6 měsíců od koupě lze vznést nárok na odstoupení od smlouvy při třech různých závadách a po 6 měsících to už musí být 4 různé závady?

ano presne tak a i to prvni nemusi byt uznano! je to takove pro dobreho prodejce

P. S. Musím připustit, že za sebe v tomto nemůžu na 100 % říci, že to tak je zcela přesně řečeno. Musel bych sám pořádně načíst. Ale myslím, že v onom příspěvku je to shrnuto relativně přehledně.

Pokud se stejná vada vyskytne opakovaně nebo má věc více vad, můžete požadovat výměnu nebo odstoupit od smlouvy (622 odst. 2 občanského zákoníku). Pojmy "opakovaná vada" a "více vad" nejsou zákonem stanoveny, z judikatury (viz např. publikace "Občanský zákoník, komentář", Jehlička, O., Švestka, J., Škárová, M. a kol., 6 .vydání, C.H.Beck, Praha, 2001, str. 968) však vyplývá počet tří opakování nebo současně se vyskytujících vad.

celý to máš tu : http://notebooky-forum.notebook.cz/viewtopic.php?t =18306 (jak psal kolega výše)

Teplomet: nepíšeš, kde jsi NB koupil. Proto doporučuji koupě vždy u obchodníka v obchodě, protože reklamaci potom uplatňuješ u prodejce a on se pere se servisem. A peníze ti nevrací servis, ale obchodník. Nehlásíš závady, ale písemně reklamuješ vady a trváš na písemném potvrzení při vrácení zboží s vyjádřením o stavu. Pokud se závada neprojevila, zase písemně uvést, že se neprojevila závada (ale mohla existovat), nikoliv, že je zboží v pořádku. Do zápisu o přijetí reklamovaného zboží k opravě nechávám uvést, že mi prodejce zavolá, až bude opravené zboží k dispozici. Na opravu má 30 dnů, ve kterých je i doprava do servisu a zpět až do doby, kdy mi nahlásí, že je zboží připraveno k převzetí, proto ta reklamace u prodejce. 31. den si jdu pro peníze. Už jsem to tak udělal 3x a vždy mi peníze vyplatili. Obchodníci v tom nedělají většinou problémy, protože vyřízení reklamace je stojí daleko víc peněz, než když to zboží od zákazníka vezmou zpět a otlučou je o hlavu dodavateli. Někde jsem četl, že obchodní řetězec stojí jedna reklamace asi 7000 Kč. Ale počítej s tím, že můžeš kápnout na špatný kus a prodejce využije všech zákonných lhůt a možností.

To si mal povedat hned, ze si si ho kupil na firmu. Pretoze potom sa vsetko riadi podla Obchodneho zakonnika a nie podla Obcianskeho. Takze 3x a dost tu moc neplati.
Navyse pokial viem HP dava ku vsetkym (?) modelom len 1rocnu zaruku pokial sa jedna o firmu. Resp podstatne pre teba je aky typ zaruky je uvedeny na dodacom liste.
Precitaj si reklamacne podmienky HP servisu (mali by byt vsade rovnake) a bohuzial sa musis riadit podla nich.
Mam skusenosti, ze reklamacia u HP (ale aj u FS napr) silne zavisi, ktory z autorizovanych servisov oslovis. Co ti neprejde v jednom ti bezproblemovo uznaju v druhom. V jednom od teba budu pytat papiere este pomaly aj krabicu original, v druhom hodia seriak do databazy a nb ti bezproblemovo prijmu a opravia.