BF: Všechno šlape až do dne, kdy máš víc USB zařízení než je zdraví rozumné. Klávesnice, myš, mikrofon, RGB lampa č. 1, RGB lampa č. 2, jedna webkamera, druhá webkamera (protože jiný úhel, že ..), Backlight LED RGB pásky na monitor, větrák, podsvícená podložka pod myš, tři externí HDD, víceportový adaptér do kterého je zapojený HUB PORT 2 a ten krmí HUB PORT 3, USB repráčky.
A pak to přijde: "Nemám žádný volný port USB!"
PCIE slot kam bych mohl zapojit dejme tomu "4x3.1 USB" ? Zabrala ho velikost kolosalního GPU, který žere víc wattů jak dětský tábor.
Tak co teď? Jasně, je tu HUB, ale jaký? Ty levné jsou spíš loterie. Maximálně jedno slušný Ačko, těch je ale hodně ruzných typů kvality a jsou často omezené na [USB-A USB 2.0] kvality odpovidající plastikové hračce z Kinder vajíčka. Co tedy dělat. Odpověd je jednoduchá, použijte USB Type-E.
Přejít na článek
normální člověk windows instaluje na ntfs, který je trochu odolný i proti chybám typu výpadek napájení.
pokud windows při zapnutí usoudí že něco na disku nebylo v pořádku, samy spustí kontrolu disku. můžeš ji pro jistotu spustit i ručně (vlastnosti disku - nástroje - kontrola - zatrhnout oboje - ok - restart).
Čus, skutečně hrozí poškození systému.
)Když se vypnul po páté, tak už jsem ho nenakopl. Už si přesně nepamatuji, který soubor se mi poškodil, ale myslím boot.ini ?????
Jednou se mi to už stalo. Byla bouřka a mě se vypnul počítač asi 4x za půl hodiny (ani to mě neodradilo - měl jsem důležitou práci na PC
Nebo nějak tak, fak nevím. Prostě nějaký důležitý soubor na spuštění systému. Oprava trvala asi dvě hodiny
Důležité je zmínit, že se počítač vypínal v důsledku kolísání napětí, nikoliv výpadku proudu.
Pořídil jsem si tudíž přepěťovou ochrannu, která i dokáže určitým způsobem vyrovnat krátkodobé kolísání napětí a chrání samozřejmě i při přepětí. DOPORUČUJI.
V každém případě se mi už nikdy počítač nevypnul při bouřce.
S pozdravem Karlosos
jedna technická: přepěťová ochrana nedokáže žádným způsobem vyrovnat krátkodobé kolísání napětí. slouží jen k ořezání = čili k ochraně před poškozením přepěťovými špičkami, pro lepší efekt může být doplněna vf filtrem.
to co myslel předkomentátor, by dovedl pouze záložní zdroj - známá ups.
čili rozlišoval bych déletrvající změnu napětí za provozu (výpadek, pokles, přepětí) - a jen krátkodobou špičku.
pokud někomu za bouřky vypadne jistič, anebo se v důsledku naindukovaného napětí na vedení zresetuje pc, a on přesto pokračuje v práci, přímo si říká o průser. to nemusí skončit jen poškozením nějakého souboru na disku, ale i zničením elektroniky.
zatímco textový boot.ini je poměrně snadno opravitelný až na otravu s nefunkčním bootem, poškozené binární datové soubory - které byly právě v ram - už budou nejspíš navždy ztraceny.
jinak souhlas, vzhledem k ceně nového pc/tv je alespoň přepěťová ochrana vhodná.
Tak, tak, bez UPS ani ránu... Kdysi v 1994 (??) jsem měl rozdělanou nějakou práci a vypadla elektřina, 4 hodiny v pr**li. Druhý den jsem kupoval první UPSku.
Dnes mám doma všude k PC/Hifi Belkiňácké přepěťové x-zásuvky (vč. RJ45) a každý PC má vlastní UPS.