Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem "Klekačka" k PC

Například tahle.

Máte někdo zkušenost, jak se na tom dlohodobě sedí/klečí u PC? Nechybí člověku područky? Pro (beterní) páteř tohle bude určitě lepší, ale co na to zápěstí - neozvou se karpální tunely? Kelové podložky před klávesnicí i myší používám, ale u židle mám předloktí položené na područkách.

U PC/stolu potřebuju sedět řadu hodin denně. Bohužel na CT už je to znát... :-(

...nebo ještě jinak, zkoušel jste někdo u PC sedět na tom velkém nafukovacím zdravotním balónu?

zkoušel jste někdo u PC sedět na tom velkém nafukovacím zdravotním balónu?

Jo. Moja. Balon po mesici putoval do zapomneni.

U klekacky bys s karpalkama nemel mit problem, pokud dodrzis spravnou vysku teto (uhel "polozeni" pazoury) vuci pracovni plose, na ktere mysuje mys. V tomto ohledu je jedno, jestli klekacka, ci zidle.

Klekačku (hodně podobnou té na fotce) jsem jednu dobu používal (než jí manželka věnovala návštěvě 3-[ ). Jednoznačně se záda uvolnila, bylo to znát už po krátké době. Neměl jsem ji tak dlouho, abych posoudil, co na to zápěstí. Obecně lze říci, že jsem seděl výš, než na židli, takže ruce jsem měl místo na područkách položené na stole.
Nebylo to špatný, ale asi bych prostě židli a klekačku střídal půl na půl.
Zdravotní balon jsme zkoušeli se synem, ale je to na něm jak na vodě. Navíc bych řekl, že si na něm neuvolníš nohy, protože furt "vyvažuješ". Takže taky asi jen příležitostně na protažení.

edit: No jo, já než to nadatlím, tak aby tady nebyl mif...

To mě se střízlivému nechtělo vstávat z kolečkové židle, tak jsem popojel na kolečkách, ale asi po 10cm jízdy se něco porouchalo, zaseklo se kolečko a mě to vymrštilo samozřejmě na to nejhorší místo - na radiátor :-D

btw když držím ruku na klávesnici takhle, je to dobře?
[http://img38.imageshack.us/img38/274/image028hpn.j pg]
Problém je v tom, že na mě je každá klávesnice malá, všude musím mít ty prsty takhle sehlé, jinak bych musel mít ruce ve vzduchu

Nic mnoho. Ja to mam takhle:

[http://img89.imageshack.us/img89/1193/p1000967a.jp g]

Vysuvny "suplicek" ze stolu, ta "hadra" (uz ponekud spinava) je puvodne orteza "sibenice" se suchymi zipy oplantana kolem suplicku. Je to poddajne, ale ne mekke. Vsimni si mezery mezi podlozkou na mys a hadrou, ktera zarucuje pevne podlozeni kosti radia, pricemz netlaci na karpalni tunel. Vim, ze to nevypada buhvijak, ale nejak takhle (fyzicky) by to melo vypadat...

Jo, časopis se lepí :-)
Ale poslední dobou mě pobolívá pravý rameno. Přikládám to tomu, že jsem dočasně bez práce a trávím u PC trochu víc času. Naštěstí bych měl brzy nastoupit do nové hokny.
A časem je plán koupit novej stůl k PC, vlastě celý vybavení toho mýho kutlochu, jenže ten plán je dlouhodobej. No přesto se zeptám na názor - chtěl bych nějakej nižší kancelářskej stůl, žádnou PC zrůdu s vysouvacím šuplíčkem na klávesnici. Něco tohoto typu: [1375_prew_800.jpg]

Docela pěkný. Také by se mi někde v rohu líbil. S ntb musím být dočasně kvůli wi-fi v kuchyni u obyč stolu na obyč židli a také to není špatné. Zejména kvůli tomu, že na tom stole nic jiného než ntb a myš nemám (někdy ještě mobil).
L-Core nás určitě proklíná co jsme mu z té klekačky udělali :-)

Mam skoro presne to samy a su s tim spokojenej. Je to super velky, coz je pro me vyhoda. Vysoky to mozna je, ale vetsina pc stolu v obchodech je plus minus cm stejne vysoka. No a kdyz si trosku nastavis zidli, tak to jde a jak jsem rikal, pro me to ma obrovskou vyhodu v te velikosti. Vsechno mas po ruce. Jediny co nesmis udelat je to, ze si das zidli hodne vysoko, pak mas tendenci se opirat o lokty a za par dnu to celkem boli. Jak jsem ale nasel spravnou vysku, tak si nemuzu stezovat. Je ale pravda, ze jsem nikdy nesedel u stolu presne podle nejakych vzorecku. Treba by se mne sedelo jeste lip.

Židli (viz obrázek) mám solidní, ale je potřeba cpát zadek pořád dozadu k opěradlu, aby byla bederní páteř "podložena". Jenže po chvíli zapomenu, zadek "sjede" dopředu a jsem jak § :-/

U klekačky bych (snad!) byl donucen se držet vzpříma. Pochopitelně to ještě proberu s neurochirurgem, teď mě zajímají hlavně laické zkušenosti jiných.

Jo, a jinak je tomu asi ve dvaceti a jinak v padesáti (mám za pár měsíců)...

Nahodou mi ta odpoved prisla vhod.

Mozno by sa L-Core mohol s odstupom casu podelit o skusenosti s "klekačkou", celkom by som to ocenil...

Pre moderatorov - chybajuce obrazky (nefunkcne linky) by bolo vhodne riesit ukladanim obrazkov priamo na servery poradne, aby boli k dispozicii aj po rokoch.

Můžu popsat vlastní zkušenost. Extrémní bolesti bederní páteře vystřelující do kolen a kotníků, způsobené 25-ti lety každodenního sezení v práci u PC, mě donutily hledat alternativu ke klasické židli. Proti bolesti fungovalo pouze denní cvičení (při akutních problémech ve spojení se cvičením s fyzioterapeutem), které ztratilo veškerý efekt ve chvíli, kdy jsem na dalších pár hodin usedl na židli. Tehdy mi došlo, že samotné sezení není problém, ale dlouhodobá statická pozice (a to ve firmě máme velmi kvalitní ergonomické židle). Vyzkoušel jsem snad vše od stání, přes balanční sedák a nafukovací balón - nic nefungovalo na 100%. Až vloni jsem náhodou vyzkoušel klasickou dřevěnou klekačku ze 70.let (starší ročníky musí pamatovat) a okamžitě jsem pocítil rozdíl v postavení páteře. Klekačku jsem si koupil domů (obyčejnou, na občasné sezení, s manuálním nastavením výšky) a jednu do kanceláře (s bederní opěrkou, na kolečkách), kterou střídám s kvalitní klasickou židlí dle potřeby. Aktuálně jsem prakticky bez bolesti, nicméně pohyb je samozřejmě základ. Klekačka ale určitě nebude vhodná pro všechny, ideální je ji předem vyzkoušet a ze začátku střídat s klasickou židlí po pár minutách a postupně přidávat, než si páteř zvykne a svaly se aktivují..